Jump to content

Rijeka - posvećeno forumašima Riječanima


Ante-vž

Recommended Posts

U zadnjih par mjeseci Riječani su vrlo aktivni članovi foruma, napravili su puno reportaža i približili nam puno prometne i industrijske povijesti Rijeke i šire okolice. Hvala!

 

Evo par slikica koje sam snimil u Rijeci 17. 7. 2007. - moj skromni hommage njihovom trudu!

 

 

dscf12541170707rijekala0.jpg

 

 

dscf12543170707rijekasudz6.jpg

 

 

dscf12547170707rijekahm7.jpg

 

 

dscf12550170707rijekanp6.jpg

 

 

dscf12559170707rijekajt0.jpg

 

 

dscf12562170707rijekaqa0.jpg

 

 

dscf12565170707rijekaas0.jpg

 

 

dscf12568170707rijekayu9.jpg

 

 

dscf12570170707rijekaqu6.jpg

 

 

dscf12572170707rijekaff0.jpg

 

 

dscf12576170707rijekadelm1.jpg

 

 

dscf12579170707rijekadely0.jpg

 

 

dscf12584170707rijekadeby0.jpg

 

 

dscf12586170707rijekakruq4.jpg

 

 

dscf12592170707rijekajy0.jpg

 

 

dscf12599170707rijekaza1.jpg

 

 

Pozz!

 

Bok!

 

Ante

Unin_grb.png.29f4a5dacaee32a0dea2e7b9930a22d4.png

 

 

1318035464_logovodoravni.jpg.374c9de55cca2fd0384894b16e3a0dd0.jpg

 

Moja galerija na Photrain.net - https://www.photrain.net/photos/member/ante.klecina

Link to comment
Share on other sites

Odlične slike. Vidi se odmah ko je stručnjak za fotkanje. :lol:

 

Nego...jučer navečer bio na kolodvoru u Rijeci. Čekao sam brzog iz Osijeka u 21.10 koji je malo kasnio pa stigao u prihvatljivih 21.40...

 

I to je morao doći na 1. peron 1 kolosijek budući da su ga sa 2. perona 3 i 4 kolosijeka protjerale 2 žutke sa podužim teretnim kompozicijama, a 2.peron 2 kolosijek su neposredno prije dolaska Osječana okupirale skuplane Helge strojno...

 

Cijelo vrijeme je i manevra preslagivala vagone po stanici, a i vlak iz Osijeka je bio poprilično pun...

 

I što hoću s tim reći?

 

Da je moving na stanici bio zadovoljavajuće živ jučer. Dali je to svaki dan slučaj ili ne ne znam...

Link to comment
Share on other sites

Hvala svima na pohvala, ja i dalje hvalim trud Riječana! Već sam rekel da je to područje zanimljive industrijske i prometne povijesti i drago mi je da su nam ga oni približili.

 

Ante, ti gdje god da odeš, napraviš fotke da sve odmah izgleda skroz naskroz drukčije i ljepše. Hvala ti za ove sjajne fotke !!! :D

 

Hvala ti Sebral!

 

Neki željezničari su komentirali moju izložbu u Koprivnici i rekli da su na slikama vlakovi u stvari ljepši nego u stvarnosti. Ja ih pak vidim onak kak izgledaju na mojim slikama, zato ih i okidam. "Pjesnik" želi reći slijedeće - meni su vlakovi uvijek prekrasni i dragi, to pokušavam prikazati i na fotkama, njihovu gracioznost, tradiciju, dinamiku. Njihovo nemjerljivo sudjelovanje u povijesti i nenametljivo stvaranje budućnosti. Pokušavam prikazati njihovu veliku ulogu u našim životima koju ljudi slabo primjećuju. Od svih prometnih i sličnih grdosija vlakovi imaju najveću eleganciju. To često primjećuju djeca koja im se dive, a mi odrali ih zaboravljamo - budimo djeca, volimo vlakove onak lijepe kak u stvari i jesu!

 

Bok!

 

Ante

Unin_grb.png.29f4a5dacaee32a0dea2e7b9930a22d4.png

 

 

1318035464_logovodoravni.jpg.374c9de55cca2fd0384894b16e3a0dd0.jpg

 

Moja galerija na Photrain.net - https://www.photrain.net/photos/member/ante.klecina

Link to comment
Share on other sites

U zadnjih par mjeseci Riječani su vrlo aktivni članovi foruma, napravili su puno reportaža i približili nam puno prometne i industrijske povijesti Rijeke i šire okolice. Hvala!

 

Evo par slikica koje sam snimil u Rijeci 17. 7. 2007. - moj skromni hommage njihovom trudu!

Hvala Ti na hommage-u :lol: Ovo je maestralno (kad Ti bude usput, objasni s kakvom zvijeri od naprave si to slikao :mrgreen: ). Mi aboridžani smo, istinabog, dali lijepo vrijeme i lokse, ali to što si Ti napravijo je apsolutno za svaku pohvalu - napravi kopije metar sa metar i ravno na izložbu :kul

Ajmo se dogovorit' za ubuduće: Mi ćemo odraditi itinerer, a Ti poslije uleti i to umjetnički doradi :lol: Može???

 

PS:

Moram priznati da je jako ili hrabar ili lud pa iznad glave mu žičica sa 3KV!!! :twisted::twisted:

bolje to neg da je od 25kV :twisted::kul:twisted:

Dobro da lika nismo vodili sobom kad smo po Učki tražili tunele - očito je loš vodič :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Fotke su naprosto impresivne, tako da imam osjecaj kao da sam u ovom trenutku tamo na kolodvoru. Izbor kadrova, osvjetljenje, boje, kontrasti-majstora je lako prepoznati. Bravo, Ante. :)

BTW, hvala svima koji svojim fotkama i duhovitim opisima cine ovaj forum tako autenticnim i poucnim.

Link to comment
Share on other sites

Eh, sad ste preterali, gušim se u pohvalama! :oops::oops::oops:

 

Dragi Pfaff

- fotić je Fujifilm FinePix S9600 ( http://www.fujifilm.com/products/digital_cameras/s/finepix_s9600/index.html ), no osim njega za fotke su zaslužni i malo dodira u PS-u i godine učenja i rada. U biti, ovo potonje daje 90% fotografskog rezultata. Za buduće intinerare bilježim se sa štovanjem! :D

 

 

Dragi Renato, kico101 i VICTORe

- hvala, čovjek se trudi kolko ide! :oops:

 

Dragi thomcro

- budem došel još u Rijeku i nadam se da budem imal više od 3 sata kolko sam imal ovo ljeto, nadam se da budemo svi barem popili kavicu i nadam se da bude još "sramežljivih". 8)

 

Bok!

 

Ante

Unin_grb.png.29f4a5dacaee32a0dea2e7b9930a22d4.png

 

 

1318035464_logovodoravni.jpg.374c9de55cca2fd0384894b16e3a0dd0.jpg

 

Moja galerija na Photrain.net - https://www.photrain.net/photos/member/ante.klecina

Link to comment
Share on other sites

Dođi kad je kiša ili još bolje, kad udari bura puhat pa kad donese koju snježnu pahulju iz Gorskog kotara. Takva Rijeka je iznenađujuće lijepa.

 

Za fotke preferiram sunce - iskustvo tak kaže.

Za druženje preferiram bilo kakvo vrijeme - bitni su ljudi - i to iskustvo kaže!

 

Čujemo se svakak! :kul

 

Bok!

 

Ante

Unin_grb.png.29f4a5dacaee32a0dea2e7b9930a22d4.png

 

 

1318035464_logovodoravni.jpg.374c9de55cca2fd0384894b16e3a0dd0.jpg

 

Moja galerija na Photrain.net - https://www.photrain.net/photos/member/ante.klecina

Link to comment
Share on other sites

fotić je Fujifilm FinePix S9600

Rekao sam da je zvijer :lol:

no osim njega za fotke su zaslužni i malo dodira u PS-u

Ah, da. Gdje su ona lijepa vremena kad su majstori mazali leće vazeljinom i izvodili slične štosove... PS caruje :lol::lol:

Neka, neka, bitno je da su slike odlične.

Keep up with the good work :kul

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Moram priznati da sam bio pomalo ljubomoran dok sam gledao ove fotke :D Ja povremeno odem do kolodvora s fotićem, slikam, trudim se… ali ovako nešto mi nije nikad uspjelo! Naprosto je raj za oči gledati ove zabilješke željezničkih trenutaka.

Link to comment
Share on other sites

Moram priznati da sam bio pomalo ljubomoran dok sam gledao ove fotke :D Ja povremeno odem do kolodvora s fotićem, slikam, trudim se… ali ovako nešto mi nije nikad uspjelo! Naprosto je raj za oči gledati ove zabilješke željezničkih trenutaka.

 

Kaj da ti velim, gledaj i uči, ko i svi mi ostali... :wink:

 

 

Je i naravno, Antiša, daj se malo pokvari, ovak te nebumo nikad stigli :!::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

S obzirom na naslov topica, hvala na poklonu i lijepoj posveti. Nadam se da će riječkih stvari još biti iz tvog fotića. Živio nam još 100 let!

 

Hvala na lijepim željama! Nadam se uskoro opet u Ri.

 

Je i naravno, Antiša, daj se malo pokvari, ovak te nebumo nikad stigli

 

Kvare me žene i alkohol - možda se odrazi i na fotkanje. :mrgreen:

 

Bok!

 

Ante

Unin_grb.png.29f4a5dacaee32a0dea2e7b9930a22d4.png

 

 

1318035464_logovodoravni.jpg.374c9de55cca2fd0384894b16e3a0dd0.jpg

 

Moja galerija na Photrain.net - https://www.photrain.net/photos/member/ante.klecina

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...