Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
Pfaff

Tunel kroz Učku - mit ili stvarnost? Istraživanje

Recommended Posts

fotičem???

Već ti je Pfaff odgovorio!, ali i ja ću. A čime bi ti slikao? Temperama? Akvarelom? Uljenim bojama? Istina i Bog, ja radim akvarele ali mi nije ni na kraj pameti to raditi u akvarelu već slikati fotičem. Umočim ga u Jupol i udri :mrgreen: pa šta ispadne.

Nema mi goreg nego kad moram sam sebe citirati!!!

http://zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?t=5287&start=12

Da, i?

Ako ti svi priznaju da si istinski nezavisan, znači da su te obilježili kao luđaka, pa se možeš družiti jedino s drugim marginalcima – Denis Kuljiš
4111601737.gif

Ljudi, budimo ozbiljni. Tko je jednom prosao pjeske dionicu Icici-Veprinac-Poklon-Vojak, a i ostale puteve u blizini ( a hvala Bogu, bavil san se i planinarenjem, a Ucka mi je bila omiljena meta ), more videt kakov je to teren. morete kucu napravit 30 metri od suseda i vec ste sa cijelom visinom iznad njega. Hocu reci, teren prestrm, puno razbacanih naselja, a i park prirode bi mogao biti problem. Nize uz obalu jednostavno ne ide zbog preizgradjenosti, a da bi naselja uz obalu imala koristi ne smije se pruga graditi na visini od 400-500 mnm, jer bi trebalo onda izgraditi mrezu zicara i uspinjaca da bi uopce dosli gore do kolodvora.

Ukratko, tunel nema alternative, samo je pitanje na kojoj poziciji ubosti. Moj prijedlog Rukavac-Mikulicici. :)

Vrlo zanimljiva tema! Za one koji neznaju narjecja 'rvatskog jezika dosadna a015.gif

Cekam(o) slike... e060.gif

To je divlji badem; ništa nije tako lepo kao kad procveta, a ništa tako gorko kao kad se prvi put proba...

Je li moguće da je za početak cestovnog tunela iskorišteno ono što je JNA iskopala 1951.???

Ne bih se baš složio,naime tunel je planiran na dionici Poljane - Mandići.

Poljane su ispod cest.tunela Učka s Riječke strane otprilike isto onoliko koliko su Mandići s istarske

Nemoguce, nek me neko pljusne da se probudim. HZ popravlja zatvorenu prugu.

Je li moguće da je za početak cestovnog tunela iskorišteno ono što je JNA iskopala 1951.???

Poljane su ispod cest.tunela Učka s Riječke strane otprilike isto onoliko koliko su Mandići s istarske

Je, pa nisam ni mislijo da su počeli kopati usred sela :mrgreen: S druge strane, nadmorska visina današnjeg cestovnog tunela je prilično srodna onoj Lupoglava...

Inače je pravilo u graditeljstvu da objekti dobivaju nazive najbližeg toponima, ali se ne nalaze nužno na njemu (usp. Kikovica - Oštrovica :wink: )

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

To je O.K. ali tamo piše da je planirana gradnja tunela između Poljana i Mandića a Mandići su ispod Vranja prema B.Polju uvučeni prema Učki,u svakom slučaju valjalo bi i to istražiti :mrgreen:

Zanimljiv traktat ali .... gospodo oftopičarite!!! Vratite se na temu!!! Admini će početi mahati "škarama"! I ovako idu kao "skriveni" i iz prikrajka čitaju što se dešava na forumu!

Ako ti svi priznaju da si istinski nezavisan, znači da su te obilježili kao luđaka, pa se možeš družiti jedino s drugim marginalcima – Denis Kuljiš
4111601737.gif

Zanimljiv traktat ali .... gospodo oftopičarite!!! Vratite se na temu!!! Admini će početi mahati "škarama"! I ovako idu kao "skriveni" i iz prikrajka čitaju što se dešava na forumu!

Slažem se. Ne znam da li na infrastrukturi postoji neka otvorena tema o povezivanju Istre. Ako ima ovaj traktat se slobodno može izmjestiti.

Inače na topografskoj karti je u Istri ucrtan "mali milijun" pruga.

I ide, ide mali vlak,

u njem želi biti svak....

...osim ako na vlaku ne piše HŽ!

Svaka čast neutralac ova projekcija je super

fotičem???

Već ti je Pfaff odgovorio!, ali i ja ću. A čime bi ti slikao? Temperama? Akvarelom? Uljenim bojama? Istina i Bog, ja radim akvarele ali mi nije ni na kraj pameti to raditi u akvarelu već slikati fotičem. Umočim ga u Jupol i udri :mrgreen: pa šta ispadne.

Da, i?

meni je ovo bas lol lol lol

uhvatili su te kak si kontradiktoran, ccc :shock:

mrzim: kad mi netko nesto zabranjuje (mos mislit)

Da, i?

Ma, smešno mi je kaj sam u istom danu naletil na dva kontradiktorna posta, zato. :mrgreen:

A nisi iz onog prvog citata možda namirisao ironiju? Ili sve shvaćaš zdravo za gotovo? To od tebe kao učene glave nisam očekivao, mislio sam da ćeš barem ti to uvidjeti.

Hm ... morati ću početi paziti što pišem i kako pišem. Da ne budem dvosmislen i "kontradiktoran".

ludodsmijehadn5.gifludodsmijehadn5.gifludodsmijehadn5.gif

4111601737.gif

Je, pa nisam ni mislijo da su počeli kopati usred sela :mrgreen: S druge strane, nadmorska visina današnjeg cestovnog tunela je prilično srodna onoj Lupoglava...

Inače je pravilo u graditeljstvu da objekti dobivaju nazive najbližeg toponima, ali se ne nalaze nužno na njemu (usp. Kikovica - Oštrovica :wink: )

Nema šanse, čitao sam da je cestovni tunel na dosta višoj koti od planiranih željezničkih.

Dalje, cestovni mora na početku imati blagi zavoj, da vozačima ne smeta svjetlo na izlazu, a vlaku to ne treba.

Maranatha !

Ha, evo sam ga našao. Ovo je slika s gradilišta tunela Učka 1973. godine. Dakle, prvi zajam za izgradnju je već bijo upisan, ali još neko vrijeme se nije gradnja pomakla od ovog. Sad je li to bilo ono što je JNA kopala 1951., to ne znam.

TunelUcka1973.jpg

Kobler dobro kaže da bi trebalo naći neku vezu u IGH - ini bi trebali imati podatke. Dragi forumaši, ima netko neku žnoru?

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Danas smo Boki23 i ja slučajno sreli jednog starijeg gospodina iz Poljana koji nam je ispričal svu štoriju :mrgreen:

Tunel je počen kopat iznad groblja i crkve Sv.Petra.Na mjestu današnje boćarije trebal je biti želj.kolodvor.

Danas je još ta rupa tamo ali nas je upozorio ako idemo u nju da se pazimo jer se strop počeo urušavati

Inženjeri su tamo trasirali i imali svoje barake te vršili pripreme oko 2 god.Kaže čovjek da su im oni kao mladići držali i postavljali pikete okolo za neku sitnu lovu,navodno je to radila neka firma iz Zg-a ali se nesjeća kako se zvala navodno "cestogradnja" Jel postojala ta firma :?:

U svakom slučaju to moramo naći,objasnio nam je kako do tamo doći :mrgreen:

Jesam te ja to dobro skužil, to je sa ove naše strane?

4111601737.gif

Jesam te ja to dobro skužil, to je sa ove naše strane?

Da,da Poljane - Sv.Petar iznad boćarije

Navodno da su istrasirane 3 varijante pruge

Evo upravo na HTV1 u Magazinu vidio reportazu o cacinom govoru u Mikulicicima, a vidio se i okolis ukrasen bagerom. Ako nije zaraslo, mozda ima nade. :kul

Danas smo Boki23 i ja slučajno sreli jednog starijeg gospodina iz Poljana koji nam je ispričal svu štoriju :mrgreen:

Tunel je počen kopat iznad groblja i crkve Sv.Petra.Na mjestu današnje boćarije trebal je biti želj.kolodvor.

Danas je još ta rupa tamo ali nas je upozorio ako idemo u nju da se pazimo jer se strop počeo urušavati

Inženjeri su tamo trasirali i imali svoje barake te vršili pripreme oko 2 god.Kaže čovjek da su im oni kao mladići držali i postavljali pikete okolo za neku sitnu lovu,navodno je to radila neka firma iz Zg-a ali se nesjeća kako se zvala navodno "cestogradnja" Jel postojala ta firma :?:

U svakom slučaju to moramo naći,objasnio nam je kako do tamo doći :mrgreen:

Bravo, kiki & co, svaka čast :lol:

Ja mudrujem u fotelji, a vi ravno ne teren. Hehe, mladost :oops:

Inače, ima nade za riječki prometni pravac jer se i ministar pomorstva, prometa, turizma, željeznica, podmornica i svega ostalog došao osobno uvjeriti u stanje prometa :kul

Kalmeta.jpg

:puc :lool :puc :lool

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Dečki, svaka čast za prikupljene informacije i fotke !!! :D

Sad se stvarno vidi da je ipak bilo nečeg konkretnog i opipljivog oko ovog tunela. Možda sad još i HŽ iskoristi ovaj materijal s foruma da pronađe svoj izgubljeni tunel ... :wink:

Vrlo velika vjerojatnost je da ćemo ga mi prije naći nego oni jokern3.gif.

4111601737.gif

Inače, ima nade za riječki prometni pravac jer se i ministar pomorstva, prometa, turizma, željeznica, podmornica i svega ostalog došao osobno uvjeriti u stanje prometa :kul

Zbog njega je bio totalni kolaps prometa u gradu od 14 do 17 sati

:twisted: