Jump to content

Iznenađenje na kolodvoru Most Raša


Pula-Terminal

Recommended Posts

U vezi šveđana, danas mi je jedan zaposlenik HŽ-a na kolodvoru potvrdio da je on u Raši zbog "ekskurzije". Znači, vjerojatno je onda i Slovenac bio s tim razlogom što i i većina ovdje pretpostavlja :mrgreen:

 

Znači, dobre vijesti sve u svemu, ko kaže da neće jednom tamo parnjača + baat-i? :kul

 

Dobre vijesti, još samo kad bi saznali gdje se treba dogovoriti takva "ekskurzija".

I da li na zahtjev šved stoji svuda gdje traže putnici (forumaši), zbog slikanja,...

 

Ne vjerujem da je to toliko teško dogovoriti vožnju s HŽ-om? Jel itko probao mejlati njima i pitati pošto ekskurzijica? Koliko bi ljudi išlo?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Nisam siguran jer su sve onda imale ona stara svjetla još. Mislim da je 661 (HŽ 2061) i 664 (HŽ 2044)

 

2044 ziher nisu.. možda 2062?

 

BTW 664==2062

 

Od kad znam za sebe 90% vuce u Istri su 2062 a 10% je bilo 2061 (sad je 100% 2062)

Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran jer su sve onda imale ona stara svjetla još. Mislim da je 661 (HŽ 2061) i 664 (HŽ 2044)

 

2044 ziher nisu.. možda 2062?

 

BTW 664==2062

 

Nisam pogriješio... Kopao sam kopao i napokon našao sliku lokse koje su vozile po Istri za vrijeme Juge (samo su te lokse bile od ŽTO Ljubljana, pa su si ih oni pokupili kad smo se raspali i onda su došle 2061 i 2062). Dakle bile su to 2044, samo sam ja zaboravio numeraciju istih za vrijeme JŽ-a pa sam i krivo napisao. Zapamtio sam ih po ovim "ravnim" karakterističnim svijetlima jer su ostale lokse imale one izbočene prema van u stranu kao kod 2061 i 2062 prije modernizacije. Dakle vukle su sve vlakove po Istri, i putničke i teretne i njih sam 100% viđao po nekoliko u Raši.. A zapamtio sam ih po tome što sam redovno kao mali ispraćao sa djedom vlak za Beograd i obožavao sam kad bi strojovođa prije kretanja nategnuo gas sve do visokog položaja, a ja sam izbezumljeno i sa osmjehom slušao taj milozvuk. I kod kretanja sam uvijek dobio karakterističan Leslie pozdrav i mahao ali obavezno držeći djeda za ruku jer me bilo strah moćnog zvuka stroja i sirene :D:D:D

Evo link (skrolajte do ove slike sa 2044 025)

http://www.zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?t=1871&postdays=0&postorder=asc&start=75

 

Jel imaju 2044 nekakav svoj nadimak da sad ne tražim?? REGAN, ako se ne varam??

slika013jg2am4.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ovo na slici je izgledalo isto kao i ova raskupusana naša 2044 025 prije nego su je Slovenci modernizirali. Promijenili su farove i dodali ova mala crvena svjetla.

Ako pogledaš bok lokomotive to su iste lokomotive.

Zaboravi ono Regan. Sad sam vidio koje su to lokomotive... Da, tih nije bilo u Istri. Ali ovo što si poslao je modernizirana slovenska 2044. Definitivno :):):)

slika013jg2am4.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ovo na slici je izgledalo isto kao i ova raskupusana naša 2044 025 prije nego su je Slovenci modernizirali. Promijenili su farove i dodali ova mala crvena svjetla.

Ako pogledaš bok lokomotive to su iste lokomotive.

Zaboravi ono Regan. Sad sam vidio koje su to lokomotive... Da, tih nije bilo u Istri. Ali ovo što si poslao je modernizirana slovenska 2044. Definitivno :):):)

 

Nisu to iste lokomotive i nije to modernizirana 2044, to je orginal 664 -100 serija, nju su imali samo slovenci, jako je slična našoj 2044, ali nije ista.

 

:wink:

Link to comment
Share on other sites

Aha... Hvala onda na prosvjetljenju ;) A jel ima kakva slovenska 664 loksa sa starim svjetlima???

Al siguran sam da su u Istri lokse za vrijeme JŽ-a bile izgledale kao naša 2044 025. Sjećam se tih svjetala kao da je jučer bilo. A svjetlila su toliko slabo da sam se uvijek pitao koji je smisao da tako slabo svijetle. Dok nisam vidio moć gornjih reflektora... :D:D

slika013jg2am4.jpg
Link to comment
Share on other sites

 

Nisu to iste lokomotive i nije to modernizirana 2044, to je orginal 664 -100 serija, nju su imali samo slovenci, jako je slična našoj 2044, ali nije ista.

 

:wink:

 

 

2044 ziher nisu.. možda 2062?

 

BTW 664==2062

 

 

Totalno me zbuniste :hm:hm:evil:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...