Jump to content

Kako sam bijo na sajmu KŽMZ u Zagrebu (24.11.2007)


Pfaff

Recommended Posts

... ali je zato lijepo vidjeti kako mladi roditelji dovde/donose i djecu u naramu.

 

Upravo mene si vidio na toj slici! :jup I ta mala djevojčica koja još nema ni godinu dana doputovala je sa mnom iz Splita na susret.

 

Pfaff, hvala ti na prekrasnom putopisu, hvala ti i na mojoj slici (iako je malo mutna), jer ženica mi je uzela fotić za po gradu, pa nisam mogao i ja slikat. Vidio sam te u ekipi dole u kafiću, ne znam ni ja zašto vam se nisam javio, bio sam malo zauzet prodajom.

... dokol budu svitit zvizde, teći vode...

zzoric72@gmail.com

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Pfaff, hvala ti na prekrasnom putopisu, hvala ti i na mojoj slici (iako je malo mutna), jer ženica mi je uzela fotić za po gradu, pa nisam mogao i ja slikat. Vidio sam te u ekipi dole u kafiću, ne znam ni ja zašto vam se nisam javio, bio sam malo zauzet prodajom.

Važno je da imaš corpus delikates da si bijo na sajmu, a ne švrljao okolo :mrgreen: Kao što sam već napisao, trebam bolji fotić, ovo je već ma izdisaju.

Inače veli Mirko S. Zlikowski da je slijedeći sajam 11.5.2008. Nije to tako daleko :lol:

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Bravo, Pfaff, čestitam na super reportaži.

Žao mi je što nisam mogao biti s vama, ali mi je drago da sam vidio mnoga poznata lica i upoznao (preko fotki) neke nove forumaške face.

Nego, ne vidim na slikama bjosipa i ghpacera. Jesu li uopće došli?

Bok Stanley. Bio je i Josip, ali je otišao sa Karavelom u pohode gde je njemu bilo interesantnije :wink:

Bili smo dio puta zajedno, pa sam se ja vratio natrag na susrete modelara, a onda sam ga sačekao (kao i kolegu) navečer kad su se vratili iz Moravica sa Svingerom. Matija zna ostatak priče...

Samo osmi položaj!!!

Link to comment
Share on other sites

Ajde decki... nek' baci prvi kamen onaj koji nikad nije pogrijesio u pravopisu ili gramatici. Narocito u mladjim danima.

 

Barney

Najpametniji čovjek na svijetu je onaj koji je izmislio WC školjku. Nikom nije uzeo mjeru, a svima odgovara.

Link to comment
Share on other sites

Ajde decki... nek' baci prvi kamen onaj koji nikad nije pogrijesio u pravopisu ili gramatici. Narocito u mladjim danima.

Barney

Hvala, Barney, Ti jedini razumiješ moj jad i očaj zbog manjkavog obrazovanja...

Uostalom, Errare humanum est, rekao je Zaratustra :kul

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Obzirom na kolicinu znanja s kojim covjecanstvo raspolaze, svi smo mi, hocemo, necemo, manjkavo obrazovani. :mrgreen:

 

Al' sad smo vec debelo otisli u OT. (He, he...)

 

Barney

Najpametniji čovjek na svijetu je onaj koji je izmislio WC školjku. Nikom nije uzeo mjeru, a svima odgovara.

Link to comment
Share on other sites

Ja se trudim ne griješiti.

Uglavnom dok pišem, razmišljam o gramatičkoj konstrukciji rečenice. Ja sam isto čovjek i griješim, ali se trudim jako jer mi je to bitno u životu. Pokušavam očuvati hrvatsko biće. Profesori s "FF" uzastopno napominju da je internet zajedno s SMS-om ubojica hrvatskog jezika! :prof

 

Ovo s "Pfaffom" je bila zajebancija i slatko smo se nasmijali.

 

Evo primjera opće pogreške!!!!!

 

Dizelski motor se okreće i tako vrti generator koji napaja vučne motore u lokomotivi. - pogrešno

 

Radilica Dieselovog motora vrti osovinu generatora koji napaja vučne motore u lokomotivi. - ispravno

 

Ovo je sve s dobrim namjernama, imam nešto u uhu i mislim da bi se za svakim dalo ispraviti, naravno i poslije mene!

Link to comment
Share on other sites

Mislim dečki, jedna stvar, kad već se spominje rvacki, onda su u pjesničkom govoru (pogotovo putopisima) dopuštene takve riječi poput "BIJO", neznam kak vama, ali meni je to čisto zgodna ta riječ za ovaj naslov... :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Ja se trudim ne griješiti.

Uglavnom dok pišem, razmišljam o gramatičkoj konstrukciji rečenice. Ja sam isto čovjek i griješim, ali se trudim jako jer mi je to bitno u životu. Pokušavam očuvati hrvatsko biće. Profesori s "FF" uzastopno napominju da je internet zajedno s SMS-om ubojica hrvatskog jezika! :prof

 

Ovo s "Pfaffom" je bila zajebancija i slatko smo se nasmijali.

Kao prvo, imao bih načelnu primjedbu glede rječnika (kud su se djele uobičajene zvjezdice koje koristimo kod uporabe nečednih izraza?) :roll:

No, pustimo sad to, ako je netko radoznao, može pogledati kako se čak i računalni znalci (dakle oni koji su, prema gorespomenutoj gospodi profesorima, glavni vinovnici kvarenja našeg jezika, mogu vrlo lijepim hrvatskim jezikom opisati svoje nedaće:

 

http://pfaffrail.googlepages.com/InformaticarRvat.doc

 

Tekst je, doduše, star nekih 10-tak godina, ali može poslužiti u potkrjepu ove naše diskusije.

Srdačno,

Pfaff

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Pfaff, naj me vleci za jezik. Sad hodis po tankoj zici kad si se dohvatio nas kompjuterasa. ;)

 

Ja se s tim optuzbama da mi kvarimo nas jezik susrecem jos od pocetka sedamdesetih i od tada stalno ratujem s jezicnim cistuncima koji nam zele nametnuti nekakav kvazi racunalni hrvatski kakvog bi u stvarnosti govorili samo poluidioti. Primjer? Evo jednog kojeg u dokumentu iz tvog linka nema: "ROM = samoiscitnik". Mislim da je primjer dovoljan... Uhhh!!! :x

 

Sto se svi skupa onda ne bunite na sve ucestalije koristenje engleskog nacina izgovaranja slova (spelovanje - slovkanje). I to od svih mjesta na nasoj dragoj televiziji, i ne u reklamama, nego u ozbiljnim emisijama gdje je nesto i netko trebao proci kakvu, takvu lekturu i upute o citanju.

 

O koristenju rijeci poput "monitoring" da i ne govorim. Kaj nedostaje lijepoj hrvatskoj rijeci nadzor? Jebi ga... ne djeluje tako uceno praznim glavama koje onda koriste jebeni "monitoring". I kad smo kod te rijeci "jebeni", zasto bih ju pisao kao j****i. I zasto bih kvrac pisao kao k***c? Kaj ce netko mozda to procitati kao konac? I to su lijepe hrvatske rijeci u kojima ja ne vidim nista lose. Ako cemo biti dosljedni pa lose rijeci pisati na taj nacin, zasto onda ne tako ne pisemo, primjerice, rijec ubiti? Pardon - u***i. Ili je u***i mozda bolja, pozitivnija i pozeljnija rijec od j****i.

 

Ali kaj se ja tu uzrujavam? Pa to je isti mentalni sklop koji sasvim mirno gleda kad se na televiziji prikazuje film gdje "krv lipti da sve kipti" i gdje glave lete s necijeg tijela svakih dvije minute, no kad se na tom istom malom ekranu pokaze jedna sisa ili ne daj boze par njih, onda se odmah trci do telefona i vristi kako televizija unistava nasu djecu. Ma nemojte me j****i!

 

I na kraju, ako vec govorimo o preciznosti onda je i maka pogrijesio u svojoj definiciji:

 

Dizelski motor se okreće i tako vrti generator koji napaja vučne motore u lokomotivi. - pogrešno

 

Radilica Dieselovog motora vrti osovinu generatora koji napaja vučne motore u lokomotivi. - ispravno

 

Ispravnije je:

 

Klipovi Dieselovog motora potisnuti silom stvorenom eksplozijom smjese goriva i zraka preko klipnjaca okrecu radilicu koja vrti osovinu generatora gdje se u njegovim zavojnicama stvara električna struja koja se u vučnim motorima pretvara u koristan rad.

 

Uočite da sam napisao ispravnije, a ne ispravno jer i u ovoj mojoj interpretaciji sigurno ima puno toga sto bi se jos dalo poboljsati.

 

No ovo je sad debeli off-topic i molim sve, a narocito moderatore da mi oproste, ali kad je u pitanju silovanje jezika od strane jezicnih cistunaca (i to narocito prema kompjuterasima) onda se ne mogu zaustaviti. Predugo traje taj boj... predugo...

 

:puc:puc:puc

 

Barney

Najpametniji čovjek na svijetu je onaj koji je izmislio WC školjku. Nikom nije uzeo mjeru, a svima odgovara.

Link to comment
Share on other sites

OT

Legendarno Pfaff, to se traži!!!!!!

Ovo ću ispisati i uvjek nositi u džepu!!!

 

Inače taj lik koji je to napisao ima pogrešku koja mi je zapala za oko! Kaže: "Opće je ozračje da oni vrše izradu naputbi ..."

Ne znam što li je pisac htio pokazati tekstom, no kad je već išao na čisti hrvatski onda se žito vrši, a izrada naputbi se izvršava

 

OT: oprostite mi...

Link to comment
Share on other sites

 

I na kraju, ako vec govorimo o preciznosti onda je i maka pogrijesio u svojoj definiciji:

 

Dizelski motor se okreće i tako vrti generator koji napaja vučne motore u lokomotivi. - pogrešno

 

Radilica Dieselovog motora vrti osovinu generatora koji napaja vučne motore u lokomotivi. - ispravno

 

Ispravnije je:

 

Klipovi Dieselovog motora potisnuti silom stvorenom eksplozijom smjese goriva i zraka preko klipnjaca okrecu radilicu koja vrti osovinu generatora gdje se u njegovim zavojnicama stvara električna struja koja se u vučnim motorima pretvara u koristan rad.

 

 

 

:puc:puc:puc

 

Barney

 

 

Svaka čast, skidam kapu.

 

No, ja nisam želio definirati kako nastaje koristan rad nego sam samo htio pokazati da je ispravno, a ne ispravnije, Dieselov motor! U hr. jeziku se mora izraditi posvojna zamjenica. Krivo je "dizel-motor ili dizelski motor".

Inače, ovo postaje korisno, na kraju ćemo nacrtati i pV dijagram Dieselovog motora! :mrgreen:

:ser

Link to comment
Share on other sites

Bogme, da krenemo ab ovo bila bi nam definicija podugacka. :)

 

A kaj se pv dijagrama tice, ako nekog zanima, neka klikne ovdje. Dobit ce i pv dijagram i objasnjenje kako radi motor na unutarnje sagorijevanje po Dieselovom principu. ;)

 

Barney

Najpametniji čovjek na svijetu je onaj koji je izmislio WC školjku. Nikom nije uzeo mjeru, a svima odgovara.

Link to comment
Share on other sites

Bogme, da krenemo ab ovo bila bi nam definicija podugacka. :)

 

A kaj se pv dijagrama tice, ako nekog zanima, neka klikne ovdje. Dobit ce i pv dijagram i objasnjenje kako radi motor na unutarnje sagorijevanje po Dieselovom principu. ;)

 

Barney

 

 

Tak', tak'. :mrgreen: S putopisa na izgaranje (ne sagorijevanje, u Srbiji sagorijeva) :mrgreen: u Dieselovom motoru. Danas dieselovi motori rade po korisnijem i učinkovitijem Sabatheovom procesu, a ne po dieslovom. Sadržaj sa stranice je općenito za dieselov proces koji je davno napustio dieselov motor. Naime, idealan dieselov proces se satoji od:

1. izentropske kompresije

2. izobare

3. izentropske ekspanzije

4. izohore

 

idealan Sabatheov proces se sastoji od

1. politropske kompresije

2. izobare

3. izohore

3.' politropske ekspanzije

4. izohore

Dieselovi motori su još davno prestali raditi po dieselovom procesu...bla, bla... :prof

Link to comment
Share on other sites

Tak', tak'. :mrgreen: S putopisa na izgaranje (ne sagorijevanje, u Srbiji sagorijeva) :mrgreen: u Dieselovom motoru.

O srbizmima se ne bih previse raspravljao, jer sam vec dosta puta imao slucaj da su me navodno vrsni jezicari upozoravali da koristim srbizam kad, gle cuda, pokazalo se da to uopce nije bilo tocno. Stoga cu, dok ne dobijem drugo, trece, cetvrto misljenje, tvoje upozorenje samo uzeti na znanje. Ako je tocno hvala, a ako nije, pa nije nikakva steta ucinjena.

 

Danas dieselovi motori rade po korisnijem i učinkovitijem Sabatheovom procesu,... Dieselovi motori su još davno prestali raditi po dieselovom procesu...bla, bla... :prof

Pa rekoh ja da sam 'lektricar, a ne strojar. ;)

 

Ali da je novi proces ucinkovit, bogme jest. Sad kad su cijene dizela jednake benzinu mozemo reci da je ucinkovitost oba motora jednaka. :kul

 

Barney

Najpametniji čovjek na svijetu je onaj koji je izmislio WC školjku. Nikom nije uzeo mjeru, a svima odgovara.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...