Jump to content

Tragovima Guce (zagrebačko-slavonska ekipa u potrazi)


seabral

Recommended Posts

  • Replies 89
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Fantastične slike iz Orahovice. Hvala ti što si ih podijelio s nama. Ekipa forumaša koja je obilazila trasu Guce nije imala dovoljno vremena za obići sve lokacije a teško da bi se i snašli samo po dostupnim kartama tih krajeva. Navodno je nakon ukidanja pruge ostalo nešto teretnih vagona na kolosijecima kamenoloma Orahovica.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Schneider, pridružujem se Portosovim čestitkama ... hvala ti i u moje ime na interesatnim novim i starim detaljima i na odličnim usporedbama sa starim fotkama. :palac:

Link to comment
Share on other sites

Nazalost sve je manje tragova nekadašnje pruge... Meni osobno nije poznato. U selu Duzluk kraj jezera je donedavno bio vagon slican onom sto je ekipa slikala u Cacincima, sjecam se da sam ga viđao jos kao klinac. Sada sam obisao da ga uslikam, ali nista, nema ga... pretpostavljam da se raspao pod utjecajem vremena. Hodajući prema jezeru moglo se doslovno potepsti na šliper iako je većina šlipera i šinja završilo kao stup za ogradu. Danas je kiša nanela sloj pjeska i pruzi više nema traga... prošlo ljeto sam slučajno našao i iščeprkao jedan stari klinčić.

Link to comment
Share on other sites

Hvala ti Schneider, od još jednog učesnika ove davne ekspedicije, na ovako detaljnom prikazu nekadašnjeg kolodvora Orahovica a posebno na starim i novim fotkama sa istog mjesta što je najbolji način za usporedbu iliti željezničku arheologiju.

Šteta što onda nisi bio sa nama u Orahovici iz razloga što nam je baš nedostajao neko domaći ili po 'rvatski aboridžin.

U svakom slučaju ovo je karika koja je nedostajala!

Pozdrav iz Osijeka !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

GPS Koordinate: 45°35'06.1"N 17°54'09.1"E

 

Skoro 8 godina nakon ekspedicije Portos je bio i pronašao...

 

...opeke sa inicijalima CG i godinom 1902 kojima je bio sazidan bivši nadvožnjak Guttmanove pruge preko pruge Čaćinci-Orahovica.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

GPS Koordinate: 45°35'06.1"N 17°54'09.1"E

 

Skoro 8 godina nakon ekspedicije Portos je bio i pronašao...

 

...opeke sa inicijalima CG i godinom 1902 kojima je bio sazidan bivši nadvožnjak Guttmanove pruge preko pruge Čaćinci-Orahovica.

Otišao sam (virtualno) na navedene koordinate, ali tamo nema cigli???

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Otišao sam (virtualno) na navedene koordinate, ali tamo nema cigli???

 

U gepeku Medomobila su. Dvije. No na Earthu se vide tragovi nasipa pruge i trasa. S posla ne mogu to dignuti na Photobucket ali čekali smo 8 godina možemo još 8 sati.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

GPS Koordinate: 45°35'06.1"N 17°54'09.1"E

 

Skoro 8 godina nakon ekspedicije Portos je bio i pronašao...

 

...opeke sa inicijalima CG i godinom 1902 kojima je bio sazidan bivši nadvožnjak Guttmanove pruge preko pruge Čaćinci-Orahovica.

 

Sad mi je jasna ona tvoja pogađalica od prekjučer i fotke one hrpe kamenja u travi :lol:

Super da si našao nadvožnjak .... strpljivo čekam nastavak naše priče ... :palac:

Link to comment
Share on other sites

 

U gepeku Medomobila su. Dvije. No na Earthu se vide tragovi nasipa pruge i trasa. S posla ne mogu to dignuti na Photobucket ali čekali smo 8 godina možemo još 8 sati.

 

Putopis je ovdje:

 

http://www.zeljeznice.net/forum/index.php?/topic/15047-biciklom-i-medomobilom-tragovima-guce/&do=findComment&comment=537444

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...