Jump to content
zeljeznice.net
reiche06

nije doduše crna kronika, ali ....

Recommended Posts

zapravo je podletjela pod njega i, koliko vidim, vlak je imao zatvoren signal :?

nije u pitanju signal već semafor, i po položaju svjetla rekao bih da je bio " slobodan"

meni ovo liči na zatvoren signal, semafor, što li je već

vlak_signal.jpg

ma nisam to ni gledao, već malo prije kadar čuni se da je semafor ( desno, mislim da visi na sred raskršća ) zelen !!

Biće da sam fulao, sorry :oops:

...samo mokri snovi za pojedine...

Mislim da je ovo prava dretva za ovu pricu. Molim admina da po potrebi prebaci u temu Razno, pod sale i viceve :-)

Amtrak train runs out of fuel, stranded 2 hours

SAN DIEGO - It was the little engine that couldn't - because it was thirsty for fuel.

A quick train trip down the coast turned into a long haul for more than 80 Amtrak passengers when their train from Los Angeles to San Diego ran out of fuel Sunday night.

Amtrak spokesman Cliff Cole said the train sat for about two hours on the northern edge of San Diego before another engine came along to push it the last several miles to the San Diego train station.

The train, which had left Los Angeles at 8:30 p.m., didn't get there until 1:15 a.m. Monday, two hours late.

A train running out of fuel is "an unusual occurrence" and Amtrak officials will be looking into how it happened, Cole said.

Dakle Amtrakov vlak LA-San Diego je ostao bez goriva u nedjelju navecer. Malo prije dolaska u San Diego vlak je stao i 80 putnika je cekalo 2 sata dok nije dosla loksa koja ih je pogurala tih zadnjih par km. Krenuli su iz LA u 20:30 i stigli u SD tek u 1:15, dve vure prekasno.

Dakle Amtrakov vlak LA-San Diego je ostao bez goriva u nedjelju navecer.

Kaj i kod vas preko bare kradu naftu ? :kul

Pa cini mi se gotovo nevjerojatno. Moguce da je kakav filter za gorivo bio zacepljen? Pratit cu ako se pojavi kakav update.

pa kaj se na amtraku ne koristi daljinski nadzor količine goriva u loksama, točnije, na osnovu podataka iz lokse dispečeri određuju najpovoljnjiju loksu za vlakove ?

pa kaj se na amtraku ne koristi daljinski nadzor količine goriva u loksama, točnije, na osnovu podataka iz lokse dispečeri određuju najpovoljnjiju loksu za vlakove ?

Na ovoj liniji ocito nije tako - pune se gorivom jednom na dan i ovo je bila zadnja voznja, navodno da se zna to desiti:

An Amtrak train traveling from Los Angeles to San Diego ran out of fuel Sunday night, an Amtrak spokeswoman said.

"It's not uncommon for trains to run out of fuel here," Vernae Graha, said. "It happens from time to time."

This summer, a locomotive traveling on the same Pacific Surfliner route ran out of fuel, Graham said, as did a train in the Pacific Northwest last year.

"They are fueled once a day," she said. "Once the train leaves in the morning, generally there is sufficient fuel for the entire day."

The six-car train Sunday night slowed to a halt 15 miles north of downtown San Diego at a station that serves the city's light rail system, which had stopped running for the night. Another Amtrak train pushed the stalled train the remaining 15 miles down the coast, Graham said.

The trip, which normally takes 2 1/2 hours, stretched to four. Many of the 83 passengers got out at the light rail station and called friends and relatives to pick them up there. Those without other options arrived downtown just before 1:30 a.m.

Technicians in San Diego are inspecting the six cars and a locomotive that ran on diesel fuel to see if mechanical problems caused its tank to drain prematurely, Graham said.

While Amtrak trains in the Northeast corridor are electric, those in most of the rest of the country are fuel-driven. All Amtrak locomotives in California run on diesel, she said.

pošto imamo ovakvu temu koja granići sa crnom kronikom i crniim humorom moram reć jućerašnji događaj...

mađar iz s.marofa kasno sinoć došao USRAN ali ne u WC već u prostoru za putnike...

saznat ću naknadno koji je imao brojček....

Uuuu, gadno...

ali mi se čini da se rampe malo kasno spuštaju...Vidi se da je lik ostao uhvaćen između rampi. Nije stigao napraviti gotovo ništa da se spasi, već je bilo kasno... :?:

Tako to rade vani. Tamo ne prođe ni desetak sekundi nakon spuštanja rampe do prolaska vlaka. A ja ni ne vidim zbog čega bi trebalo. Ni crveno svjetlo na semaforu ne gori ne znam koliko dugo prije nego što se pušta drugi smjer.

A prije spuštanja rampe ionako se pali crveni semafor. Onaj tko zaglavi između rampi znači da je već prošao kroz crveno. Sorry.

vidla sam to već prije, znam da sam se sva naježila pri pomisli kaj je moglo bit....

there is no running that can hide you cause i can see in the dark...

evo 1 link koji je noćna mora svakoga strojovođe, a moguća je u svakodnevnom životu.....uh...ježim se

http://www.youtube.com/watch?v=gLUtzspyCvo

ako se ne varam mislim da je to ines(kad je još bila na forumu) stavila negdje..ne baš to ali je radnja ista samo sa drugim ulogama

...to znači da je mržnja prema Zagorju ipak nešto jača od ljubavi prema Koprivnici. :mrgreen:

ma nisam se valjda dosad pokazala ko ogorčena babuskara? :shock:

a ja sam tu snimkicu vidla prije dosta vremena, mislim prije više od godinu dana... tak da nije ni čudo da je već vjerojatno bila viđena tu.

there is no running that can hide you cause i can see in the dark...

ma nisam se valjda dosad pokazala ko ogorčena babuskara? :shock:

dal si ogorčena ili ne to sama prosudi :kul , ja sam samo slobodno preveo tvoj nick... :wink:

Da, to je sasvim normalno ponašanje strojovođe u takvim situacijama (psovanje.......) !

Nešto se desi u meni i jednostavno poludim, a srce i noge mi drhte još barem sat vremena ! :twisted: :evil:

...samo mokri snovi za pojedine...

Tako je neki dan žena pala na Zapadnom kolodvoru, pa je malo nedostajalo da ju mađar pobere.

Bilo i u HTV Dnevniku isto (pucanje tračnica na niskim temperaturama i sl.).

Direktni link na HTV dnevnik streaming (otvoriti npr. u VLC-u, kao stream, ne download pa onda gledati (iako moze, ali duuuuuugo traje skidanje cijelog filmica)):

http://www.hrt.hr:81/v/Sijecanj/09/dnevnik0901_512K.flv

Mjesto u streamu: 07:48-10:37

U ponedjeljak 5.1. je na koprivničkom području bilo puno problema zbog hladnoće:

Već ujutro je u Lepavini krepala loksa na IC 580 - kašnjenje 80 minuta.

Pukla je šinja od Koprivnice prema Gyékényesu, unatoč brzoj sanaciji kašnjenja su bila neizbježna; kašnjenje IC 200 - 80-ak minuta.

Na vlaku 2205 u Lepavini krepao mađar 023 - kašnjenje preko sat vremena.

Dalje ga vukla 1141, kao i natrag na vlaku 2208 (od Zg. Gl. k. do Zaprešića je naravno vozio drugi mađar).

Na IC 200 u (pogodili ste :mrgreen:) Lepavini krepala loksa, kašnjenje se s 80 povećalo na preko 160 minuta; IC 285 kasnio 15-ak minuta, od Lepavine oko 90 minuta.

Vlak 981 (i ja u njemu), je u Križevcima imao križanje sa IC 200, a 20 minuta iza i križanje sa IC 285.

Na kraju je 981 u polasku iz Kž imao 26 minuta kašnjenja, do Kloštra se to smanjilo na 16, još sam i dobro prošao s obzirom na događanja taj dan.

Metro über (unter) alles! :kul3

pazi sad... 05.01 u lepavini su krepale čak 2 3xx lokse zbog kompresora....

naime utočeno je nekakvo ulje u kompresor i kompresori se "pregrijavaju" po ovoj zimi... mislim nemogu ustvrditi dal se zaista pregrijavaju ili je posrijedi nekakav kvar na temperaturnim sondama

uglavnom izdan je naputak da se 3xx lokse ne gase niti kad stoje u depou u čekanju rada kako bi kompresor ostao topao...

na onom mađaru koji je crko u spremniku za alkohol (protiv smrzavanja zračnog sustava) nakupila se voda i čašica je pukla te je vlak ostao bez zraka... alkohola na mađarima nema pošto se alkohol ne stavlja u sustave koji posjeduju sušač zraka... sušači zraka pak očito nemogu raditi kako spada po zimi kad se u sustavu ipak nakuplja voda...

Nije baš tema za ovo al otvarat novu il tražit nešto posebno..ne da mi se baš.

http://vinkovci.com.hr/vijesti/hrvatska/vlakovi-kasnili-zbog-kvarova-i-do-sat-vremena/

Kako se doznaje u HŽ-u, uzrok kašnjenju bili su kvarovi na željezničko-cestovnom prijelazu Sopnica i na automatskom pružnom bloku na oba kolosijeka. U periodu od 5 sati do 13.45 vlakovi su između kolodvora Sesvete i kolodvora Zagreb vozili u tzv. ‘kolodvorskom razmaku’, odnosno smanjenom brzinom, a promet su umjesto uređaja regulirali željeznički radnici.

“Zbog takve regulacije prometa vlakovi nisu mogli održavati svoje vozne trase a svako kašnjenje vlaka utječe na sljedeći vlak”, navodi HŽ u svom priopćenju. Zbog svega vlakovi su u dolasku na Glavni kolodvor kasnili i do sat vremena.

Trenutna situacija u prometu je uredna i promet se odvija bez većih kašnjenja, doznajemo u HŽ-u.

Pogledajte članak, da nisu nekom možda sliku ukrali ?

35k4tq1.jpg