Jump to content

Rijeka - Koprivnica - Varaždin


millwall

Recommended Posts

Nakon nocnog izlaska po gradu, odlucih se u nedjelju ujutro na put za Varazdin. Krenuh iz Rijeke u 5:45 ujutro, no kako nisam nis spavao, veci dio puta do Zagreba sam odspavao.

Vec se dugo nisam vozio tim jutarnjim vlakom, koji inace prometuje na relaciji Rijeka - Zagreb - Koprivnica - Osijek, par godina ako se ne varam. Iznenadili su me novi vagoni, koji su vise manje uredu uredjeni, jedino nisu ugodni za spavanje ko prosli, ne mogu se izvlaciti. :evil:

Od negdje Vrbovca nadalje sam bio svjestan puta, pa usput malo pofotkao stanice i vlakove, nazalost sa losom kamerom HP ipaq mobitela:

 

Unutrasnjost vagona:

th_img082.jpg

 

kolodvor Vrbovec:

th_img077.jpg

EMU 6111 ispred kolodvora u Vrbovcu

th_img078.jpg

 

Kolodvor u Krizevcima

th_img079.jpg th_img080.jpg th_img081.jpg

 

Kompozicija vlaka Rijeka - Koprivnica - Osijek na Koprivničkom kolodvoru:

th_img083.jpg th_img084.jpg

 

dalje sam nastavio sa vlakom na relaciji Koprivnica - Varaždin, koji je kretao oko 11:50. Moram priznati da su mi bila zanimljiva imena sela kroz koja je sve prolazio, ipak je nama primorcima kontinent malo cudan, siguran sam da vrijedi i obratno. LOL

 

Kolodvor Ludbreg (nova fasada ne bi skodila)

th_img085.jpg th_img086.jpg

 

Kolodvor Jalzabet

th_img087.jpg

 

HŽ DMU 7021 kojim sam putovao od Koprivnice do Varazdina

th_img090.jpg

 

Naposlijetku varazdinski kolodvor. Izgleda ko da je upravo rat zavrsio tamo...

th_img089.jpg

Eto toliko zasada... o povratku i slikama sa povratka mozda nekom drugom prilikom... :lol:

 

EDIT (STIB):

sve slike su pretvorene u thumbnailove

http://hrbackpacker.com/

 

Portal o samostalnim putovanjima i backpacking kulturi

Link to comment
Share on other sites

Eto toliko zasada... o povratku i slikama sa povratka mozda nekom drugom prilikom... :lol:
Dapače, bit će sigurno vrlo zanimljivo, ali molim(o) da slike budu manje (800x600 max).

EDIT: Ovaj put sam ih ja uredio :D:wink:

_______________________

Pozdrav iz Zagreba

Link to comment
Share on other sites

Jako lijepo, hvala na reportazi. Moram samo napomenuti da se grad zove JalŽabet.

 

Nakon nocnog izlaska po gradu, odlucih se u nedjelju ujutro na put za Varazdin. Krenuh iz Rijeke u 5:45 ujutro, no kako nisam nis spavao, veci dio puta do Zagreba sam odspavao.

 

Ja se bum znorel! Onak iz fore si rekel, nejdem doma corit, odo ja radije u Varazdin?! To mozes samo kad ti je 18, tak sam ja jednom iz fore rekel jedan dan poslije skole kitu koji je sjedil samnom u klupi - ajmo u Beograd na tekmu Zvezda - Milan. I odosmo mi... autostopom. Trebalo nam je 24 sata, moja stara je posizila i zvala drote, dok sam ja coril u kamionu. Vratili smo se vlakom. Posudio kit u Beogradu lovu za vlak, pa smo ju spiskali na pivo i cevape, te smo se svercali od SB do ZG.

Link to comment
Share on other sites

Nije 7021, nego 7121

 

Zaboravio sam napomenuti da sam potpuni amater sto se tice lokomotiva, vlakova i njihovih naziva i brojeva, pa da me ispravite svugdje gdje sam pogrijesio. hvala. :-)

 

To mozes samo kad ti je 18

 

Hmm, da bar imam osamnaest, lol, makar nisam bas puno stariji. :-)

Pa otprilike je bilo tako, odlucio sam ne ici doma, nego sjesti u vlak i na put. Jedini je problem bio u tome sto sam imao novca samo za jedan smjer kartu. :-) Plan mi je u biti bio otici samo do Koprivnice, jer jos nisam bil tamo. Kad primjetih da imam jos samo 20kn na racunu, a kartica ostala doma, preusmjerio sam se na Varazdin, gdje mi je cura, te mi sponzorirala dan i put doma. :-)

Volim putovanja, posebno spontana... nadam se da mi to godine nece oduzeti. :-)

http://hrbackpacker.com/

 

Portal o samostalnim putovanjima i backpacking kulturi

Link to comment
Share on other sites

Interesantna reportaža,hvala.

Nego mi strašno na živce idu grafiti po železničkim pokretnim i nepokretnim objektima.Šta su napravili od one jadne Macose :evil:

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Link to comment
Share on other sites

.

Vec se dugo nisam vozio tim jutarnjim vlakom, koji inace prometuje na relaciji Rijeka - Zagreb - Koprivnica - Osijek, par godina ako se ne varam.

 

Nije baš par godina. Taj jutarnji ex. Rivijera Express vozi do Osijeka već godinama, ratnih godina je vozio do Vinkovaca. Po mojoj procjeni barem nekih 15-ak godina prometuje prema Osijeku. S tim da je u početku išao do Zagreba kao Rivijera Express, a od Zagreba dalje kao brzi vlak.

 

BTW. mislim da nije ex Rivijera exp. već da se i dalje taj vlak zove Rivijera ali nisam ziher...

Link to comment
Share on other sites

Što se tiče naziva vlakova napisao sam u jednoj drugoj temi, da ponovim.

Od ovog voznog reda jedina dva vlaka koja imaju naziv, a voze isključivo u unutarnjem prometu su IC Podravka i IC Rijeka. :(

Ako Turci grade prugu, da li pruga gradi nas? :hm

Link to comment
Share on other sites

Nije baš par godina. Taj jutarnji ex. Rivijera Express vozi do Osijeka već godinama, ratnih godina je vozio do Vinkovaca. Po mojoj procjeni barem nekih 15-ak godina prometuje prema Osijeku. S tim da je u početku išao do Zagreba kao Rivijera Express, a od Zagreba dalje kao brzi vlak.

 

BTW. mislim da nije ex Rivijera exp. već da se i dalje taj vlak zove Rivijera ali nisam ziher...

 

Istina, htio sam reci da se ja nisam vozio njime vec par godina, pa podijeliti dojmove na donekle promijenjen interijer itd u vlaku od zadnje voznje. to je kad u pet ujutro idem pisati post.

http://hrbackpacker.com/

 

Portal o samostalnim putovanjima i backpacking kulturi

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...