Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net

Recommended Posts

Snimih danas infrine vagone na škrljevskom kolodvoru (nemam pojma ima li uopće koga u tim vagonima i čemu zauzimaju prvi kolosjek)

CSC_2680_zps3zhmnvv2.jpg

Ako ti svi priznaju da si istinski nezavisan, znači da su te obilježili kao luđaka, pa se možeš družiti jedino s drugim marginalcima – Denis Kuljiš
4111601737.gif

Žive ljudi kad se negde dela na prugi, drezinama se otpelja ljudstvo do mjesta rada i drezinama ih se vrati. Ima tih vagona i u Rijeci, negde desetak, gledao ih danas i razmišljao oću snimit i na kraju nisam ali sam zato snimo ove kasno popodne na Škrljevu

Ako ti svi priznaju da si istinski nezavisan, znači da su te obilježili kao luđaka, pa se možeš družiti jedino s drugim marginalcima – Denis Kuljiš
4111601737.gif

U sklopu kompozicije ima i vagon za grijanje i vagon sa naftom

prva je bačva sa vodom, druga bačva sa naftom i treći je "centralno"

100_4250.jpg

"centralno"

100_1773.jpg

kroz sve vagone su provučena čreva za grijanje (vide se na lijevoj strani ovog vagona)

100_1832.jpg

4111601737.gif

Onda nema zime,pa nije to loše ak grije bar donekle

Ma pusti ti to, pleh je to, nemre to niš zgrijat kak treba. A i mislim da ti radnici idu doma kad je ovakav kijamet, ko bi normalan delal po ovakvoj smrzavi

... ak neko ne mazne naftu :grin:

Imaju oni to zaključano lokot(ima)om

4111601737.gif

Ja uredno delam po ovoj zimi ispod kamiona i oko njega na parkingu,a snijeg ti pada u zube,to su čari ptivatnika.Samo delat i delat,al sigurno ovi dečki ne delaju kak veliš,to mi se dost zanimljiv posel čini tak iti na neke druga mjesta i terene.

Vagoni spavaone su opremeljene sa pečima za centralno grijanje na loživo ulje te bez problema može zagrijat cjeli vagon isti sistem ima i pomočni eletromjerni vagon jer ima 4 spavače sobe , kuhinju , radiona sa generatorom te u samom čošku do generatora je peč za centralno grijanje za cjeli sustav te posebno za ovakve vagone su ugrađivali PVC stolariju prozori

Vagoni koji stoje uz ex-"Graciani" dobili na prozorima zaštitu

ny85Hlq.jpg

yQyzaBQ.jpg

Čudim se da to nisu i prije stavili s obzirom kakav se polusvijet tim djelom smuca i tu obitava po noći

4111601737.gif

U Dugom Selu na istočnoj strani polagano nestaju Infrini vagoni. Jel ih kasiraju ili nekud voze?

Brzi vlak (744 "Cibalia") iz Vinkovaca, Strizivojne Vrpolja, Slavonskog Broda, Nove Kapele - Batrine, Nove Gradiške, Novske i Banove Jaruge, za Ivanić Grad, Dugo Selo i Zagreb dolazi na treći kolosijek.

Nisam primjetio da su nestali vagoni zadnje vrijeme, još prije dosta vremena je nestao onaj zglobni vagon (i još jedan mislim). Prije dosta mjeseci onaj prvi red uz prugu od četiri vagona zguran je na kolosijek iza ograđenih cisterni, ispred njih stoji U-tz. A dobar dio tih vagona ni ne mogu maknuti - jer su kolosijeci prekinuti, ista stvar je i na zapadnoj strani.

Nekoliko vagona HŽinfre i cargova "manevarka" 2062 026 u Varaždinu...

44789100086-4 Uk-ž

44789100065-8 Uk-z

44789100064-1 Uk-zz

84789240007-2 Uaddkk-zž

AXO3gSr.jpg

Nisam primjetio da su nestali vagoni zadnje vrijeme, još prije dosta vremena je nestao onaj zglobni vagon (i još jedan mislim). Prije dosta mjeseci onaj prvi red uz prugu od četiri vagona zguran je na kolosijek iza ograđenih cisterni, ispred njih stoji U-tz. A dobar dio tih vagona ni ne mogu maknuti - jer su kolosijeci prekinuti, ista stvar je i na zapadnoj strani.

Primjetio sam da mi nešto fali, a gotovo uvijek kad idem vlakom u Zg/iz Zg pogledam te vagone i "moram ih ići poslikati" si mislim, a nikako da izađem u Dugom Selu i da ih poslikam. :rolleyes:

Brzi vlak (744 "Cibalia") iz Vinkovaca, Strizivojne Vrpolja, Slavonskog Broda, Nove Kapele - Batrine, Nove Gradiške, Novske i Banove Jaruge, za Ivanić Grad, Dugo Selo i Zagreb dolazi na treći kolosijek.

Jučer sam iz dosade odlučio malo vidjeti šta ima u kolodovoru u Vinkovcima, došao sam oko 6:20 kod podvožnjaka. Nešto kasnije u 7:10 iz Šida čujem jako buku vlaka. kad se prebližavao skužio sam nešto žuto kad ono tri infrina vagona od Pružnih građevina u sastavu dugačkog teretnoga vlaka. Vukla ih je Cargova 1141 215.

Brojevi vagona su sljedeći:

GCbUVMxh.png

80 78 9917 003 7 Uaikk-z

uaZQTBXh.png

84 78 9300 127 5 Uakk-ž

oaiKnGhh.png

44 78 9090 173 2 

MHUMPGbh.png

Na ovom zadnjem malom sam zaboravio koja mu je bila slovna oznaka.....

Maknuo sam se od mosta hodajući prema kolodvoru da vidim hoće li se zaustaviti na kolodvoru ili ne.  Nažalost vlak je dobio slobodan prolaz prema Slavonskom Brodu i nisam uspio uslikati vagone, oznake izbliza

Cadillac is a true luxury brand compared to BMW

BMW is not even luxurious, its just an boring thing

Mislim da su ovi plato Uak ili Uas. :hm 

Za prvi bi trebao pregledat svoju foto arhivu, mislim da sam ga negdje snimio.

Ovaj srednji vagon tj četveroosovinjac je Uakk-zž. Ima nekakav hrđavi dio sa okruglastim rupicama. Al samo ovaj zadnji dvoosovinski mi nije poznat nikako.

Cadillac is a true luxury brand compared to BMW

BMW is not even luxurious, its just an boring thing

16 hours ago, Domagoj Vu said:

44 78 9090 173 2 

Na ovom zadnjem malom sam zaboravio koja mu je bila slovna oznaka.....

Ukk-ž je oznaka tog vagona. (imam ga slikanog prošle godine)

• Like 1

Vrbovec-13.03.04-003.jpg

Fotka  te masine u radu

• Like 2

"Nikad stati, osim kad se mora"
"Bolje častan uzmak nego nečastan poraz"
''Bolje živa kukavica nego mrtav heroj'' - Grunf

Otkako su objavljene fotke tog vagona (sa tim čudesima na njemu) stalno me kopka kako se to skine dole i onda se sjetim da sam snimio sličan vagon u Gračacu 16.02.2008.  

fVWKwpH.jpg

... gdje se vidi da je u sredini hidraulični stup kojim se ta čudesa dignui zaokrenu

Registracija tog vagona iz Gračaca (ako će to nekome šta značiti)

60MN74h.jpg

Inače, s obzirom na radove na rečkom kolodvoru, lako je moguće da opet vidimo ta čudesa u ackiji 

4111601737.gif