Jump to content

Kako sam bijo na sajmu KŽMZ u Zagrebu (24.11.2007)


Pfaff

Recommended Posts

Dogovor je bijo da prva riječka forumaška bojna putuje u Zagreb na sajam KŽMZ vlakom (a da kako bi?). Onda je thomcro javijo da je bolestan, phalanx je rekao da dolazi iz Karlovca, Thommo je bijo meni nedostupan... Da ne duljim: 05:30, riječka željeznička stanica, vlak 703 i ja. Prije odlaska pitala me najbolja supruga na svijetu da li sam ponijo nešto za čitanje. Velim ja: Kupit ću si NL na stanici. Brus! Sve mrtvo, kiosci zatvoreni...

Dođem na peron, vagon I. razreda, vagon-restaurant, vagon II. razreda, poštanski vagon. I to je to. Sjednem u kupe II. razreda (takvu sam kupijo kartu). U kupeu još dvojica, lijepo se neudobno smjestim (moji gabariti iziskuju nešto komotnije) i krenemo.

Odmah sam, da ne zaboravim, išao provjeriti: Ima!

 

KZMZ07-03.jpg

 

Ima i pipira – čak dvije vrste! Svaka čast! U međuvremenu stigne uniformirani ('rvacki: uodoreni?!) pripadnik vlakopratnog osoblja i pita karte. Jedan od suputnika veli: 52, drugi veli: 512! Hm, mislim ja, ovo je nešto kao barbudosi i velim: 637, a kondukter će meni: Nemojte se zafrkavati, dajte kartu! Nije uspjelo, treba neka druga šifra!!!

Vani mrkli mrak, sljedstveno tome – nema fotkanja dok se ne razdani. Pretpostavljam da će to biti Moravice. Veselim se bureku...

Stanemo u Moravicama, čisto lijepo jutro, ništa ne pada – idem pofotkati kompoziciju.

I. razred:

 

KZMZ07-09.jpg

 

Putujuća krčma:

 

KZMZ07-08.jpg

 

Inače, u putujućoj krčmi ima zelene hrenovke i jaja na oko. Čovječuljak hoda okolo s tri i pol sendviča i kavom iz lonca (čak nije bila loša :lol: )

Moj vagon (II. razred)

 

KZMZ07-07.jpg

 

KZMZ07-15.jpg

 

Na stanici tri krčme, ali bureka nema. Šmrc!

 

KZMZ07-01.jpg

 

KZMZ07-06.jpg

 

Oni su nas dovezli do Moravica. Slijeva nadesno: Majstor vozač, njegov kalfa i moj suputnik – isto strojovođa koji koristi slobodne dane da ode k mami u Slavoniju oprati čarape i najesti se!

 

KZMZ07-05.jpg

 

Ajmo vidit čega još ima.

Manevra (dosta je vagona bilo na stranici)

 

KZMZ07-04.jpg

 

Svježe obnovljena i popiturana

 

KZMZ07-02.jpg

 

KZMZ07-14.jpg

 

Sve je spremno za prikvačment vučnog vozila

 

KZMZ07-10.jpg

 

Evo je, stiže!

 

http://s204.photobucket.com/albums/bb287/mkrema2/KZMZ07/?action=view&current=KZMZ07-11.flv

 

KZMZ07-12.jpg

 

KZMZ07-13.jpg

 

Krećemo dalje. U međuvremenu sam ustanovijo da se prozori ne daju otvoriti. Pretpostavljam da je kod obnove vagona ušteđeno mnogo jer nije trebalo postavljati pločice s natpisom 'Ne naginji se...'. Prozori su, naravno, musavi pa su slike u nastavku isto takve. Tja...

 

Šinska Volga

 

KZMZ07-17.jpg

 

Thomcroova i kikijeva okretaljka

 

KZMZ07-19.jpg

 

Na stanici Moravice ima veeelika hrpa čudnih starih vagona. Trebalo bi otići tamo i za jednog lijepog dana to pofotkati, ne samo zbog struktura...

 

KZMZ07-18.jpg

 

KZMZ07-19.jpg

 

KZMZ07-22.jpg

 

Kod Oštarija na trianglu za ličku prugu su veliki radovi na rekonstrukciji pruge

 

KZMZ07-23.jpg

 

KZMZ07-24.jpg

 

KZMZ07-25.jpg

 

Dvostruka zaprega na kompoziciji cisterni

 

KZMZ07-26.jpg

 

KZMZ07-27.jpg

 

Pogled na Klek – bližimo se Ogulinu

 

KZMZ07-20.jpg

 

Inače, pogled na zbivanja uz prugu je prilično depresivan (istina mokra jesen i nije neko stimulativno doba). Nekad je željeznica nosila progres, a danas kao da je to najzapušteniji dijo Lijepe naše. Šteta :cry:

 

Karlovac – ložiona. I tu ima dobra okretaljka. Nekad je tu živjelo podosta parnjača koje su vozile na karlovačkom području. Ima li u Karlovcu kakav Kobler da organizira fotosession?

Inače, pogled na zbivanja uz prugu je prilično depresivan (istina mokra jesen i nije neko stimulativno doba). Nekad je željeznica nosiula progres, a danas kao da je to najzapušteniji dijo Lijepe naše. Šteta :cry:

 

KZMZ07-30.jpg

 

KZMZ07-31.jpg

 

KZMZ07-32.jpg

 

U Karlovcu se ukrcalo još dosta ljudi. Moj Slavonac spava...

 

KZMZ07-28.jpg

 

I evo me u Metropoli – odmah me dočekao plakat na tramvajskoj čekaoni

 

KZMZ07-33.jpg

 

Ovo je ZET-ov bakula (naši su ljepši!)

 

KZMZ07-34.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Zgrada gdje se održava Sajam (nije c/b nego je takva fasada, a i nebo)

 

KZMZ07-35.jpg

 

Unutra gužva. Puno izložaka, a bome i naroda

 

http://s204.photobucket.com/albums/bb287/mkrema2/KZMZ07/?action=view&current=KZMZ07-36.flv

 

Ajmo sad lijepo redom i polako:

 

KZMZ07-37.jpg

 

KZMZ07-38.jpg

 

KZMZ07-39.jpg

 

KZMZ07-40.jpg

 

KZMZ07-41.jpg

 

KZMZ07-42.jpg

 

KZMZ07-43.jpg

 

KZMZ07-44.jpg

 

KZMZ07-45.jpg

 

KZMZ07-46.jpg

 

KZMZ07-47.jpg

 

KZMZ07-48.jpg

 

KZMZ07-49.jpg

 

KZMZ07-50.jpg

 

KZMZ07-51.jpg

 

KZMZ07-52.jpg

 

KZMZ07-53.jpg

 

KZMZ07-54.jpg

 

KZMZ07-55.jpg

 

KZMZ07-56.jpg

 

KZMZ07-57.jpg

 

KZMZ07-58.jpg

 

Ako sam koji izložak propustio, ispričavam se – bila je gužva.

Na trenutak sam zamijetijo Barneyev duh kako lebdi iznad razigranog mnoštva...

 

KZMZ07-60.jpg

 

Forumaši su se okupili na za to predviđenom mjestu i lijepo se družili. O tome ima dosta slika pa ja samo dodajem pokoju iz svog rakursa...

 

KZMZ07-61.jpg

 

KZMZ07-62.jpg

 

KZMZ07-63.jpg

 

KZMZ07-64.jpg

 

KZMZ07-71.jpg

 

Thommo je dragoj kupijo parfem???

 

KZMZ07-65.jpg

 

KZMZ07-66.jpg

 

Nije, nije (sad mi je lakše) – kupijo je model starog riječkog trolejbusa!

 

KZMZ07-67.jpg

 

KZMZ07-68.jpg

 

Oko 14 ha nas je pomelo iz birtije (a ionako je Financijska zapečatila pivo). Seabral i ja smo otišli na ručak i poduku iz BAHN-a, ali to je već zadiranje u intimu...

 

17:00 – Zagreb glavni kolodvor. Čekajući voz za Rijeku

 

KZMZ07-72.jpg

 

Srećom mi je phalanx (do smrti ću mu biti zahvalan na tome) odao tajnu da je vlak 'degradiran' i da se sasvim lijepo možeš voziti u vagonu I. razreda s kartom za II. Bilo je puno udobnije

 

KZMZ07-73.jpg

 

Inače u ovim vagonima postoje utičnice za 220V. Čak i rade. Slijedeći put nosim laptop pa ću lijepo 4 sata crtati željeznice!

 

KZMZ07-29.jpg

 

Hvala organizatorima i Forumašima iz Zagreba (posebno Mirku S. Zlikowskom) na dobroj organizaciji i srdačnom dočeku. Do slijedećeg viđenja!

U Rijeci me dočekao opći potop...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Odlično, Pfaff. Usput drago mi je da smo se upoznali, a za one koji ga ne znaju: vrlo rječit tip, posjeduje dozu duhovitosti, rado blagoglagolji i bilo mu je drago što nas je sve vidio. Pfaff, vidimo se opet.

 

PS: fala na pljugi. :kul

Danijel

Link to comment
Share on other sites

Odličan putopis, fotke, tekst ... čita se u jednom dahu, a gušta se još puno, puno dulje ... k025.gif

 

Hvala ti na odličnom druženju ... vidimo se !!! :D

Link to comment
Share on other sites

Odlicno, odlicno, odlicno...

 

Sad mi je manje zao sto sam morao sjedit u uredu, a ne se druziti s ekipom (iako to nikad necu prezaliti). Uostalom i moj duh je uocen kako drzi sve pod kontrolom, pa mi je odmah lakse. ;)

 

Sve mi se cini da cu ja uskoro put Rijeke, jer je izgleda sudjeno da se Pfaff i ja prvo nadjemo na njegovom terenu, al' to moramo uglazbit tako da se nadjem (ako je moguce) s vecinom rijecke ekipe. :)

 

Barney

Najpametniji čovjek na svijetu je onaj koji je izmislio WC školjku. Nikom nije uzeo mjeru, a svima odgovara.

Link to comment
Share on other sites

Nadasve zanimljiv putopis koji svojom kreativnom intrigantnošću neodoljivo secira um Jednoga genijoznog željeznicoljupca! :wink:

 

Hm, već sam mislio da ću prema dogovoru morat platiti razliku u cijeni karte za 1.razred, ali HaŽe još uvijek drži taj vagon u B702 deklasiranim. Hvala im u moje (a očito i Pfaffovo ime - ili bar nick...). Ostatku 1.RB nek bude bar malo žao što ne dođoše u Zagreb - krasan sastanak s odličnim ljudima!

Link to comment
Share on other sites

Bravo, Pfaff, čestitam na super reportaži.

Žao mi je što nisam mogao biti s vama, ali mi je drago da sam vidio mnoga poznata lica i upoznao (preko fotki) neke nove forumaške face.

Nego, ne vidim na slikama bjosipa i ghpacera. Jesu li uopće došli?

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Nego, ne vidim na slikama bjosipa i ghpacera. Jesu li uopće došli?

Za bjosipa ne znam, ali ghpacer definitivno nije bijo (on je zapravo i bijo vrlo, vrlo upitan).

Inače, moš' tek mislit' koliko je meni/nama bilo žao što Te opaka bolest odalečila od nas običnih smrtnika. Jel' Ti bar bolje?

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Dobro da je netko sve tako lijepo uobličio u predivnu reportažu! Ali moram dragom Pfaff-u skrenuti pažnju da je okretaljka koju je on slikao u Ogulinu a Kiki, Boki23 i ja smo bili u Moravicama, gdje sam ja slikao okretaljku. Ovu u Ogulinu smo mimoišli :mrgreen: .

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Dobro da je netko sve tako lijepo uobličio u predivnu reportažu! Ali moram dragom Pfaff-u skrenuti pažnju da je okretaljka koju je on slikao u Ogulinu a Kiki, Boki23 i ja smo bili u Moravicama, gdje sam ja slikao okretaljku. Ovu u Ogulinu smo mimoišli :mrgreen: .

Manemanemane! Vidim po redoslijedu fotki. Iza okretaljke slijede slike trijangla za ličku prugu, a koliko znam u Oštarijama nema okretaljke...

Uostalom, ovo će i Glažar vjerovatno pogledati, a on bi trebao znati pa pričekajmo pravorijek upućenog...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Dobro da je netko sve tako lijepo uobličio u predivnu reportažu! Ali moram dragom Pfaff-u skrenuti pažnju da je okretaljka koju je on slikao u Ogulinu a Kiki, Boki23 i ja smo bili u Moravicama, gdje sam ja slikao okretaljku. Ovu u Ogulinu smo mimoišli :mrgreen: .

Obići ćemo je mi prije ili poslje :mrgreen:

Inače,Pffaf super repoetaža.Šteta da sam ja radio pa nisam mogo poći....

Nemoguce, nek me neko pljusne da se probudim. HZ popravlja zatvorenu prugu.

Link to comment
Share on other sites

Stvar koja me je najvise dojmila je MLADOST onih decki koji voze/upravljaju lokomotivama !!!

 

Mislim de se to lijepo vidi na fotki iz Moravica !!!!

 

A sto se susreta tice, mislim da se vec postavlja problem sa nedostatkom tj. skucenoscu prostora narocito za one koji razmjenjuju/kupuju/prodaju.

 

Istina, nedostaje mladih u dobi od jedno 15 do 25 godina (cast izuzetcima ala Jura ) ali je zato lijepo vidjeti kako mladi roditelji dovde/donose i djecu u naramu.

Link to comment
Share on other sites

Stvar koja me je najvise dojmila je MLADOST onih decki koji voze/upravljaju lokomotivama !!!

 

Mislim de se to lijepo vidi na fotki iz Moravica !!!!

Je, al' još moraju vježbati: prolili su mi kavu kad smo kretali iz Delnica - sve nešto na trzaje... Hehe!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Dobro da je netko sve tako lijepo uobličio u predivnu reportažu! Ali moram dragom Pfaff-u skrenuti pažnju da je okretaljka koju je on slikao u Ogulinu a Kiki, Boki23 i ja smo bili u Moravicama, gdje sam ja slikao okretaljku. Ovu u Ogulinu smo mimoišli :mrgreen: .

 

Pusti Pfaffa, vidiš da zeza :mrgreen: , najprije uslika Moravice, sve ok, pa je već u Ogulinu na okretnici, pa se onda vrati na stare vagone u Moravicama (koje je naslikao u Ogulinu), pa je onda već na trijanglu pred Oštarijama da bi zatim stavio sliku ulaska u Ogulin i veli "...i evo nas u Ogulinu"... I zatim slijedi Karlovac.

Pfaff, nemoj zajebavati ljude :), bolje objasni kako su parnjače prije vozile na snijegu, na njima se nisu mogle mijenjati osovine.

I kvragu i ti i ono tvoje "bijo, vidijo, snimijo..."

:mrgreen::kul:wink:

Jel' to neki dišpet?

 

Prijateljski pozdrav.

"Nikada nemojte ljude uzimati zdravo za gotovo"

Link to comment
Share on other sites

I kvragu i ti i ono tvoje "bijo, vidijo, snimijo..."

:mrgreen::kul:wink:

Jel' to neki dišpet?

 

Prijateljski pozdrav.

U biti jest. Nekoć davno sam imao kolegu u kancelariji koji je inače bio pametan i stručan, ali je obožavao slušati NaaArodnI RadiJooo na sav glas. Kako je bio starosjedilac u sobi, nisam mu mogao ništa, ali sam se s time počeo zafrkavati pa mi je pomalo postalo zaštitni znak :mrgreen:

 

Ti si to ispravno shvatio, ali mi ponekad netko naiđe na baketicu i proglasi me nekulturnim & nep'smenim, a onda počne zabava...

 

Nego:

Pusti Pfaffa, vidiš da zeza, najprije uslika Moravice, sve ok, pa je već u Ogulinu na okretnici, pa se onda vrati na stare vagone u Moravicama (koje je naslikao u Ogulinu), pa je onda već na trijanglu pred Oštarijama da bi zatim stavio sliku ulaska u Ogulin i veli "...i evo nas u Ogulinu"... I zatim slijedi Karlovac.

Ispričavam se svima, ovo nije bilo namjerno. Konačno sam instalirao Bulk Upload na Fotobujolu pa mi je poremetijo redoslijed. Mea culpa :oops: neću nikad više...

Dakle: Ogulin je, a onda, sljedstveno tome, nije ni okretaljka thomcroova ni kikijeva (što ne znači da neće postati poznavajući rečenu dvojicu :mrgreen: )

 

I još nešto:

... bolje objasni kako su parnjače prije vozile na snijegu, na njima se nisu mogle mijenjati osovine.

Točno, ali nije bilo potrebno - po potrebi se izlaz pare iz cilindara mogao preusmjeriti u cijevi za pijesak pa se tako topijo led na tračnicama...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

... bolje objasni kako su parnjače prije vozile na snijegu, na njima se nisu mogle mijenjati osovine.

Točno, ali nije bilo potrebno - po potrebi se izlaz pare iz cilindara mogao preusmjeriti u cijevi za pijesak pa se tako topijo led na tračnicama...

 

:lool:lool:lool:jup:kul:mrgreen:

"Nikada nemojte ljude uzimati zdravo za gotovo"

Link to comment
Share on other sites

Bravo, Pfaff, čestitam na super reportaži.

Žao mi je što nisam mogao biti s vama, ali mi je drago da sam vidio mnoga poznata lica i upoznao (preko fotki) neke nove forumaške face.

Nego, ne vidim na slikama bjosipa i ghpacera. Jesu li uopće došli?

bjosip je itekako bio prisutan na susretu, čak sam ga upoznao sa Seabralom, našim budućim Vojvođanskim vozačem.

No morao je na brzinu kidnuti s namjerom da se do Moravica provoza u kabini nagibnog vlaka!

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Pusti Pfaffa, vidiš da zeza :mrgreen: , najprije uslika Moravice, sve ok, pa je već u Ogulinu na okretnici, pa se onda vrati na stare vagone u Moravicama (koje je naslikao u Ogulinu), pa je onda već na trijanglu pred Oštarijama da bi zatim stavio sliku ulaska u Ogulin i veli "...i evo nas u Ogulinu"... I zatim slijedi Karlovac. ...

To je Pfaffu sve od reise-fibera :mrgreen: ! Zapuc'o ga reise-fiber, izmješao slike sa mjestima gdje ih je slikao i onda okrivio Foto-bujol :mrgreen: . Ustvari je to njemu od zuba :lool , zuba vremena rollingonthefloorez8.gif . Ali ako će ga to imalo utješiti, po riječima moje sestre ni ja nisam daleko te situacije rollingonthefloorez8.gif

.

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Bravo, Pfaff, čestitam na super reportaži.

Žao mi je što nisam mogao biti s vama, ali mi je drago da sam vidio mnoga poznata lica i upoznao (preko fotki) neke nove forumaške face.

Nego, ne vidim na slikama bjosipa i ghpacera. Jesu li uopće došli?

Bok Stanley. Bio je i Josip, ali je otišao sa Karavelom u pohode gde je njemu bilo interesantnije :wink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...