Jump to content

Pula - Sv. Petar u Šumi 1993.


Pula-Terminal

Recommended Posts

Našao sam jedan zanimljiv VHS u kucnoj arhivi. Naime, kada sam bio mali u vrticu, bio je organiziran posjet selu Sv. petar u šumi. Otisli smo iz Pule vlakom, a snimao je moj tata. Mozda ce u nekima slike zeljeznice potaknuti nostalgiju, Istrijanima pogotovo.

 

Biti ce slika i mozda jedan filmic. Za pocetak evo jedne, glavni sudionik: 2062 042. (mislim da je ta loksa-sada plava-cesto bila u Puli, a sada je u Lici ako se ne varam)

HZ_2062_042_in_Pula_1993.jpg

 

P.S. nadam se da mi necete zamjeriti za kvalitetu, morao sam radit skrinšotove fotoaparatom.

:oops:

Link to comment
Share on other sites

800px-H%C5%BD_2062_042_locomotive_%281993%29.jpg

 

nešto zeza imiđšek

pb020022we2.jpg

 

pb020023px8.jpg

 

pb020024nf7.jpg

 

pb020025yh7.jpg

 

Stari vagoni u jž. bojanju...ovoliko vagona necete vidjet danas u Puli..samo 1

pb020027uu7.jpg

 

pb020028pv1.jpg

 

Vrtić ulazi u vagon: u pozadini stara garaža koja je odavno izgorjela i sad je tamo nova.

pb020031ma8.jpg

 

Juršići:

pb020032fh3.jpg

 

Sv. Petar u Šumi

pb020034go6.jpg

 

Unutar stanice:

tamo je snimljena i ova slika na zidu

pb020036jm4.jpg

 

pb020037mh9.jpg

 

pb020038ss1.jpg

 

uskoro će i filmić..

Link to comment
Share on other sites

Mrak!

 

Jako zanimljivo! Također potiče nostalgiju na neka druga vremena. Posebno su mi zanimljivi zeleni pullmani (Bl) u JŽ bojenju. Već sam gotovo zaboravil kak su izgledali! Hvala!

 

Bok!

 

Ante

Unin_grb.png.29f4a5dacaee32a0dea2e7b9930a22d4.png

 

 

1318035464_logovodoravni.jpg.374c9de55cca2fd0384894b16e3a0dd0.jpg

 

Moja galerija na Photrain.net - https://www.photrain.net/photos/member/ante.klecina

Link to comment
Share on other sites

Bravo Terminal!! :):):)

Joj sjećam se tih vremena... Baš budi nostalgiju.. Evo ja idem za Božić u Pulu i budem si malo dao truda prekopati stare albume, kad sam sa pokojnim djedom doslovno spavao na kolodvoru i slikavao se... samo ću morati napraviti fotku-fotke, pa ću probati najbolje što mogu.

Biti će tu svakakvih fotki, ali još neću otkriti što.... :D:D:D Jedan mali vremeplov "IŽ-a"

slika013jg2am4.jpg
Link to comment
Share on other sites

Bravo, to se traži Pula-terminale !

 

Je li to na vlaku pisalo Pula-Buzet ili Lupoglav, ne vidi se baš dobro ?

 

Negdje zadnje 2 godinje prije ukidanja Arene, ona je išla u sastavu 2-3 pulmana (kao na slici) iz Pule u 7.40 i stajala u Sv. Petru u Šumi. U Divači su je prikačili na Simplon.

 

(To stajanje je bilo zato jer je Sv. Petar u Šumi bio jedina općina u Istri u kojoj je pobjedio HDZ - ne bih o izborima, ali moram objasniti razlog :mrgreen: )

Maranatha !

Link to comment
Share on other sites

Je li to na vlaku pisalo Pula-Buzet ili Lupoglav, ne vidi se baš dobro ?

 

Vjerojatno Buzet i dalje, ne vjerujem 3 vagona za Lupoglav

 

 

(To stajanje je bilo zato jer je Sv. Petar u Šumi bio jedina općina u Istri u kojoj je pobjedio HDZ - ne bih o izborima, ali moram objasniti razlog :mrgreen: )

 

Zbog vrtićke ekskurzije

Link to comment
Share on other sites

Bravo Terminal!! :):):)

Joj sjećam se tih vremena... Baš budi nostalgiju.. Evo ja idem za Božić u Pulu i budem si malo dao truda prekopati stare albume, kad sam sa pokojnim djedom doslovno spavao na kolodvoru i slikavao se... samo ću morati napraviti fotku-fotke, pa ću probati najbolje što mogu.

Biti će tu svakakvih fotki, ali još neću otkriti što.... :D:D:D Jedan mali vremeplov "IŽ-a"

 

Pa skeniraj...

Link to comment
Share on other sites

Je li to na vlaku pisalo Pula-Buzet ili Lupoglav, ne vidi se baš dobro ?

 

Vjerojatno Buzet i dalje, ne vjerujem 3 vagona za Lupoglav

 

 

(To stajanje je bilo zato jer je Sv. Petar u Šumi bio jedina općina u Istri u kojoj je pobjedio HDZ - ne bih o izborima, ali moram objasniti razlog :mrgreen: )

 

Zbog vrtićke ekskurzije

 

Ali negdje 1995.-1997. je brzi Arena (Bl) stvarno stajala u Sv. Petru u Šumi.

 

Na slici se vide i Juršići, onda je to valjda ipak putnički.

 

Da nije možda pisalo Divača?

Ti bi mogao bolje vidjeti na snimci.

Još 1993. sam išao putničkim u tom sastavu Divača-Pula oko 18h kao veza sa Simplona.

Iz Pule je taj isti išao oko 8.30, u Divači oko 11.30 veza na Simplon, pa je to moguće tvoj vlak.

Maranatha !

Link to comment
Share on other sites

Mene pomalo "muči" ova slika:

Unutar stanice:

tamo je snimljena i ova slika na zidu

 

pb020036jm4.jpg

Parnjača izgleda kao JŽ 22, no te "mađarice" nikada nisam vidio u Istri. Zna li tko što više? Slika možda nije iz Istre; zeleni brežuljci u pozadini mogu biti i iz Zagorja?

Link to comment
Share on other sites

Mene pomalo "muči" ova slika... Parnjača izgleda kao JŽ 22, no te "mađarice" nikada nisam vidio u Istri. Zna li tko što više? Slika možda nije iz Istre; zeleni brežuljci u pozadini mogu biti i iz Zagorja?

 

U pravu si, parnjača jest 22 i nikada nije vozila u Istri (u redovitom prometu).

Ostaju dvije mogućnosti:

- to je muzejski vlak na istarskoj pruzi (u što blago sumnjam)

- fotka je snimljena u Zagorju i to, po svoj prilici, negdje na relaciji Zaprešić - Zabok ili Zabok - Hum-Lug, a kako je dospjela u Istru ne bi štel, kakbirekli, nagađati

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

JŽ 22 velite, kao ova? http://www4.slikomat.com/07/0604/490600z93k.jpg

 

Hvala na imenu, ako moze jos informacija pa da sliku stavim na railfaneurope.

 

P.S. i ne, nema nikakvog muzejskog ili izlozene lokomotive u Istri osim 2-3 u Puli, a i slazem se da ova nije nikad bila u Istri, osim ako nije ova: http://img249.imageshack.us/img249/4605/fapazindstanicicf108007ix9.jpg

Link to comment
Share on other sites

kolko god da sam gledel tu fotku i odvrtel u glavi cijelu dionicu do zaboka moram reči da to nigde između zaprešića i zaboka

jedina mjesta gde su bregi blizu pruge je dio između pojatna i kupljenova, a ti bregi ne odgovaraju onima tam. onda ima između luke i žeinca, ali nisu niti ti jer nisu tolko izgrađeni, odnosno nema hiža, tek pokoja klijet, a i bregi čist drukčije izgledaju.

najbliže bi to moglo biti izlazak iz zaboka prema varaždinu. zavoj je takav. ak se uzme u obzir da je fotka stara bar frtalj stoljeća i da onda nije bilo uz prugu postojeće ceste (bil je obični šodrani put) to bi moglo biti to.

samo ... bregi su mi malo preblizu ili mi se to samo čini

Link to comment
Share on other sites

P.S. i ne, nema nikakvog muzejskog ili izlozene lokomotive u Istri osim 2-3 u Puli, a i slazem se da ova nije nikad bila u Istri, osim ako nije ova:

 

bila je jedna parnjaca u Kanfanaru izlozena do 1986.

 

pozdrav

toma

Three Blind Mice

Link to comment
Share on other sites

Mene pomalo "muči" ova slika... Parnjača izgleda kao JŽ 22, no te "mađarice" nikada nisam vidio u Istri. Zna li tko što više? Slika možda nije iz Istre; zeleni brežuljci u pozadini mogu biti i iz Zagorja?

 

U pravu si, parnjača jest 22 i nikada nije vozila u Istri (u redovitom prometu).

Ostaju dvije mogućnosti:

- to je muzejski vlak na istarskoj pruzi (u što blago sumnjam)

- fotka je snimljena u Zagorju i to, po svoj prilici, negdje na relaciji Zaprešić - Zabok ili Zabok - Hum-Lug, a kako je dospjela u Istru ne bi štel, kakbirekli, nagađati

 

Ima još mogućnosti:

kako je slika vjerojatno stavljena prije 1991., moguće je to negdje u Sloveniji.

 

Meni ovaj pejsaž nikako ne sliči na Istru.

Također niti kompozicija (kaubojac sa >7 vagona) ne odgovaraju ni jednoj staroj slici s istarskih pruga.

Nikad nije ni bilo toliko putnika u Istri na putničkim vlakovima, a brzi nisu imali te vagone.

 

Inače, krajem 80-tih je ŽG Ljubljana uvela muzejski vlak Pula - Kanfanar - Roč, ali nije imao toliko vagona, svega 3-4.

Maranatha !

Link to comment
Share on other sites

Bravo Terminal!! :):):)

Joj sjećam se tih vremena... Baš budi nostalgiju.. Evo ja idem za Božić u Pulu i budem si malo dao truda prekopati stare albume, kad sam sa pokojnim djedom doslovno spavao na kolodvoru i slikavao se... samo ću morati napraviti fotku-fotke, pa ću probati najbolje što mogu.

Biti će tu svakakvih fotki, ali još neću otkriti što.... :D:D:D Jedan mali vremeplov "IŽ-a"

 

Pa skeniraj...

 

E nemam ja to u Puli, a ne nosim baš sa sobom iz Zagreba :mrgreen:

Snaći ću se ja, ne brini ;)

slika013jg2am4.jpg
Link to comment
Share on other sites

U pravu si, parnjača jest 22 i nikada nije vozila u Istri (u redovitom prometu).

Ostaju dvije mogućnosti:

- to je muzejski vlak na istarskoj pruzi (u što blago sumnjam)

 

Ima još mogućnosti:

kako je slika vjerojatno stavljena prije 1991., moguće je to negdje u Sloveniji.

 

Inače, krajem 80-tih je ŽG Ljubljana uvela muzejski vlak Pula - Kanfanar - Roč, ali nije imao toliko vagona, svega 3-4.

 

Ako je muzejski, mora biti iz vremena HŽ, jer, koliko je meni poznato ŽG Ljubljana, koje je upravljalo istarskim prugama, nije koristilo taj tip lokomotive; ni u Istri niti drugdje. Jedine lokomotive mađarskog porjekla u Sloveniji su bile tenderke ser. 17 te povremeno ser. 11 plave boje... sa vagonima plave boje...

Link to comment
Share on other sites

U pravu si, parnjača jest 22 i nikada nije vozila u Istri (u redovitom prometu).

Ostaju dvije mogućnosti:

- to je muzejski vlak na istarskoj pruzi (u što blago sumnjam)

 

Ima još mogućnosti:

kako je slika vjerojatno stavljena prije 1991., moguće je to negdje u Sloveniji.

 

Inače, krajem 80-tih je ŽG Ljubljana uvela muzejski vlak Pula - Kanfanar - Roč, ali nije imao toliko vagona, svega 3-4.

 

Ako je muzejski, mora biti iz vremena HŽ, jer, koliko je meni poznato ŽG Ljubljana, koje je upravljalo istarskim prugama, nije koristilo taj tip lokomotive; ni u Istri niti drugdje. Jedine lokomotive mađarskog porjekla u Sloveniji su bile tenderke ser. 17 te povremeno ser. 11 plave boje... sa vagonima plave boje...

 

Ja sam htio reći da je u Istri bio muzejski vlak, ali to NIJE vlak sa slike.

Muzejskog vlaka u Istri se slabo sjećam, jer tada još nisam sam putovao, tj, bilo je to prije 1990., samo sam vidio sliku u novinama.

 

HŽ je uveo muzejski vlak za Stubake 1994.,vidi

http://www.zeljeznice.net/casopisi/zeljeznicar/Zeljeznicar%2004.2004.pdf

 

Dakle: 1993. nije mogla biti slika muzejskog vlaka HŽ iz 1994. :mrgreen:

Maranatha !

Link to comment
Share on other sites

 

HŽ je uveo muzejski vlak za Stubake 1994.,vidi

http://www.zeljeznice.net/casopisi/zeljeznicar/Zeljeznicar%2004.2004.pdf

 

Dakle: 1993. nije mogla biti slika muzejskog vlaka HŽ iz 1994. :mrgreen:

 

vrijeme nastanka ove fotke (pod uvjetom da sam dobro pogodil lokaciju) je kraj 70-ih godina prošlog stoljeća. gledal sam i druge stvari na fotki osim same lokomotive i vagona.

Link to comment
Share on other sites

Pozdrav

 

Da nadopunim Ghpacerja u vezi lokomotiva Mđarskog porjekla u Sloveniji. Nije bila samo serija 17 takva, nego su se u Sloveniji nakon II svijetskog rata upotrebljavale i serije 50 te 51, ali nisu bile u redovitoj upotrebi u Istri. Jedino je JŽ 51-151 neko vrijeme vršila manevru u Puli. Vozile su i lokomotive serije 22, ali pred II svijetski rat. Postojala je i jedna lokomotiva serije 152 (ex MAV 377), koja je vozila u Prekmurju, jedinom delu Slovenije, koji je u KuK monarhiji bio pod upravom Budimpešte.

 

Sorry za ovaj OT

 

Pozdrav iz Maribora.

 

Jože

Link to comment
Share on other sites

ako je to bilo točno 1993., onda je vr 93/94 glasio ovako:

odlasci iz Pule

04,00 Zeleni vlak "Arena" smjer Zagreb gl.k.

05,25 putnički BUZET

06,57 putnički BUZET (veza za Divaču)

08,10 putnički BUZET

12,50 putnički LUPOGLAV (samo rd)

14,23 putnički LUPOGLAV (veza za Divaču)

15,30 putnički LUPOGLAV (samo rd)

16,15 brzi ZAGREB

17,10 putnički BUZET (samo rd)

19,30 putnički BUZET

22,25 brzi ZAGREB (sezonski),

- pa vjerojatno je to bio vlak u 8,10

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...