Jump to content

Oba su pala ! (tunel Učka)


kiki273

Recommended Posts

  • Replies 69
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Evo konacno i mene. Pa da recen, da su reporteri bez granica, ocekivano opravdali ocekivanja ( kako san to lijepo srocil :mrgreen: ).

Cinjenica je da to ni samo zeljeznicki putopis nego mnogo vise. Mnogi, ukljucujuci mene ( a u Istri san kuhan ) nisu znali za neke stvari koje san saznal va ovoj reportaze. Zeljeznica, botanika, fauna, judi i uzanci, povijest, sega tu ima.

Hvala vam na ovom slikopisu ( zal mi je ca nisam mogal s vami, ali s druge strane.., ma znate vec :) ).

BTW, niste nasli sefa stanice Ucka? :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

odlicna reportaza, bravo ljudi. Buduci da je u njoj pokrivena i raska pruga, reci cu ovo: jedan misterij ostaje: sta to vozi do Raše i zašto?

Koliko smo u saznanju, to nije misterija - vozi 'drezina' (ono žuto što liči na tamić na tračnicama :lol: ) i to načelno jednom mjesečno radi kontrole pruge, a upravo sam danas popodne razgovarao s prijateljicom iz Pazina koja mi je rekla da je nedavno bio organiziran izlet za klince iz škole po pruzi Lupoglav - (Most) Raša. Dakle, organiziraju se i izleti. Gdje se i kako to dogovara - e, to je već misterija :lol: Na jednom talijanskom sajtu je isto tako bila informacija o izletu za entuzijaste po toj pruzi.

Reć bi da bi tu vi domoroci mogli štogod iščačkati :kul

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Tocno. Ali i ovako je dovoljno impresivan djir koji ste napravili. Bas me zanima ca je rekal kilometar-sat na vasim sluzbenim vozilima. :mrgreen:

neznam,nisam baš pratio koliko smo km prošli,a bilo je i nešto skretanja,kruženja i vraćanja pa je teško odrediti ovako preko karte.

Možda je cijenjeni kolega Pfaff uspio zabilježiti kilometražu :kul

Nemoguce, nek me neko pljusne da se probudim. HZ popravlja zatvorenu prugu.

Link to comment
Share on other sites

Postovani,

 

Nama koji nismo u Rijeci tako cesto mnogo bi pomoglo kada bi na onoj poslednjoj fotorafiji oznaciliiu cestu/tunel "ucka" a sve radi orijentacije.

 

PS: Inace sa odusevljenjem citam/gledam sve putopise i mislim da bi mala mapa uz sam putopus uvijek dobro dosla jer nekada utrosim sate is ate da nadjem neka mjesta stanice.

Govorim to raidi nas izjaspore.

 

Izvinjavam se ako mnogo trazim.

 

hvala

 

kreso

Link to comment
Share on other sites

Valjalo bi, dakle, razgrnuti šipražje nedaleko Lupoglava gdje je Franjo Tuđman s ondašnjim suradnicima, uoči lokalnih izbora i izbora za Županijski dom Sabora 1997. godine, položio temeljni kamen za tunel kroz Ćićariju, kako bi se željezničke pruge u Istri spojile na hrvatsku željezničku mrežu. Za one koji još ne znaju, vlakom se izravno iz Pule do Zagreba može samo preko Ljubljane, a do 1990. godine istarske su željeznice bile u sastavu Željezničkog poduzeća Ljubljana. Sada oni navikli na željeznički prijevoz mogu iz Istre u ostatak Hrvatske tako da se vlakom voze do Lupoglava, a onda sjedaju na autobus pa do Rijeke, odakle nastavljaju putovanje vlakom.

 

Tako piše uvaženi novinar Novog Lista Neven Šantić u svojoj kolumni na drugoj strani, posvećenoj predizbornim obećanjima.

 

Riječki dio forumaša je bio ne samo vidovit, već i održao svoje obećanje, te razgrnuo šipražje... :kul

Link to comment
Share on other sites

Bliže se izbori, a s njima evo i novih obećanja (ludom ...)

 

http://www.vjesnik.hr/html/2007/10/01/Clanak.asp?r=unu&c=3

 

Sanader je obećao završetak punog profila autoceste Zagreb-Rijeka i istarskog ipsilona te realizaciju dugoočekivanog projekta pruge Rijeka-Pula kako bi Istra napokon dobila neprekinutu željezničku vezu s ostatkom zemlje.

Maranatha !

Link to comment
Share on other sites

Bliže se izbori, a s njima evo i novih obećanja (ludom ...)

 

http://www.vjesnik.hr/html/2007/10/01/Clanak.asp?r=unu&c=3

 

Sanader je obećao završetak punog profila autoceste Zagreb-Rijeka i istarskog ipsilona te realizaciju dugoočekivanog projekta pruge Rijeka-Pula kako bi Istra napokon dobila neprekinutu željezničku vezu s ostatkom zemlje.

Živi bili pa vidjeli :kul:kul

Nemoguce, nek me neko pljusne da se probudim. HZ popravlja zatvorenu prugu.

Link to comment
Share on other sites

A da se organizira ekspedicija-"trasom nove ravnicarske pruge" da se malo "pogura" projekt. :kul

Mozda izgleda nevjerojatno, ali ipak mislim da nesto izreceno u prethodnim postovima i nije bas slucajno. :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...