Jump to content
zeljeznice.net
thomcro

Putnički vagoni na prolazu kroz HR

Recommended Posts

Možda su jednostavno malo "pojačali" vlak zbog predstojećih božićnih blagdana u Republici Srpskoj... :?

Pojačali sa vagonom 1. razreda? Nebi rekel..

Mislim da je taj ŽFBH Al mijenjal našeg ABeel-a jučer (jer ga nije bio jučer na 396) pa se danas vraćal s kompozicijom natrag.

A. G. MATOŠ. Pjesnik.

120/121 A. G. MATOŠ. Legenda.

Ah, ovo s prvim razredom prema Bosni ponekad nema smisla, mislim da se uopće ni ne gleda na to, jer ponekad znaju ići ŽRS-ov 1R, Hž-ov ABeel te ŽFBH-ov 2R, pa kak to da je pol vlaka 1R, il ponekad su 2 cijela 1R, a samo naš 2 i tak..

ŽFBH ak pošalje Al onda je on deklasiran ukoliko je na vlaku još i naš ABeel, a ako nema našeg ABeel-a onda je ŽFBHov Al vagon prvog razreda, u ovom slučaju radi se o tome da je najvjerovatnije deklasiran ŽFBH Al. :wink:

Dečki...imajte u glavi da za par vlakova 396/397 trebaju 2 garniture...

Ako to uzmete u obzir...dobiva se sljedeće...Znači, 396/397 su DNEVNI vlakovi,tj ujutro kreću iz Zagreba i Ploča te navečer stižu u Ploče i Zagreb,gdje garniture noće i ujutro kreću natrag.Situacija oko garnitura na 396/397 je sljedeća:ŽFBH daje 1 vagon za svaku garnituru,znači ukupno 2 vagona.To bi trebali biti vagoni drugog razreda.Kako ŽFBH posjeduje više vagona 1 razreda nego 2 razreda oznake RIC,ukoliko je uvršten vagon 1 razreda,isti je deklasiran UVIJEK,znači imao ili ne imao listice na vratima.ŽRS daje za svaku garnituru također 1 vagon,ukupno 2 vagona s time što na jednoj je garnituri AB vagon a na drugoj je garnituri B vagon.Ako je na prvoj garnituri AB vagon dao ŽRS ,onda je HŽ-ov vagon B,a u isto je vrijeme onda na drugoj garnituri AB vagon od HŽ-a, a B vagon od ŽRS-a.Moguće je da se dogodi da je u isto vrijeme HŽ-ov vagon AB na vlaku,i ŽRS-ov vagon također AB,ali onda je cijeli vagon ŽRS-a AB 2 razred,kao i ŽFBH kad daju vagon prvog razreda...Što se tiče pojačanja,svake godine se 396/397 pojačava jednim vagonom 2 razreda od ŽFBH i to na obje garniture ali samo na relaciji Sarajevo-Zagreb-Sarajevo,a to pojačanje trajalo je prijašnjih godina do negdje 15.01.,tako da neznam točno do kada će ove godine trajati.

Uz to,nije naodmet spomenuti da i ŽFBH i ŽRS daju te iste vagone i na NOĆNI vla 398/399 a koji u svom sastavu ima vagone samo drugog razreda...

Dean24zg

E da,i još nešto...kada ŽFBH uvrsti vagon 1 razreda na 396/397 isti je UVIJEK DEKLASIRAN,bez obzira tko taj dan daje AB kola.Ukoliko u garnituri NEMA AB kola,a u sastavu je ŽFBH-ov vagon 1.razreda,tada je opet ŽFBH-ov vagon deklasiran...

Dean24zg

U ponedjeljak oko 16.40, dok sam čekao autobus na kolodvoru u Zagrebu, vidio sam da manevarka prolazi nadvožnjakom iznad Držićeve s dva HŽova plavo-bijela vagona za spavanje i jednim tamnoplavim... imao je 5 ili 6 velikih prozora, dosta razmaknutih... Kakav i čiji je to vagon?

Sanjin M

U ponedjeljak oko 16.40, dok sam čekao autobus na kolodvoru u Zagrebu, vidio sam da manevarka prolazi nadvožnjakom iznad Držićeve s dva HŽova plavo-bijela vagona za spavanje i jednim tamnoplavim... imao je 5 ili 6 velikih prozora, dosta razmaknutih... Kakav i čiji je to vagon?

To ti je češki vagon za spavanje WLABmz, svakodnevno na "Lisinskom" direktni vagon Zagreb - Prag.

A. G. MATOŠ. Pjesnik.

Venezia u Mučni Reki

U prolazu ili ''bavljenje''?

Serija 05 je zakon!

Ova slika je Vediju za gušt. :kul

MAV.jpg

Serija 2 044 i dalje ostaje u Zagorju . :grin: :grin: :grin:

Ova slika je Vediju za gušt. :kul

Zeuse, mogu ti samo reći ovo: :kul

A. G. MATOŠ. Pjesnik.

Evo malo za Zeusa i Vedia srpski i poljski vagoni

A jeamu, pa di je poljski?

Već sam se razveselil da si ulovil kojeg izvanrednog na Glavnom!

Češki, drempa, češki...

A. G. MATOŠ. Pjesnik.

Austrijanac danas na Glavnom... Koliko sam vidio predvecer, isao je na Lisinski...

resdsc0885.jpg

pozdrav

toma

Three Blind Mice

Austrijanac danas na Glavnom... Koliko sam vidio predvecer, isao je na Lisinski...

Da, ovakav OBB WLABmz na Glavnom sam vidio prije nekoliko mjeseci...

Ova slika je Vediju za gušt. :shock:

Zeuse, mogu ti samo reći ovo: :hm

Nisu MAV-ovi, ali ak ne se najde. :wink:

Vagon1.jpg

Vagon2.jpg

Serija 2 044 i dalje ostaje u Zagorju . :grin: :grin: :grin:

OOOPAAAA, gle kaj su nam poslali švicarci!

Jedno jako ugodno iznenađenje, baš si ga lijepo čopil Zeuse!

Ovo bi bilo više za kolegu Sky, gle kaj je došlo sa Zürichsee k nama!!

A. G. MATOŠ. Pjesnik.

Nisu MAV-ovi, ali ak ne se najde.... :--)

To te ja pitam... :wink:

Ali, nije prvi put da se ovakav SBB Bpm61 našao u Zagrebu...

Zeus, hvala na fotki! :roll:

Joj, zakaj ja nikad ne naletim na te SBB vagone, već samo na one njihove Bt-jce.. :mrgreen:

A i vidim da bi ova sa SBB-om moga i ići u "slike u ogledalu", macosa da sad ne velim kvari sliku.. :shock:

Jel to taj isti, mislim vozi ili stoji tu od kad ga je Toma poslikal?

p1310883.jpg

Jel to taj isti, mislim vozi ili stoji tu od kad ga je Toma poslikal?

Ma vozi on vozi, na Lisinskom, samo neznam zakaj se izmjenjuju non-stop češki i austrijski spavaći...

A. G. MATOŠ. Pjesnik.

Evo još malo švicaraca :--)

Bpm61 (20-90) na Zg Glavnom u isčekivanju D414:

p4170114.jpg

Stiže i D414, a tamo....Bpm51 (21-70):

p4170117.jpg

Kompletirani D414 pred polazak za Zurich Hb:

p4170119.jpg

A uhvaćen je i OBB WLABmz MU u manevriranju: :kul

p4170121.jpg

Pozdrav!

Evo još malo švicaraca :D

Majstore, dobar ulov!

Nego, ak sam dobro skužil, Bpm51 (čitaj: Bt :D) su poslali švicarci do Beograda, a Bpm61 nedaju dalje od Zagreba? :!:

A. G. MATOŠ. Pjesnik.

Nego, ak sam dobro skužil, Bpm51 (čitaj: Bt :D) su poslali švicarci do Beograda, a Bpm61 nedaju dalje od Zagreba? :!:

Dobro si skužil :D Ovaj 'Bt' je u biti zamjena za ŽS B vagon, prometuje kao vagon 304, a ŽS vagona nije bilo u sastavu....

Dok bi ovaj Bpm61 (vagon 303), prema neprovjerenim podacima, trebal biti neki sezonac na relaciji Zurich-Zagreb određenih dana u tjednu....