Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
Sign in to follow this  
Scharnhorst

Kraus Maffei V200

Recommended Posts

3 lokomotive V200 Titovog plavog vlaka trunu na zeljeznickoj stanici Topcider u Beograadu.

pict15449qk.jpg

Da li netko zna sto je u planu s tim lokomotivama? Bila bi velika steta da odu u rezaliste.

Meni je inace to najdraza lokomotiva s Dieselovim agregatom.

3 lokomotive V200 Titovog plavog vlaka trunu na zeljeznickoj stanici Topcider u Beograadu.

Da li netko zna sto je u planu s tim lokomotivama? Bila bi velika steta da odu u rezaliste.

Meni je inace to najdraza lokomotiva s Dieselovim agregatom.

pozdrav!

kada smo bili u Beogradu, pogledati Plavi vlak, bilo nam je receno da ce se jedna 761 kompletirati i sacuvati za muzej, a druge dvije prodati... To je bilo u sijecnju 2004; a ne vidim da je nesto napravljeno; ali OK... Najvaznije da su jos cijele...

toma

Three Blind Mice

Radi se zapravo o posebnoj izvedbi lokomotive DB220 koja je nosila oznaku V230. Lokomotive te serije su najjače dizelske lokomotive svog doba i označile su oporavak gospodarstva i industrije u Njemačkoj nakon II. svj. rata.

V230 se razlikuje od izvorne serije V200 (kasnija oznaka DB220) po tome što ima 6 osovina, čime je smanjen osovinski pritisak na razinu prihvatljivu za pruge JŽ.

Inače radi se o vrlo složenoj lokomotivi sa dva dizelska motora za vuču (svaki predaje snagu svom prijenosniku smještenom ispod upravljačnice).

Uskoro bi u Zagreb trebala doći deveta ili deseta lokomotiva Gredeljevog programa FER. To je originalna lokomotiva serije DB220, koja će kao i ostale prije nje biti obnovljena, modernizirana i remotorizirana, u skladu s UIC i CEIUNEL propisima.

Nominalna snaga lokomotive je 1600kW (za vuču), a najveća brzina joj je 120km/h.

Znam da ništa ne znam, ali znam da znam više od onih koji misle da nešto znaju.

I još jedna stvar! TO nisu sve! Gdje je četvrta?

Znam da ništa ne znam, ali znam da znam više od onih koji misle da nešto znaju.

Radila je na DB. U pocetku joj je oznaka bila V230, pa su je kasnije promenili na V300.

Osamdesetih je otrcala kilometre pa su je nemci kasirali... :cry:

SD40-2 ... ZAUVEK!!!

Radila je na DB. U pocetku joj je oznaka bila V230, pa su je kasnije promenili na V300.

Osamdesetih je otrcala kilometre pa su je nemci kasirali... :cry:

To nisu bile identicne lok! Njemacka je bila V300; JZ su bile V200 samo verzija sa 6 osovina, da mogu ici na pruge sa malim osovinskim pritiskom...

toma

Three Blind Mice

Ne znam tocno ali ova lokomotiva je jedna od prvih koje su obnovljene za FER. Snimljeno je dosta davno na film u brku 1 ZG RK kod spuštalice.

QD0012001.jpg

garlic

To su DB 220 ovako su izgledale prije modernizacije. Lijepo su ih sredili, svaka čast.

To sam uslikao na RK.

761 je 6 osovinska verzija te lok.

toma

Three Blind Mice