Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
reiche06

nije doduše crna kronika, ali ....

Recommended Posts

Slabo se vidi da je prijelaz opremljen uređajem s polubranicima (a to nije spomenuto u članku!).

To bi bio ovaj ŽCPR (moje fotografije od 1. kolovoza 2017.). Preglednost nije najbolja, ali za to postoji protuotrov u vidu polubrklje i svjetlosnih signala. Baba je vjerojatno izvodila slalom kroz rampe, a za nastalu štetu trebalo bi je opaliti po džepu:

AYWVgLv.jpg

1EtLivH.jpg

pwmajMn.jpg

Serija 05 je zakon!

.... a za nastalu štetu trebalo bi je opaliti po džepu:

i oduzet doživotno vozačku. Onda sigurno neće više nikad to napraviti. Ako je radila slalom, to je onda namjera, svjesna radnja.

Ja mislim da i ovako to neće više nikad napraviti. Neće se približiti pruzi na 100 metara.

Samo opet željeznica ispada kriva...kao da bi bilo bolje u XXI. stoljeću imati zemlju bez pruga, ali zato sa hrpom autobus-firmi koje vozaju s poluispravnim busevima koji pak redovito prolaze na tehničkom. Ako vozač ili -ica ne zna voziti (vožnja između polubranika nije vještina nego put u raj), ne znači da ugrožavati druge. Samo da mi netko ne mjeri svaku riječ što pišem, jer ne da lažem, ali dijete mi je došlo iz izleta u Budim i Peštu s takvim busom, napuklo jedno staklo (kako li prolazi na tehničkom barem zbog toga), kuplung lamela polu ispravna, a povratna vožnja s rekordom brzine zbog tahografa, a rezerve vozača nema... Crna kronika se svodi da se čitaju manje ili više tendenciozne novinarske natpise kako je željeznica štetna, a vozači nikad nisu krivi. Njma se sve nešto događa.... kao i onome iz Blata kojem nije jasno zašto si je trebao naći jako dobrog advokata, već sad su se istopili promili, a o"bjesna" vožnja prešla u normu "normalne balkanske vožnje". Prolaz kroz spuštene branike i preživljavanje bi trebalo dobro naplatiti od istih vozača...

zglajzan

Postoji jednostavno rješenje. Čujem da su kamere za nadzor brzine stigle u MUP-ovo skladište, sad ih samo treba preusmjeriti da snimaju pružne prijelaze. To bi bila vin/vin situacija. :kul

26.5.2019. u 2:51 između kolodvora Lepavina i Križevci vlak 48931 (TA ... lokomotiva 0 472-001) naletio na NN cestovno vozilo u km 482+950 - pješački prijelaz. Oštećen plug na lokomotivi. Usmrćenih i povrijeđenih nema. Očevid PP Križevci do 4:46, a pruga otvorena za promet, daljnji očevid u kolodvoru Križevci.

Kotači automobila zaglavili su se u tračnicama, a onda je naišao vlak

Stravičnu dramu na pružnom prijelazu u Križevcima proživio je u nedjeljno rano jutro 64-godišnjak koji je vozio Polo koprivničke registracije, priopćila je jutros policija.

Imao je tu nesreću da su se prednji kotači njegova automobila, kad je pokušao prijeći prugu kod prijelaza koji je namijenjen samo za pješake u Ulici Ljudevita Modeca – zaglavili u tračnicama. Srećom, muškarac je uspio napustiti automobil prije no što je na vozilo naletio vlak te je tako sačuvao živu glavu.

Inače, na put kojim je naumio ići navode neki navigacijski programi kao na zaobilazni smjer nakon privremenog zatvaranja pružnog prijelaza na cesti koja vodi s autoputa iz Zagreba prema Koprivnici, no prijelaz u Modecovoj ulici mogu prijeći samo pješaci.

Vjerojatno je i 64-godišnjak vozio po navigaciji i kad je u mrklo doba noći došao do pruge, odlučio ju je prijeći “na divlje”, što se pokazalo jako lošom odlukom.

Mnogi vozači koji koriste autoput žale se kako obilazni smjerovi uopće nisu adekvatno obilježeni te je mnogo lutanja.

Zbog očevida nakon naleta vlaka na, srećom, prazan automobil, željeznički promet na relaciji Križevci – Koprivnica bio je obustavljen nekoliko sati.

Ne razumijem novinara koji pokušava opravdati vozača koji je prelazio prugu na prijelazu koji je namijenjen samo pješacima i pri tome izazvao nesreću. Pa šta onda ako ga je navigacija greškom navodila baš tim putem ? Sigurno ispred tog prijelaza postoje prometni znakovi koji su mu nedvojbeno govorili da tamo svojim autom ne smije prelaziti prugu. Neka bude sretan da je ostao živ ... isto kao i ona kokoška za volanom koja je kod Kamanja odlučila voziti slalom između spuštenih polubranika. Neki ljudi stvarno postaju kompletni idioti kad sjednu za volan .... :roll:

27.5.2019. u 12:40 između kolodvora Rijeka i Rijeka Brajdica na obalnom kolosjeku vlak 83917(HŽ Cargo, lokomotiva 2 132-308 ...) okrznuo cestovno vozilo registracijske oznake RI-266-TD. Ozlijeđenih nema. Očevid PP Rijeka. Kolosjek otvoren u 13:20.

Zbog sudara vlaka i auta prometni kaos na riječkoj rivi. Tržnica odsječena

Zbog-sudara-vlaka-i-auta-prometni-kaos-n

Autor: P. N.
Objavljeno: 27. svibanj 2019. u 13:00

Na izlazu s parkinga na riječkoj rivi došlo je do sudara vlaka i osobnog vozila.

Kako je točno došlo do prometne nesreće pokazat će očevid, ali je trenutno nemoguće ući prema riječkoj tržnici.

S obzirom da je i inače u centru grada gužva čim su mokri kolnici, ovakva nesreće mogla bi itkekako otežati prometovanje centrom.

Najbolje je izbjegavati taj dio grada ako je ikako moguće.

https://www.youtube.com/watch?time_continue=1&v=R4KDasW4L7I

https://www.youtube.com/watch?v=_VKG3fbUobc

Sigurno ispred tog prijelaza postoje prometni znakovi koji su mu nedvojbeno govorili da tamo svojim autom ne smije prelaziti prugu. ...

Postoje mimoilazne ograde i ne postoji cesta. Pametnome dosta ...

Postoje mimoilazne ograde i ne postoji cesta. Pametnome dosta ...

Kako li je onda uopće uspio doprijeti do pruge? Pa uske su te mimoilazne ograde.

Kako li je onda uopće uspio doprijeti do pruge? Pa uske su te mimoilazne ograde.

Pa mimo njih.

U članku se navodi Modecova ulica u Križevcima, pa je to onda ovaj prijelaz.

Slike s Googla su iz rujna 2011. kad je rađen remont, ali kad se počisti gradilište vidi se da je s obje strane ograde ravno.

Metro über (unter) alles! :kul3

I onda mi netko priča kak je navigacija dobra stvar. Meni je još uvijek bolje bez nje. Bar gledam oko sebe i čitam znakove :lool

A vidi bisera

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

A vidi bisera

Eto, to se događa kad iz jednadžbe makneš prirodnu selekciju.

Nekada je bedaste i glupe pojeo medvjed pa se nisu imali prilike razmnožavati...

Općenito me uvijek iznova fascinira koliko puno su ljudi spremni izgubiti/riskirati (ponekad i život), da bi došli na odredište nekoliko desetaka sekundi, eventualno nekoliko minuta, ranije. Ovdje je čovjek izgubio 6-7 min, pokušavajući se napravit "pametan", da bi na kraju zaglavio tek u prvom kolosijeku i izgubio više vremena nego da je išao okolnim putem, riskirajući vlastiti život i opasnost od poveće materijalne štete. Nadam se da ga budu toliko opalili po džepu da će se ubuduće bojat preći autom i normalno otvoreni ŽCP za promet.

Rekao bih da je rijec o srednjovjecnoj gospođi ?

Gospođa ili gospodin, sasvim svejedno, da bi vozio auto moraš imati vid. Ako imaš vid, kako ne vidiš: 1. hrpe šodera preko kojih moraš prijeći, 2. nepostojanje asfalta između tračnica i 3. barikade na drugoj strani prijelaza?

Ali to je ona logika: ja tu prelazim već 40 godina i što će meni netko sada ovdje zatvarati moj prijelaz. Znam ja da se tuda može.

Ja sam mislio da je takav debilizam samo kod nas, ali vidim da retarda ima i u "razvijenijem" svijetu.

Na prijelazu ceste preko željezničke pruge pod utjecajem alkohola traktorom udario u spušteni polubranik

Jučer, 26. lipnja 2019. godine u 15:18 sati u Donjem Kraljevcu, Kolodvorskoj ulici, na prijelazu ceste preko željezničke pruge dogodila se prometna nesreća. Šezdeset i osmogodišnji vozač neregistriranog traktora IMT 540, s pridodanom neregistriranom prikolicom, upravljajući pod utjecajem alkohola od 1,39 promila, nailaskom na prijelaz ceste preko željezničke pruge nije zaustavio vozilo u trenutku kada je uređaj za zatvaranje prometa bio spušten, odnosno dok su bili uključeni svjetlosni i zvučni znaci koji upozoravaju da se približava vlak. Prednjim dijelom traktora naletio je polubranik, koji se od siline udarca slomio.

Alkoholizirani vozač smješten je u posebnu prostoriju do prestanka djelovanja opojnog sredstva te će se prekršajno sankcionirati zbog počinjenja nekoliko prekršaja iz Zakona o sigurnosti prometa na cestama.

Izvor: PUM

http://zigi2.pondi.hr/ALKOMETAR.HTM

Ovakav "alkometar" bi trebal imati svaki vozač (konzument alkohola) na mobitelu ako mu je još ostalo išta od moždanih stanica u glavi! :ne zna:

29.6.2019. u 5:30 strojovođa vlaka 1204 (lokomotiva 2 044-021) prijavio da je zapeo za NN vozilo između kolodvora Lovinac i Gračac na ŽCP-u u km 146+300. Na lokomotivi nema oštećenja, a cestovno vozilo napustilo mjesto događaja. Obaviještene PP Gospić i Gračac, u dogovoru sa istima vlak nastavio vožnju. Kasni: 1204 +16'.

Ako sam dobro informiran opet "iskacu" manevre u Zg. Gk

Ako sam dobro informiran opet "iskacu" manevre u Zg. Gk

To je zato jer se kolosijeci dobro odrzavaju... 😊😊😊

Zato sam i napisao u temi Zagreb GK da kolodovor vapi za jednom temeljitom obnovom...

slika013jg2am4.jpg