Jump to content

Iznenađenje na kolodvoru Most Raša


Pula-Terminal

Recommended Posts

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hmm pitam se da li se krajolik tako moze promijeniti za samo 1 km

 

Moze, sve se vidi iz vojne specijalke, to je teren koji se vidi između ona 2 mala, kratka tunela s istarske strane cestovnog tunela Učka.

 

Da ne bude zabune, radi se o gornjem, kracem želj. tunelu na ovoj slici:

<a href=tuneluckaqo6.th.gif' alt='tuneluckaqo6.t

Maranatha !

Link to comment
Share on other sites

Taj dio, gdje je slikan SŽ 711, između dva tunela se vidi sa ceste na onom vijaduktu između ona dva mala cestovna tunela Zrinšćak 1 i Zrinšćak 2 prije nego se uđe u Tunel Učka (cestovni naravno :D)

 

Terminal, SŽ 711 ti je išao za Rašu jer je to bilo nekakvo organizirano turističko putovanje od strane Talijana. Negdje se to spominjalo, samo ne znam gdje

slika013jg2am4.jpg
Link to comment
Share on other sites

Pfaff, ako imaš kartu... ova mi se jako sviđa :P

Imam, kako da ne - kupijo na OMV-ovoj pumpi, zove se "Istra" i meni se jako sviđa :lol:

 

A evo Ti i skenirani dijo koji prikazuje trasu pruge Lupoglav - Štalije (mora ovako jer je ima skoro 3M pa bi se Fotobujol i admini potukli oko toga tko će me prvi zadaviti :twisted:). Preporučam download pa tek onda gledati...

 

http://pfaffrail.googlepages.com/LupoglavStalije.jpg

 

Glede analize tunela+Slovenca: Bo? Priča o vegetaciji zavisi o godišnjem dobu, a bome i vremenskom odmaku. Naša reportaža sa stanice Učka je u doba kasnog ljeta kad je sve bilo vrhunaravno bujno. Nadalje, ne vjerujem da bi zaustavili vlak da se lik s fotićem izvoli prošetati pol kilometra dalje i okinuti sličicu. Sljedstveno tome proizlazi da se do mjesta odakle je slikano može doći nekim drugim prometalom, ne?

Ajmo sad. Brojati tunele i analizirati puteljke. Napnimo male sive stanice :kul

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Puno hvala na karti :D

 

Heh...ja ne poznajem puteljke, ali imam popis tunela :wink: Svi su vidljivi na karti.

 

1.DOLENJA VAS-94 m

Tunel na drugom kilometru pruge, izmđu Mikuličića i Dolenja Vasi, nalazi se između dvije ceste.

 

2.VRANJE 1-493 m

Gotovo potpuno skretanje u 90. Nalazi se nedaleko zaselka Baričevići do kojih vodi, kako se čini, poljski put.

3. VRANJE 2-728 m

Nakon 151 m odmah slijedi najduži tunel na trasi i u stvarnom 90 zavoju.

Rekao bih da se do mjesta između dva tunela može samo penjući se jer nikakva druga puta ne vidim na karti.

 

4. MANDIĆI - 264 m

Tunel kod Boljunskog polja. Zadnji na trasi.

 

E sad, riječka ekipa je slikala ili prvi ili zadnji tunel, mislim prvi jer je najkraći i najdostupniji zbog cesta.

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Link to comment
Share on other sites

I kaje onda tu Tunel Učka?

Onaj od Mikuličića prema Jurdanima, ne?

Ne,ne to je onaj od Poljana prema Mandićima :kul

 

Moj frend iz Labina kaže da mu se čini da je onaj tunel gdje je zeleni slikan

između Boruta i Huma

Nemoguce, nek me neko pljusne da se probudim. HZ popravlja zatvorenu prugu.

Link to comment
Share on other sites

Ona slika zelenog nije između Boruta i Huma nikako (vegetacija je tu bujna i ima jako puno stabala - nedavno prošao vlakom za Pulu; a ovdje je totalna kamenjara). Rekoh to je dio između dva tunela i vidi se sa cestovnog vijadukta (Vela Draga se mislim zove) koji spaja dva mala tunela (Zrinšćak 1 i Zrinšćak 2) prije ulaza u Učku. 100%

slika013jg2am4.jpg
Link to comment
Share on other sites

Moj frend iz Labina kaže da mu se čini da je onaj tunel gdje je zeleni slikan između Boruta i Huma

Pruga između Boruta i Huma je dijo pruge Lupoglav - Pula i tu nikakav vlak ne bi trebao biti iznenađenje pa čak ni ako je zelen i slovenski. Koliko kužim priču, iznenađenje je vlak na pruzi za Rašu, ne?

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

U vezi šveđana, danas mi je jedan zaposlenik HŽ-a na kolodvoru potvrdio da je on u Raši zbog "ekskurzije". Znači, vjerojatno je onda i Slovenac bio s tim razlogom što i i većina ovdje pretpostavlja :mrgreen:

 

Znači, dobre vijesti sve u svemu, ko kaže da neće jednom tamo parnjača + baat-i? :kul

Link to comment
Share on other sites

U vezi šveđana, danas mi je jedan zaposlenik HŽ-a na kolodvoru potvrdio da je on u Raši zbog "ekskurzije". Znači, vjerojatno je onda i Slovenac bio s tim razlogom što i i većina ovdje pretpostavlja :mrgreen:

 

Znači, dobre vijesti sve u svemu, ko kaže da neće jednom tamo parnjača + baat-i? :kul

 

Dobre vijesti, još samo kad bi saznali gdje se treba dogovoriti takva "ekskurzija".

I da li na zahtjev šved stoji svuda gdje traže putnici (forumaši), zbog slikanja,...

Maranatha !

Link to comment
Share on other sites

Ha ha, dobro si ovo izveo Terminal.... zanimljivo je vidjeti gužvicu u Raši.... A sjećam se i ja prave gužvice kad sam bio manji. Znalo je tamo biti jako puno teretnih vagona i po 2-3 dizelice. Uvijek sam zadivljeno gledao prema kolodvoru kad sam sa starcima išao autom za Rijeku i molio boga da bude spuštena rampa kad dolazimo autom :D:D:D

slika013jg2am4.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ha ha, dobro si ovo izveo Terminal.... zanimljivo je vidjeti gužvicu u Raši.... A sjećam se i ja prave gužvice kad sam bio manji. Znalo je tamo biti jako puno teretnih vagona i po 2-3 dizelice. Uvijek sam zadivljeno gledao prema kolodvoru kad sam sa starcima išao autom za Rijeku i molio boga da bude spuštena rampa kad dolazimo autom :D:D:D

 

koje?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...