Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
Jura

Stradanje voznog parka za vrijeme rata

Recommended Posts

Zanima me koliko je lokomotiva,vagona i motornih vlakova uništeno,ako uopće je,za vrijeme rata?

Pri tom mislim na direktne pogotke granatama,gelerima,mecima i slično.Mislim,naravno,na teža "ranjavanja".

Za sada,znam samo za Brenu koja je naletila na minu.

Ako slična tema postoji molio bih moderatore ili administratore da spoje!

jel postoje slike tih loksi !? naravno ranjenih... :kul

..:: Vlak je UVIJEK brži ::..

Zanima me koliko je lokomotiva,vagona i motornih vlakova uništeno,ako uopće je,za vrijeme rata?

Pri tom mislim na direktne pogotke granatama,gelerima,mecima i slično.Mislim,naravno,na teža "ranjavanja".

- Šinobus u Gvozdu, ex Vrginmost, naletio na minu koju su postavili naši diverzanti (htjeli su zapravo dići u zrak neki vojni transport), fotke ostataka u Putopisima, Sisak Caprag - Skakavac;

- teretna garnitura (vagoni s pšenicom?) u Sunji, izravno na liniji fronte iliti crti bojišnice

Serija 05 je zakon!

Svi govore samo o voznom parku koji je izršetan ili je dobio direktne pogotke, azaboravljate da je na Zagreb RK stradala masa elektri, koje zbog gluposti rukovodioca nisu bile pokretane tijekom rata. Tko išta zna o 441 seriji mora znat da radi ne korištenja propadaju svi kontakti.

Kad se prebroje jedne i druge lokomotive mislim da su elektre brojnije.

Tata mi je rekao da je nekoliko elektri bilo vučeno od Koprivnice i preko Varaždina nekam u Mađarsku da se izbjegne razaranje