Jump to content

Zagorje,Podravina,Prigorje i .........


kiki273

Recommended Posts

Mogli smo se i sresti negdje putem. Dan prije vaše turneje po SZ Hrvatskoj, putovao sam dijelom vaše trase iz Dugog Sela preko Zagreba i Zaboka u Gornju Stubicu vlakom ali napravio samo četiri (4) slike jer sam po običaju zaboravio napuniti baterije a i ove su potpuno neželjezničke tematike. Uostalom što da vam se petljam u posao, kad ovdje već ima pravih, gotovo profesionalnih fotografa.

 

A išao sam zapravo posjetiti Muzej seljačkih buna u Gornjoj Stubici i popiti kavu pod Gupčevom lipom. Zadnji put sam bio tamo prije trideset godina na školskom izletu.

dscn0909xj1.jpg

U Zagorju i nakon 435 godina sve po starom: male plaće, velke daće.

 

Najlogičniji izbor prijevoza je vlak. Da, ako ti se baš i ne žuri.

Jer ujutro ima vlak u 7.55 iz Zagreba za Gornju Stubicu koji je skoro pa direktan. Kažem skoro jer su dvije Macose spojene zajedno, pa ako već u Zagrebu sjedneš u pravu, onda u Zaboku ne moraš preći u onu drugu. Naravno, ja sam sjeo u krivu.

Dobra organizacija je pola putovanja, pa treba provjeriti i vozni red vlakova za povratak. Nisam to učinio, pa sam u povratku zakasnio na vlak u 11.46 iz G. Stubice, zatim čekao idući u 13.21 (koji ne vozi subotom, lijepo piše u voznom redu ali treba pažljivo čitati).

Pa onda idući vlak ide tek u 14.53. No ništa zato, bar sam propješačio do Donje Stubice i putem u šipražju (nekoć je to bio perivoj) primjetio dvorac Golubovec koji inače nebih obišao. Da sam bar imao bicikl, ali mogu si misliti kako to izgleda kad u vlak pokušaš unesti bicikl. Vjerojatno ti citiraju neki članak Pravilnika službe tamo negdje iz 1978. godine gdje jasno piše da je to strogo zabranjeno. Za razliku od pušenja.

Zatim sam u Zaboku opet iskusio prorjeđeni subotnji vozni red jer je vlak za Zagreb išao tek za sat vremena, a u Zagrebu sam opet morao čekati vlak za Dugo Selo. U Zaboku sam tih sat vremena hodao oko priličnog broja parkiranih vagona cisterni. Nekako mi ih je čudno vidjeti tik do putničkih perona i to još u tolikom broju.

Sve u svemu, vikendom se putovanje od sto kilometara (možda sam i pretjerao) protegne na par sati. I na nekim mjestima te gledaju kao da si neki čudak, luzer totalni, sve čekaš da će te netko prozvat zbog toga što ti je uopće palo na pamet putovat vlakom. Šteta.

Link to comment
Share on other sites

Dobra organizacija je pola putovanja, pa treba provjeriti i vozni red vlakova za povratak. Nisam to učinio ...

... ali da jesi, onda bi to bio jedan od običnih izleta, a ovako je ispala prava avantura. :lol:

Hvala ti na ovom duhovitom prikazu ... iz tvog teksta se itekako kuži da si i ti guštao, usprkos Murphyju koji je dežurao na svakom koraku. :D

Link to comment
Share on other sites

decki, svaka cast :-) odlicne slike, super putopis :-D nadam se da cemo se opet negdje neplanirano sresti (kao sto smo to napravili u zaboku) :-D

Hej haj, bas nas briga,

vozamo se na taljiga!

Link to comment
Share on other sites

decki, svaka cast :-) odlicne slike, super putopis :-D nadam se da cemo se opet negdje neplanirano sresti (kao sto smo to napravili u zaboku) :-D

Nikad se ne zna!

Nemoguce, nek me neko pljusne da se probudim. HZ popravlja zatvorenu prugu.

Link to comment
Share on other sites

Da sam bar imao bicikl, ali mogu si misliti kako to izgleda kad u vlak pokušaš unesti bicikl. Vjerojatno ti citiraju neki članak Pravilnika službe tamo negdje iz 1978. godine gdje jasno piše da je to strogo zabranjeno. Za razliku od pušenja.

 

Ima toga kod nas, bas sam ovdje postao sliku prostora za bicikle u Caltrainu:

http://www.zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?p=155186

Link to comment
Share on other sites

Prekrasnu subotu Narcis i ja odlučili smo iskoristiti za dopunu prošlotjedne ekspedicije po Zagorju i okolici............

Parkirali smo auto na okretištu tramvaja u Mihaljevcu

Picture2532.jpg

 

Prošetali smo tramvajskom trasom do Mirogoja...

Picture2540.jpg

 

Picture2541.jpg

 

Otišli smo busom do katedrale,tramvajem br.6 do glavnog kolodvora

Picture2548.jpg

 

Makoza za Bjelovar;naše prijevozno sredstvo do Dugog Sela

Picture2551.jpg

 

Picture2552.jpg

 

Picture2553.jpg

 

Napuštamo Zagreb

Picture2556.jpg

 

Na putu prema Dugom Selu

Picture2560.jpg

 

Kolodvor

Picture2564.jpg

 

Picture2569.jpg

 

Povratak za Zagreb Mađarom

Picture2570.jpg

 

Picture2571.jpg

 

Narcis

Picture2574.jpg

 

Ja,Kiki273

Picture2575.jpg

 

Sesvetski kraljevec

Picture2576.jpg

 

Sesvete

Picture2577.jpg

Nemoguce, nek me neko pljusne da se probudim. HZ popravlja zatvorenu prugu.

Link to comment
Share on other sites

Sesvete

Picture2577.jpg

 

Iskrcali smo se u Maksimiru

Picture2578.jpg

 

Picture2582.jpg

 

Tramvajem do Dubrave,autobusom do Dolje pa opet tramvajem do Mihaljevca,u auto i pravac Samobor

Picture2601.jpg

 

Nakon fotkanja okolice bivšeg kolodvora penjemo se preko Žumberka i dolazimo u Jasku,na želj.kolodvor

Picture2623.jpg

 

Pogled prema Rijeci

Picture2620.jpg

 

Pogled prema Zagrebu

Picture2621.jpg

 

Putnički iz Moravica,kasni XY min

Picture2624.jpg

 

Picture2626.jpg

 

U Rijeci nas je dočekao odbor za dobrodošlicu,ali to je već neka druga priča............

Nemoguce, nek me neko pljusne da se probudim. HZ popravlja zatvorenu prugu.

Link to comment
Share on other sites

O.K. Tko je onda? :mrgreen:

 

jedan od prometnika. šef stanice ne zdiže kuhaču. bar ne u zaboku.

u zaboku je šef šef. ima svojeg zamjenika i savjetnika. ima nekoliko prometnika, skretničara,...

sve skupa oko 100-tinjak ljudi dela u zaboku na stanici

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...