Jump to content

Ekspedišn Rijeka - Split via Gospić & Knin


kiki273

Recommended Posts

  • Replies 155
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Slova mi već titraju pred očima.

Posjeti oftalmologa :shock:

Inače, ljutim se kad vidim riječki kolodvor u usporedbi s Kninom. Sramota :twisted:

Zašto?

 

Kico,kade su tvoje sliki :?:

Nemoguce, nek me neko pljusne da se probudim. HZ popravlja zatvorenu prugu.

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

Bravo ekipa, svaka čast, dali ste si truda nema što. Teskt i fotke sve govore, nema se šta puno komentirati.

Jedina "opaska" glede ličkih kolodvora, svi su obnovljeni ili u fazi obnove, ali još bi trebalo malo poraditi na "obnovi osoblja", naime slično neugodno skustvo sa prometnikom je netko imao ako se ne varam u kolodvoru Javornik ili Lička Jasenica.

Link to comment
Share on other sites

Na početku, ispričavam se kolegama forumašima, što nisam mogao ranije krenuti sa svojim dijelom putopisa, ali s obzirom na obim slikovnog materijala, objavljivanje će potrajati.

Da bi mogli steći dojam koliko smo terena obišli u jednom danu, evo prikaza:

Karta023_edited.jpg

 

Karta024_edited.jpg

 

Karta025_edited.jpg

 

Karta026_edited.jpg

Crveno je označena trasa kretanja 1.RB; ukuipno 735 km ( prema kilometar-satu u Ladi njivi ).

Dakle, kao što već znate, nakon što smo prešli Vratnik, spuštamo se u ledenu Liku ( ne u rijeku ) i nakon strišanja Žute Lokve, Konpolja, Otočca, evo nas u Ličkom Lešću na -6 Celzijevaca. Nismo ni očekivali gužvu na kolodvoru ( pogled prema Vrhovinama ):

LIL1.jpg

i prema Perušiću, hm, pa ipak nije da nema nikoga:

LIL2.jpg

Ono što ne možemo često vidjeti na dionici Ri-ZG, na ličkoj pruzi je čest slučaj-betonski pragovi. Zanimljivo je da na kolodvoru u Ličkom Lešću, prvi i treći kolosijek imaju drvene, a drugi i četvrti betonske pragove.

LIL3.jpg

Industrijski odvojak:

LIL4.jpg

Radijus je malo jači:

LIL5.jpg

Pruga je očito nedavno obnovljena, ali ne i do kraja kvalitetno-pogledajte odvojak lijevo:

LIL6.jpg

Izlazni signali prema Vrhovinama su na "trbušnu paru" :kul :

LIL7.jpg

Pragova k'o u priči:

LIL8.jpg

Ovoga je već snimio kolega Thomcro, ali, evo ga opet:

LIL9.jpg

Sigurno je sigurno:

LIL10.jpg

Pogled sa druge strane:

LIL13.jpg

Još malo signalnih pitanja:

LIL11.jpg

Još jednom vijadukt izbliza ( na sredini njega je stajao naš Thomcro kada je uslikao onog lika sa dignutim rukama u stilu "a sada svi u jedan glas":

LIL12.jpg

Zanimljivi bik ( malo neuhranjen ):

LIL14.jpg

kako je temperatura porasla sa -6 na -5,8 C, primjećeni su i putnici na kolodvoru:

LIL16.jpg

Da se tucanik ne nabija strojem, već u Ličkom Lešću to radi ljudska snaga, može se isčitati iz ove fotografije:

LIL17.jpg

Nastavak sutra....

Link to comment
Share on other sites

... Mddlm i slični njemu se izmjenjuju svaki dan na 824/825.

Čuješ ... kad je post otišao gore, u tom trenutku sam skužio da sam debelo zgreškao :mrgreen: ! Kad sam bio dolje pored njega, u prvi tren sam pomislio da je dosta dugo tamo, zato što je vrlo "čist". Poslije sam skužio da se ti vagoni mijenjaju.

 

Zato je dobro imati kojeg domaćeg uz sebe za takve informacije ako dolaziš na strani/tuđi teren! Ah ... je*i ga :mrgreen: ... biće bolje drugi put!

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Dakle, Riječka ekipo, još jednom: svaka čast na poduzetnosti i na lijepom putopisu.

Ali ipak vidim da je iza vas ostala nekonzumirana i lijepa količina zalogaja za naše društvo iz para-metropole. :mrgreen:

Ne pitajte za detalje, bute vidli (jednog dana, a vjerojatno i prije).

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Dakle, Riječka ekipo, još jednom: svaka čast na poduzetnosti i na lijepom putopisu.

Ali ipak vidim da je iza vas ostala nekonzumirana i lijepa količina zalogaja za naše društvo iz para-metropole. :mrgreen:

Ne pitajte za detalje, bute vidli (jednog dana, a vjerojatno i prije).

Da, lako će sad biti detaljno istraživati kad su momci locirali i obilježili minska polja :lool

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Da, lako tako radit putopis! Mi k'o pioniri krčimo put a onda vi berete vrhnje iz naše muke! Tako je lako napraviti putopis, ono što niste vi to ćemo mi!

Hehe... Dovoljno sam se naputovao Ličkom prugom da znam što je još ostalo za vudriti na kipec.

Ima motiva na Ličkoj pruzi k'o u priči - i nikada dosta.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Ima motiva na Ličkoj pruzi k'o u priči - i nikada dosta.

 

Uuuu...još kako, motiva mali miljun :wink:

Ne samo željezničkih, već i dosta drugih, pejsaži, priroda,životinje....uh...detalja ko u priči....

Link to comment
Share on other sites

A što bi to trebalo po tebi ispraviti? I što to nije temeljito obrađeno? Ličko Lešće? Perušić? Gospić? Gračac? Zrmanja? Knin? Kosovo? Drniš? Split? Što? Što smo trebali slikati svaku skretnicu? Ili možda svaku vidu od Ličkog Lešća pa do splitske rive? Jel'? Jel' zato to po vama nije temeljito obrađeno? Ako je tako onda si uzmite monopol za fotkanje po cijeloj Hrvatskoj i onome tko se približi na 500 metara od pruge zaprijetiti trenutnim oduzimanjem fotografskog aparata!

 

Ovakvim vašim stavom, "... da ste biti temeljitiji ...", razmisliti ću ubuduće hoću li se uopće više pridružiti ekipi kad bude išla raditi kakav putopis!

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Thomcro, nemoj se ljutiti, daj samo pogledaj smajliće, vražičke, Mr Greenove na kraju mog komentara. Sorry ako se i usprkos tome nije vidjelo da se zezam :oops:

 

Putopis vam je zaista vrhunski, prva liga. To sam ti bio napisao i u temi i na PP, a ovo sada je samo zafrkancija i ništa više od toga. :P

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...