Jump to content

Crtica s ličke pruge (ko zna koji nastavak već...)


Vice

Recommended Posts

Svaka čast majstore.

Nikada dosta Ličke pruge.

 

uh, da nikad dosta, a reklo bi se ono šta, uvik isto, ista ruta, monotono, ma jok, pa svako putovanje je posebno, nikad nije dosadno :wink:

 

 

Svaka ti čast na slikama,,,Lička pruga je uvijek posebna.Hvala kaj možemo uživat i mi koji se ne vozimo na toj relaciji.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam išao ovaj tjedan 520 i 521. Stvarno je krasna ova trasa od ZG do ST. Od Karlovca peizaži mrežnice su mi prekrasni. Nisam slikao, neželim biti konkurencija Vici, a i nemam fotoaparat nego samo mob.

 

Može li mi neko objasniti zašto kroz neke stanice ide sigurno 60 km/h, a kroz neke sporo po mojoj procjeni 30 km/h.

 

Ma koja konkurencija, slikaji slobodno, Lika ima uvik motiva za slikat :wink:

 

A prolaz kroz kolodvore, brzina ovisi o skretnicama, ako su skretnice kvaliternije, veća brzina, ako su ložije manja brzina.

 

A pretpostavljam koji je to majstor kad ste se vratili u Split 5 min ranije :mrgreen:

 

 

Vice prolaz kroz stanice i preko skretnica nije zbog stanja skretnica nego zbog ovisnosti skretnica sa ulaznim odnosno izlaznim signalom, ako su signal i skretnica u međusobnoj ovisnosti to znači da ni jedno od njih nemoguć promjeniti ako je postavljen put vožnje, ako je to u ikojem momentu moguće onda se zbog sigurnosti prometa smanjiva brzina u toj mjeri da se sa sigurnošću može ući ili izići preko skretničkog područja bez ikakve opasnosti po sigurnost prometa u pravac ili skretanje a to je na ovom djelu pruge od 35,40 ili 50 km, samo se u pojedinim kolodvorima i dodatno smanjiva brzina zbog općeg stanja kolosjeka i skretica a onda može biti i 20 km brzina , čekamo APB pa da se povećaju brzine i poveća sigurnost prometa ovako sve ovisi o ljudskom faktoru a na apb tehnika ne dozvoljava pogreške odnosno znatno smanjiva mogućnost pogrešaka.

pozdrav

 

PS.- OVO NISU NIKAKVE PREDIKE , između ostalog da se malo utvrdiš iz prometni propisa i da dođeš na razinu tehničkkog znanja o lokomotivama,kralju živio

Ća je pusta Londra kontra Splita grada..

Link to comment
Share on other sites

PS.- OVO NISU NIKAKVE PREDIKE , između ostalog da da se molo utvrdiš iz prometni propisa i da dođeš na razinu tehničkkog znanja o lokomotivama,kralju živio

 

Dapače, fala na ispravku :wink:

a da utvrdim znanje, eh, jako rado, ali nestignen sve tako lako, a kad bi i to sve učija još, di bi mi bija kraj :mrgreen:

Al s vremenon svakako oču :D

 

Živija majstore :wink:

Link to comment
Share on other sites

Bravo Vice ,slike su odlične ,Lika ko Lika zbilja je krasna i ono ti nije uspavani lav već brdo po imenu ZIR, a ličani ti ovako kažu "da je SIR ko ZIR -cijela lika imala bi pir " PA TI MISLI.

 

Pozdrav

 

Nikako se sitit tog imena, i svaki put mi kažu kako se zove, ali nikako da upamtin :kul

ali djeluje malo oblikom na lava koji spava, pa san zato ga nazva uspavani lav, al sad bi ga moga lakše zapamtit, lav je zvir, a brdo je ZIR :lol:

 

Kad se gleda s druge strane to brdo (s autoputa) onda mi neodoljivo sliči na ono brdo iz Spielbergova filma "Treći susreti bliske vrste" :)

... dokol budu svitit zvizde, teći vode...

zzoric72@gmail.com

Link to comment
Share on other sites

Eto, konačno imamo jednu takvu sliku, kad veće meni nikako ne uspije da je uslikan :kul

Bravo :wink:

 

A vidin ja i datum, 21.03. oko 11 i nešto, znači moj vlak, 520 :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

DSC02547.jpg

 

evo je vice. :mrgreen:

 

Ma BRAVO , sto puta sam probao i slikao ,doduše sve u pokretu i sa nekakvim aparatićem koji i nije baš neki, ali ovo si napravio za deset.

pozdrav

Ća je pusta Londra kontra Splita grada..

Link to comment
Share on other sites

I da, iman prekrasan film s tog poteza, 30,9 MB, samo strpljenja :lol:

Zimski ugođaj, sve u bijelome, u rano jutro, magla nad dolinom, a ispod Gacka dolina, prekrasno :wink:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Uf, zaboravija sam film s pogledom na dolinu Gacke :lol:

 

http://au.youtube.com/watch?v=_DJalV_PSYc

 

Skužajte na pustom raslinju, bio sam spreman dosta prije da uhvatim dolinu, pa eto :mrgreen:

 

A i skužajte na zrnatosti snimke, neznam zašto mi je snimak na jubitou tako zrnast, a na kompu je sasvim normalan :?::shock:

Link to comment
Share on other sites

  • 9 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...