Jump to content

Industrijskim kolosijekom Plive Savski Marof


Portos

Recommended Posts

I ja sam danas prvi puta vidio vlak na industrijskom kolosjeku za Plivu u Savskom Marofu.

 

Zanimljivo je da sam nekih pola sata prije poslom bio na par mjesta uz industrijski kolosjek. Kad sam sve to obavio u Savski Marof je stigao Đuran s par vagon cisterni. Đuran je otišao na drugi kraj vlaka, izvukao ga malo prema Zaprešiću i nakon toga počeo gurati po industrijskom kolosjeku u smjeru Plive. Nažalost, više nisam imao vremena da ga popratim na putu do Plive. :cry:

Prošli tjedan su tračnice bile totalno prekrivene hrđom kao da onuda mjesecima ništa nije prošlo.

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Nebi htio ispast mudar ali ima nekoliko načina da se sve sazna ...

 

- ima(te) "alat" koji je skriven za većinu članova i kroz njega brojke govore

 

- povezat se sa nekim aboriđinom da javi ako ima aktivnosti

 

- imati Kapota koji prati zbivanja pa da javi (mada Vam ga ja nebi rado prepustil jer meni još treba!)

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Prošli tjedan su tračnice bile totalno prekrivene hrđom kao da onuda mjesecima ništa nije prošlo.

 

Da. Bile su i jučer prije prolaska vlaka. Danas se na njima lijepo vidi da je prošao vlak. Kasnije ću staviti slike.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Evo i obećanih slika.

Odlično, nije se puno promijenilo u odnosu na moje zadnje landranje onuda prije četiri godine.

A to je za današnje željezničke okolnosti, zapravo pozitivna vijest. :D

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Pozdrav svima, buduci da vidim da su zadnji postovi pisani nedavno,reko da odgovorim na par nedoumica ili dilema :)

Pruga, u kakvom god stanju bila, se jos uvijek koristi. koristi ju tvrtka "Kvasac d.o.o." za dopremu melase, melasa se doprema u kampanjama koje traju po mjesec dana otprilike, gdje se tjedno jedno 4-5 puta doveze 6-8 cisterni melase, cak sam neko vrijeme radio i na istovaru melase u spomenutoj firmi. Sto se tice stanja pruge, po slikama se vidi da nije u nikakvom stanju, prije nekoliko godina su mjenjani neki pragovi.

Kao sto je receno u jednom od postova, lokalno stanovnistvo koristi tu prugu,pa je i zato jako prometna, na putu do zeljeznicke stanice :)

Eto, buduci da i zivim uz nju, ukoliko bude netko zainteresiran za kakvu sliku samo neka pita. pozdrav svima

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...