Jump to content
zeljeznice.net
reiche06

nije doduše crna kronika, ali ....

Recommended Posts

16.9.2019. manevarski sastav od 14 vagona otpremljen iz kolodvora Rijeka Brajdica u 11:20. U kolodvor Rijeka stigao u 11:36.

U 13:30 dojava prometne policije da je došlo do naleta osobnog vozila registracijske oznake ZG-XXXXX na navedeni vlak, između sedmog i osmog vagona u pravcu kretanja vlaka u km 4+100. Očevidom na vagonima nisu utvrđena oštećenja. ...

Ja mislim da Riječani žive za dan kada će se riješiti Brajdica..

Ja mislim da Riječani žive za dan kada će se riješiti Brajdica..

Pruga će ostati i dalje. :ne zna:

A zabiti se u puzajući vlak ne opravdava te ni ak si iz Zgreba (il bilo koje druge vukojebine) s položenim vozačkim ispitom.

Ovo bi moglo ići i u temu ''Malo zabave''. Moj znanac Saša R., strojovođa HŽ PP, objavio je na Facebooku ovu zgodnu epizodicu:

Stajalište, ispred je cestovni prijelaz osiguran svjetlosnim signalima, i eto policajca, propušta aute ispred mene, ja stojim i ne vjerujem, hahaha.

Nitko iz Infre nema pojma o tome.

On malo poistovjetio željeznički i cestovni promet, pa misli da "kuhača" vrijedi i za vlak.

Slika:

Zv8d9EG.jpg

Nije napisao je li murjak tražio vozačku i prometnu i provjerio je li vezan pojasom. :lool

Serija 05 je zakon!

Sječam se jedne godine kod pregaženja policajac je na očevidu tražio strojovođu vozačku dozvolu.

Dobro da ga nije pitao.. "pa kak nisi uspio zakočit a vidio si čovjeka na pruzi??"

idiota...

Ovo bi moglo ići i u temu ''Malo zabave''. Moj znanac Saša R., strojovođa HŽ PP, objavio je na Facebooku ovu zgodnu epizodicu:

Stajalište, ispred je cestovni prijelaz osiguran svjetlosnim signalima, i eto policajca, propušta aute ispred mene, ja stojim i ne vjerujem, hahaha.

Nitko iz Infre nema pojma o tome.

On malo poistovjetio željeznički i cestovni promet, pa misli da "kuhača" vrijedi i za vlak.

Slika:

Nije napisao je li murjak tražio vozačku i prometnu i provjerio je li vezan pojasom. :lool

Trebao je izać iz vlaka i opalit mu dvi iza ušiju... Nakon toga kao djeca kad se igraju sakrive: "Kenjac bio tko se nije skrio, ja polazim."

Da Bog sačuva i Gospa Sinjska...

Vrlo slična situacija na stajalištu Remetinec negdje 2016. Mađar na vlaku 4104 za Dugu Resu izgubio vuču baš na samom prijelazu prek pruge i majstor uspije vlak pomaknuti do stajališta odnosno sa prijelaza, a kolona se stvorila samo takva. Iako su vozači već počeli samoinicijativno zaobilaziti polubranike, dolazi pandur na motociklu i krene on praviti reda. I propušta on tako vozila naizmjence preko prijelaza zbog spuštenih polubranika kad 10tak minuta nakon toga iz smjera GK dolazi pomoćni vlak (drugi mađar) da vrati garnituru u GK. A pandur se toliko unio u svoju ulogu da je pomoćni vlak morao stat i tek kada su kondukter i strojovođa defektiranog mađara rekli panduru da se makne i zaustavi promet, ovaj se povukao.

Znači nisam mogao vjerovat, pandur šalje vozila i još maše neka samo idu i zaobilaze polubranike, a majstor sa mađarom mu došao praktički iza leđa i ekipa već priprema pomoćno kvačilo a ovaj fokusiran samo na aute.

Stvarno ne znam kakve su to akademije i škole i sto silno uče u njima a neke osnovne stvari ne poznaju.

Osumnjičen za Lažnu uzbunu

Policijski službenici Policijske postaje Varaždin dovršili su kriminalističko istraživanje nad muškarcem starosti 43 godine.

Sumnja se da je jučer, 24. rujna u 1.25 sati telefonom nazvao Operativno komunikacijski centar Policijske uprave varaždinske i izjavio da će baciti dvije bombe na Kućanskom prijelazu.

Policijski službenici izašli su na mjesto i obilaskom Kućanske rampe nisu pronašli nikoga, već su daljnjim poduzetim policijskim mjerama pronašli i uhitili osumnjičenog na području grada Varaždina.

Nakon dovršenog kriminalističkog istraživanja policijski službenici protiv osumnjičenog podnijeli su kaznenu prijavu nadležnom državnom odvjetništvu za kazneno djelo Lažna uzbuna.

Još jedan kome se navrh glave popelo višekratno i ponekad nepotrebno dugo čekanje na tom prijelazu... :ne zna:

Navodno radni stroj zapeo i potrgao kontaktnu mrežu između Križevaca i Vrbovca sav željenički promet jevu prekidu.

Kasne svi brzi i putnički vlakovi!

Na Integralovom kamionu, s kojim su radili nešto oko 3. perona u Križevcima, nisu spustili kran do kraja i potrgali su kontaktni vod. Vlakovi 2250 i 770 stajali na ulaznim signalima kolodvora Križevci 4 sata. Ostala kašnjenja će navesti DB, nadam se...

3c27355a6f26cc281fb1c1a93e57e551.jpg

8e25c17e7e6693caa6241b7e5cb69554.jpg

be665e9dab14f7b4e80ed15aec6df405.jpg

... Ostala kašnjenja će navesti DB, nadam se...

4.10.2019. u 16:35 između kolodvora Križevci i Lepavina na ŽCP u km 481+452 pokidana vrata KM-a i oštećenje na KM kamionom registracijske oznake KR XXXX. Očevid PP Križevci. Popravljeno u 2:49. Otkazani vlakovi 2209, 2213 Vr-Kc, 779, 2303 Vr-Kž, 2212 Ln-ZGk, 2300 Kž-Vr; kasnilo 10 putničkih vlakova +2071', supstitucija BUS 2211, 973/2210 Vr-Ln-Vr.

6.10.2019. u 21:40 između kolodvora Rijeka Brajdica i Rijeka na manevarski sastav 83917 MS 6 (lokomotiva 2 132-302), naletjelo NN cestovno vozilo. Očevid PP Rijeka do 2:25.

24.10.2019. u 9:25 u kolodvoru Rijeka Brajdica prilikom rada manevre, lokomotiva 2 132-304 udarila osobno vozilo, ozlijeđenih nema. Očevid PP Rijeka do 10:00.

2.11.2019. u 0:50 između kolodvora Ogulinski Hreljin i Gomirje u km 545+800, nalet lokomotive 6 193-268 vlaka 89870 na jelena. Očevid PP Vrbovsko.

Veoma zanimljiv video na mađarskom o ne poštivanju signala i znakova na te u blizini samog željezničko-cestovnog prijelaza i opasnim situacijama u koje se vozači mogu dovesti.

Link na video(ako ima prikladnija tema molio bih admina/e da bude premješten):

https://www.youtube.com/watch?v=xYuSN86O8jE

Zgrozio sam se gledajuci ovaj video... Vidim da je to bilo nekad davno za vrijeme komunizma... Ali ono ignore svih mogucih znakova i propisa... 😂😂😂😂

slika013jg2am4.jpg

Setam veceras s pesom po Branimirovoj i dodjemo do krizanja za Interspar kod Jyska gdje je onaj dupli ZCPR jedan za drugim (dupla pruga Sesvete - Culinec i Sesvete - Resnik) i taman se upalila signalizacija i spustili polubranici na dionici Sesvete - Resnik...

Stojim, gledam i ne vjerujem svojim ocima... Stoji sa svake strane 4 - 5 auta i "budale" uredno cekaju, a nekoliko "pametnih" idiota (ne znam kako ih drugacije nazvati) s obje strane naizmjenicno preticu kolonu koja stoji i obilaze spustene polubranike... Zadnji idiot je prosao na usko netom prije nailaska teretnog iz smjera Resnika koji nije isao bas sporo...

Sto se moglo dogoditi ne zelim niti zamisliti i da sam to uzivo vidio i onda ce biti vlak naletio na auto, sokovi za strojovodju ... Ne, idiot nije postovao propise i podletio je pod vlak... Toljagom bi ih tukao svom snagom!!!

Doslovno sam stajao sledjen dok sam to gledao raskolacenih ociju i pickarao na sav glas.

slika013jg2am4.jpg

6 hours ago, Danchibald said:

Stojim, gledam i ne vjerujem svojim ocima... Stoji sa svake strane 4 - 5 auta i "budale" uredno cekaju, a nekoliko "pametnih" idiota (ne znam kako ih drugacije nazvati) s obje strane naizmjenicno preticu kolonu koja stoji i obilaze spustene polubranike... Zadnji idiot je prosao na usko netom prije nailaska teretnog iz smjera Resnika koji nije isao bas sporo...

Glavno da policija svakodnevno lovi vozače koji voze 70 km/h po Radničkoj između Slavonske i Domovinskog mosta ili obrnuto.

A ovdje gdje su opasnosti i moguće posljedice puno veće, a i broj takvih idiota za volanom je puno veći, tu im ne padne na pamet uvoditi red i ubirati harač :roll:

• Like 1

U 17:15 između kolodvora Zrmanja i Malovan vlak 61154 HŽ Cargo naletio na kravu, koja je ostala u kolosijeku.