Jump to content

St-Zg-St s brzima 824/825


Vice

Recommended Posts

Evo vratija sam se s još jednog od mojih redovnih putovanja za Metropolu.

Krenio sam 22.11. sa brzim 824, slika baš i nije neka, nisam koristija blic.

PB220001.jpg

Prvo veliko razočaranje su bili ''obnovljeni'' blovci :mrgreen:

sjedala koma, tvrda, neudobna,boja obloga ko da sam u operacijskoj sali,jednom riječu veliko sranje.

PB220004.jpg

PB220005.jpg

Put je bio koma,slika baš i nema, s obzirom da je mrak i pokret, pa mi većina nije uspjela.

A suputnici, posebna priča, činjenica da sam 90 % puta proveo na hodniku uz otvoren prozor sve govori, ostatak vlaka je bio dobro popunjen.

Neznam kako drugi putnici mogu zaspat na tvrdim sidalima, al ja nikako nisam mogao.

turner 109 je lipo zvučija u 8 položaju parajući tišinu noći te obasjavajući reflektorom prugu.

I tako, uz dosadu i slušanje muzike,malo propuhan došli smo u Ogulin.

I to uz pun mjesec

:kul

PB230008.jpg

 

Od Ogulina je potegla dalje brena, uz dosta laganih vožnji oko duge rese, i užasnu škripu u krivinama.

Parali smo dalje prema Zagrebu,Karlovac, pa i ostala mala mjesta, i onda stoj na signalu na nadvožnjaku nad Av. Dubrovnik

PB230009.jpg

Pa onda dalje preko zelenog mosta, skojeg sam imao predivan pogled na nasip obasnaj žutim svjetlima :mrgreen:

PB230010.jpg

PB230011.jpg

PB230012.jpg

U Zagreb smo došli redovno.

Uspio sam iz vlaka uvatit nagibnog za rijeku i split dok su čekali polazak.

PB230018.jpg

PB230019.jpg

I tako, onda sam odradija svoje obveze i ostalo, malo šetao i gradom, uvatijo malo i uspinjaču :D

PB230026.jpg

A iako nema veze s željeznicom baš, više s jesenju, pogled na oblačni i tmurni zagreb s gornjeg grada.

PB230024.jpg

PB230025.jpg

 

Btw. drstoka, kad ćemo opet na pivu :D:?:

 

25.11. sam se trebao vratit.

Uspio sam uvatit dupog mađara, a slike su opet koma

PB250001.jpg

PB250002.jpg

 

Povratak je bio donekle bolji od dolaska, barem što se tiče suputnika,od zga do gospića sam putova o dvojicom likova iz remonta i održavanja prug, saznao tako dosta informacija o infrastruktiri i sličnome, a od godpićas do splita s dvojicom rvr-ovaca, simpatičnim i jednostavnim likovima. Začudili su se kad sam im spomenuo kako rvr u kontinentu vreba nas railfanove,dok u splitu tu nema nikakve brige.

O udobnosti neću ništa više reč :kul

a o pranju ruku u wcu, katastrofa, opet sam trebao preć 3 vagona da bi pošteno oprao ruke.

Sa slikavanjem baš i nisam imao neke sreće u povratku.

U Vrhovinama radni vagon.

PB260003.jpg

Šved u Kaštel starom

PB260004.jpg

PB260006.jpg

Malo depoa Split, u kojem sam vidio i 2061 015 s plugom, što znači da vozi :? Nažalost bio sam prespor da je uslikam :oops:

PB260009.jpg

PB260010.jpg

PB260011.jpg

I na kraju dolazak u kolodvor split, taman mi se baterija ispraznila, pa nisam moga više slikavat.

PB260012.jpg

PB260013.jpg

 

Sve u svemu, jedno prosječno putovanje, koje može bit kud i kamo udobnije i komfornije.

Link to comment
Share on other sites

čekaj, stvarno si vidio 2061 da vozi?!

 

Da, bila je ispred depoa split, sa ralicom.

nisam ni išao za tim, nego me strojovođa s kojim sam putovao upozorio na nju, al već je bilo kasno da je slikam :oops:

Link to comment
Share on other sites

Vice, tebi svaka čast, ali putopis ti je ozbiljan kandidat za prvu nagradu u najgorim slikama hihihihiii... :lol::lol::lol:

 

Naravno :kul

tek sam se počeja služit čarima fotoaprata,tako da iman ja još pure jist dok ne počnen prave slike radit :kul

A i sam put po udobnosti bi moga konkurirat za najneudobnije putovanje :lool

Link to comment
Share on other sites

Btw. drstoka, kad ćemo opet na pivu :D:?:

 

ha ne znam, nije baš da smo si pet minuta od kuće do kuće :kul

 

negoo, koji je ono turner sa friško tokarenim bandažama na tvojoj slici? Izgleda da je nedavno brzi opet išao sa turnerom skroz od Zagreba :kul

#1 truth hurts

#2 It's hard not to hate..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...