Jump to content

Put Varaždina (ljeto 2007.)


Marko28

Recommended Posts

Evo jedan kratak putopis sa pruge Zagreb-Zaprešić-Varaždin, te par crtica sa povratka iz Varaždina u Osijek.

 

 

GK:

DSC08672.jpg

 

DSC08674.jpg

 

DSC08675.jpg

 

DSC08678.jpg

 

DSC08680.jpg

 

Zapadni Kolodvor:

 

DSC08683.jpg

 

DSC08684.jpg

 

Podsused:

 

DSC08697.jpg

 

 

Most preko Krapine:

 

DSC08700.jpg

 

Zaprešić:

 

DSC08704.jpg

 

DSC08705.jpg

 

DSC08707.jpg

 

DSC08708.jpg

 

Eh, čekaju, čekaju, nek sam čekaju :D

DSC08710.jpg

 

Za zagorski vlak, toalet je, izuzev vode za ispiranje koje nije bilo, bio začuđujeće uredan( neću namjerno reći čist :mrgreen: )

 

DSC08717.jpg

 

Prema Zaprešiću s Varaždinske strane:

 

DSC08718.jpg

 

Luka:

 

DSC08719.jpg

 

DSC08721.jpg

 

Krušljevec i dvojezični natpis :shock: :

 

DSC08732.jpg

 

U povratku drugi dan išao sam Švedom od Varaždina do Koprivnice, no baterije su u fotiću bile pri kraju tako da nisam ništa fotografirao.

Od Koprivnice do Osijeka išao sam Podravkom, te me tada dočekalo nekoliko neugodnih iznenađenja..

 

U vagonu klima nije radila, a audio sustav je bio katastrofalan, cijelo vrijeme je stravično krčao... Bilo je stravično zagušljivo, a

temperatura se nije mogla namjestiti:

 

DSC08819.jpg

 

 

Rasvjeta je radila napola:

 

DSC08820.jpg

 

A ubrzo je i prestala uopće raditi u cijelom vagonu:

 

 

DSC08821.jpg

 

 

A ovako je izgledao sustav za reguliranje raznorazno svačeg :) u vagonu:

 

DSC08822.jpg

 

I to bi bilo to, od negdje Našica sam prosjedio u bifeu, dok je kondukter rekao da nije u mogućnosti ništa napraviti što se situacije u vagonu tiče, ali ponudio me besplatnim pićem, no odbio sam, ipak nije on kriv za HŽovu katastrofalnu brigu za vlakove...

 

No eto, da ne bi sve završilo u lošem ozračju, par fotografija onoga zbog čega sam uopće išao u VŽ, odnosno na Špancirfest :mrgreen: :

 

DSC08740.jpg

 

DSC08761.jpg

 

DSC08764.jpg

 

I za kraj jedna za lijepu uspomenu i dugo sjećanje :)8)

 

Zvonkecija-2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ah pa Stanley, bar sam za tebe mislio prije svih da ćeš prepoznati o kome je riječ :lol:

A kaj je najzgodnije:

a) imal sam (i naslušal se) praktično sve njegove LP-e

B) bil sam na dva njegova koncerta

c) bil sam na dočeku Nove 1981. godine u Petrovaradinskoj tvrđavi, gde su nas zabavljali Zvonko i tamburaši pokojnog Janike Balaža

d) pratil sam masu njegovih nastupa na TV

Zaključak: definitivno moram nabavit nove očale. :mrgreen:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Heh, veliki sam poklonik tamburaške glazbe, a budući da je Bogdan bog i batina u tim sferama nisam si mogao dopustiti da propustim taj koncert u Varaždinu kada već jesam prije toga u Osijeku i Rijeci. I moram reći da nisam ni najmanje požalio.

 

Nego jedno pitanje za znalce, pri putovanju me prilično iznendila tabla na kolodvoru Krušljevec. Dakle, s jedne strane je normalan natpis na hrvatskome jeziku, a na drugoj je ćirilićni... Nije vrag da se ta postaja nije renoirala gotovo 70 godina, odnosno datira li ta tabla iz vremena SHS ili je tamo postavljena kasnije nekim drugim povodom?

Link to comment
Share on other sites

Natpisi s nazivima kolodvora i stajališta bili su, u pravilu, na latinici i ćirilici sve do 1990. godine. Bilo je, dakako, iznimaka i to naročito u Sloveniji i ponegdje u Hrvatskoj.

O tome smo već pisali negdje na Forumu.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...