Jump to content

Tražili smo Drivenik........


kiki273

Recommended Posts

Zanimljivo je i neobično da je u Lučicama kontaktna mreža praktično netaknuta.

Možda zato što je kolosjek u krugu pilane koja još uvijek nešto radi,pa je za pretpostaviti da postoji nekakav zaštitar,čuvar ili nešto slično :mrgreen:

Nemoguce, nek me neko pljusne da se probudim. HZ popravlja zatvorenu prugu.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Jeste možda fotkali i onu kaldrmu za Nive i Tatre prema Driveniku, radi koje ste se i odlučili okrenuti natrag ?

To ostavljamo za drugi put-konacni obracun. :twisted:

Sada smo bili skoncentrirani na to da ne zalutamo i da se ne obrusimo s autom u kakvu provaliju, jer smo zaobilazili rupe na cesti.

Link to comment
Share on other sites

Znali smo što treba slikat :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

WC, nužnik, 00, klozet, serilnik, toalet, kondot, zahod, ćenifa....

Postoji li još neki naziv :?:

Našlo bi se, moram malo razmišljati... Za sad mi pada na pamet ono šatrovačko: klonja i vojničko latrina, ali imamo i lijepi građanski eufemizam tate Šafraneka: jedno mesto pa ima i ono narodsko: iza plota... S obzirom na sve veću prisutnost kolega iz bratske Slovenije, možemo mirne duše spominjati i stranišče, ne :?:

Pričekajmo Koblera, on je jezikoslovac :kul

 

PS: Ovo ćemo definitivno morati sabrati u zajednički topic :lol: jer će inače admini :twisted: potegnuti vodu za nama...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Imate i klošmerl, od franc. cloche merle, a to vam je u biti onaj pisoar odvojen zidom od okolice, tak da možete pišati i gledati preko zida van.

Ili kako je to svojedobno bilo u nas kongenijalno prevedeno zvonikos (uzgred, mislim da se piše sastavljeno) iako bi meni bilo logičnije da se zove žuborikos :lol:

Nego, profesore, zar toga nema i u Ugarskoj :?:

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Moli se cijenjeno pucanstvo da zavrsimo s ovom raspravom o 00, jer si ubijamo topic ( priznajem, ki mi je kriv ca sam fotkal te objekte :mrgreen: ). :wink:

Jemaš praf, ali što se tiče fotki 'objekata' one su postale obvezatno-tradicijonalnim dijelom svake pristojne reportaže s riječkog područja...

Junački naprijed, u nove radne :ser:ser:ser

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Moli se cijenjeno pucanstvo da zavrsimo s ovom raspravom o 00, jer si ubijamo topic ( priznajem, ki mi je kriv ca sam fotkal te objekte :mrgreen: ). :wink:

Ovo je prvi put da se ne slažem s cjenjenim kolegom & imenjakom,naime mi samo komentiramo slike objekata koji su sastavni dio željezničkih postaja,a pošto nisam siguran kako se ti objekti nazivaju moram malo pitati,bilo kako bilo doznao sam danas od Bokija23 da nas ovaj vikend vrijeme baš neće poslužiti za nekakve ekspedicije :cry:

Nemoguce, nek me neko pljusne da se probudim. HZ popravlja zatvorenu prugu.

Link to comment
Share on other sites

... bilo kako bilo doznao sam danas od Bokija23 da nas ovaj vikend vrijeme baš neće poslužiti za nekakve ekspedicije :cry:

Sve zavisi o tome kako ćete biti opremljeni (krplje, skije, :xmas ...). Koliko su mi jutros rekli u "Dobro jutro, 'Rvacka", slijedi nam par dana pogoršanja, a za vikend opet ljepše. S druge strane, netko je nešto spominjao snijeg u GK u petak?! Pa ti budi pametan...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Prijavljujem se za voznju. :)

Naravno, ova reportaza nije gotova, nego samo privremeno zaustavljena. Uvjeren sam da kolega Kiki273 ceka slijedecu epizodu napet ka puska. :kul

Naravno da nije gotova,biti će gotova kad nađemo ono što smo tražili :!:

Nemoguce, nek me neko pljusne da se probudim. HZ popravlja zatvorenu prugu.

Link to comment
Share on other sites

svaka čast, jako dobra i iscrpna reportaža, naime pitam se, želj. kolodvor Drivenik ima tri kolosijeka koliko sam uspio razabrati sa vaših fotki a djeluje kao nenaseljeno područje, a Zlobin malo veće mjesto ima samo stajalište, zašto????

Link to comment
Share on other sites

Pruga koja prolazi kroz mjesto Zlobin je u padu od cca 25 promila, a Drivenik je vodoravan s tim što je na većoj nadmorskoj visini od Zlobina i, ustvari je, od službenih mjesta pruge Zagreb - Rijeka, na najvećoj nadmorskoj visini. Oko 830 m/nm.

14 godina ga prolazim i još neznam točnu cifru :oops:

"Nikada nemojte ljude uzimati zdravo za gotovo"

Link to comment
Share on other sites

Znali smo što treba slikat :mrgreen::mrgreen::mrgreen::mrgreen:

WC,nužnik,00,klozet,serilnik,toalet,kondot,zahod,ćenifa....

Postoji li još neki naziv :?:

 

Naš sleng: klonja, kenjara, šitana, sraonik, sraona, ...

Dubrovnik: kamarin, đestro (od tal. cesso - stare in cesso), šekret, logo komodo.

Po G.k.: stranišče (od slov.) - doslovno zahod;

Istra mjestimice (sjev.): kagatojo (po tal.) - dosl. serilnik;

Uz obalu; od Istre do Dubrovnika: gabinet (od tal. gabinetto); tal. još ritirata.

 

A zaboravio si i latrina (od lat. lavatrina) - u tal. najčešće javni WC, kod nas vojni.

Ćenifa je od ar. kenef (känif) = zaklonjen; ima i hala (poslovica: "Kad je požar, nek i hala gori!")

Zanimljivo je da ćenifu Turci danas nazivaju "učeno" tuvalet!

 

Je dosta?

NePipajA.jpg

 

avatarih7.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kobler, očeš još koji slovenski izraz za WC? Imamo i mi recimo u slengu sekret, skret, a lijepi se kaže stranišče ili toaleta.

 

Inaće lijepa lista riječi za jednu i te istu prostoriju, sad čemo se lakše razumijeti :wink:

Goran

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...