Jump to content
zeljeznice.net
thomcro

Putnički vagoni na prolazu kroz HR

Recommended Posts

Evo par fotki SBB kušeta iz Zagreba...

Ovo sa SBB Bcm61 je baš interesantno.... Kada je to slikano?

Ne sjećam se točno, moram pogledati u arhivu. Jednom su došla dva komada tih kušeta, mislim da oko Božića ili Uskrsa. Možda imam i te slike. Jedino nisam "ulovio" EC vagon sive boje sa crvenim vratima.

Samo osmi položaj!!!

ok, ljudi, polomio sam se od traženja, a nikakvih rezultata. pa apeliram: tko je vidio na slici iz Hrvatske (skoro pa sam siguran da je Ludbreg u pitanju) ovakav vagon nek stavi tu sliku jer me sad to jako zanima!

Bild_358.jpg

Redovito dolazi sa susjednim kušetom na 240/241 "Venezia Exp" u Zagreb.

Samo osmi položaj!!!

Ako EXIF ne laže, uslikano je 2007:04:06 18:11:18

Jel ima ko pojma dal' će i ove godine Optima Express voziti? Ako da jel se znaju već datumi? Naime, stranica im ne šljaka :roll:

A. G. MATOŠ. Pjesnik.

120/121 A. G. MATOŠ. Legenda.

Ne bi me čudilo da je falilo lokomotiva, pa da je morala u Beli Manastir po njega. :D

A zakaj nije mogla čekati S vagonima??

Ovo je bila nesvakidašnja situacija. Inače, brzi iz Sarajeva i brzi iz Budimpešte se križaju u Belom Mansatiru i vuče ih ista lokomotiva. Prvo dovuče brzog iz Sarajeva u B. Manastir i tamo prijeđe na brzog koji dođe iz Budimpešte i ide s njim nazad do Sl. Šamca.

Taj dan je brzi iz Sarajeva dosta kasnio pa su se križali u Osijeku. 2062 je dovukla brzog iz Sarajeva do Osijeka i tu je čekala brzog iz Budimpešte po kojega je otišla 2044. Kada su oba vlaka stigla, 2062 je prešla na ovoga iz Budimpešte i s njim otišla prema Sl. Šamcu, a 2044 je prešla na ovoga koji je na fotki i otišla s njim prema B. Manastiru.

Danas sam išao u tom mađarskom "H-start" vagonu. Gužva za svisvete ;)

Nakon izlaska, jedno mi je upalo u oči. Na natpisu vagona piše (maksimalna brzina, tamo odmah kraj "RIV"), kako mu je maksimalna brzina 200 km/h. :shock: :shock: Zatim sam malo promotrio postolja. Izvana se ne čine toliko različita... U čemu je zapravo tajna, da ovo čudo službeno smije čak toliko? :?: :wink:

Ovaj šareni ŽFBIH ima "samo" 160 km/h, kao i naši najbolji primjerci (zasad)...

I naši Aeelmt vagoni imaju "RIC 200" i smiju ići 200 km/h kao i taj MAV.

Danas sam išao u tom mađarskom "H-start" vagonu. Gužva za svisvete ;)

Nakon izlaska, jedno mi je upalo u oči. Na natpisu vagona piše (maksimalna brzina, tamo odmah kraj "RIV"), kako mu je maksimalna brzina 200 km/h. :shock: :shock: Zatim sam malo promotrio postolja. Izvana se ne čine toliko različita... U čemu je zapravo tajna, da ovo čudo službeno smije čak toliko? :?: :wink:

MAV ima tri vrste vagona koje koristi za brzine do 200 km/h.

1. DWA (Njemačka)

2. GOŠA (svi znamo otkud)

3. CAF (Španjolska)

Ti si vjerojatno bio u GOŠINOM vagonu (koji je i na onoj fotki od mini coopera), ti vagoni imaju ista postolja ko i naši Aeelmt/Beelmt/WReelmt, tj. postolja MD-522 za brzine do 200 km/h (sa dodatnom elektromagnetskom šinskom kočnicom).

Na natpisu vagona piše (maksimalna brzina, tamo odmah kraj "RIV")........

Vjerojatno si mislio RIC, osim ak se nisi skrpal u neki teretni vagon. :mrgreen:

A. G. MATOŠ. Pjesnik.

I naši Aeelmt vagoni imaju "RIC 200" i smiju ići 200 km/h kao i taj MAV.

Viš, to nisam uočio dosad... Budem obration pažnju...

Vjerojatno si mislio RIC, osim ak se nisi skrpal u neki teretni vagon. :mrgreen:

:kul Ma da, naravno. Lapsus calami. :lol:

Vidi, vidi, stvarno Beelmt imaju isto oznaku "200 km/h" ;) No dobro, to je sad ipak malo off-topic...

01012009001.jpg

Ruski vagon na 204 je došao iz Budimpešte :?: :kul

'Let the future tell the truth and evaluate each one according to his work and accomplishments. The present is theirs; the future, for which I really worked, is mine.' - Nikola Tesla

nista cudno...rus ili ukrajinac vrlo cesto dolaze do zagreba na 204 brzom. ove slikice su slikane 5.8. kad sam isao za krakow preko beca:

zagreb-krakow_023.jpg

zagreb-krakow_024.jpg

zagreb-krakow_025.jpg

samo sto je ovaj moj okrakakteriziran kao 52 a ne 79. koji je to uopce vagon sa prvim brojem 79?

Hej haj, bas nas briga,

vozamo se na taljiga!

nista cudno...rus ili ukrajinac vrlo cesto dolaze do zagreba na 204 brzom.

Ne vrlo često, nego normalno po VR-u 4 puta tjedno rus (Moskva, St. Petersburg - Zagreb) i 1 tjedno ukrajinac (Kiev - Zagreb) dolaze sa 204 u Zagreb.

samo sto je ovaj moj okrakakteriziran kao 52 a ne 79. koji je to uopce vagon sa prvim brojem 79?

Ovo ni meni nije nikak jasno, vjerojatno greška, jer ruski RIC WLAB-ovi imaju početnu oznaku 52, 56 ili 62.

A. G. MATOŠ. Pjesnik.

Novi je i ceski spavaci vagon na relaciji Prag preko Salzburga za Zagreb. U Zagreb dolazi sa Lisinskim. Nazalost nisam skuzio gdje ga kvace u Salzburgu jer sam spavao :-). Ali kako su u Münchenu nasa spavaca kola odmah na pocetku kompozicije iza kuseta za Rijeku (isao sam 19.12.) a u Villachu se vlak "okrece" te se u Ljubljani Rijeka otkacuje a u Zagreb Ceh dolazi na kraju kompozicije iza naseg spavaceg, vjerojatno ga kace u Salzburgu na pocetak vlaka odmah iza lokomotive pa sa njim manevriraju u Ljubljani kada se "odbacuje" rijecki kuset. Inace moram reci da su novopreuredjeni kuseti super. Ja sam isao sa spavacim ali sam si ga pogledal. Cak imaju i tus, koji je nazalost bio zakljucan!!! Ostajem pri tvrdnji da su nasi spavaci kaj se odjeljaka tice super uredni, ali da su WC-i i dalje stara boljka. Prvi je bil vec u Münchenu poplavljen, dok je drugi bio doduse uredan, ali su se na rubovima na podu itekako vec vidjeli tragovi upotrebe. Taj vagon je bil preuredjen 2004 (bar tak pise na ulaznim vratma. Ja kreten opet nisam notirao broj vagona!

Novi je i ceski spavaci vagon na relaciji Prag preko Salzburga za Zagreb. U Zagreb dolazi sa Lisinskim. Nazalost nisam skuzio gdje ga kvace u Salzburgu jer sam spavao :-).

Vagon se dodaje u Salzburgu Hbf sa vlaka R 207 "Matthias Braun". Nadam se da si na to mislio. :D :wink:

Sorry, previdjeh taj prilog. Sram me bilo! Evo zacrvenih se po cijelom tijelu.

Ne znam je li novo (ili izvanredno?) ali danas su na vlaku za Sarajevo, osim HŽ i ŽRS vagona bila i dva vagona ŽFBIH :hm

9m0105002jx8.jpg

9m0105004nd7.jpg

Pozdrav iz Zagreba

Ne znam je li novo (ili izvanredno?) ali danas su na vlaku za Sarajevo, osim HŽ i ŽRS vagona bila i dva vagona ŽFBIH :hm http://img523.imageshack.us/img523/9185/9m0105002jx8.jpg http://img523.imageshack.us/img523/1226/9m0105004nd7.jpg

Možda su jednostavno malo "pojačali" vlak zbog predstojećih božićnih blagdana u Republici Srpskoj... :?