Jump to content
zeljeznice.net
Pfaff

Tunel kroz Učku - mit ili stvarnost? Istraživanje

Recommended Posts

lijepi, veliki avatar

fala lijepa... :wink:

inače, mislim da nije loše na forumu razvijati širinu znanja o hrvatskim jezicima. Bilo bi zbilja loše da dođem u Istru tražiti neku željezničku znamenitost pa mi domorodac "objasni" kak da dođem do tam a ja skužim svaku petu riječ :lol:

Slušaj Šajetu i Gustafe... :D

Mislim, nije da je to vjerojatno žanr koji ti je u fokusu interesa... :wink:

Ma ća su se lipo svi ti političari od pamtivika razhitivali sa planovima, 120-160 km/h, eletričnom prugom.... i delali ljude munjenima i štupidima....

da na kraju niš nisu načinili.... vajk je tako bilo i će bit...dok niki pametniji ne dojde na vlast, a takovih nima :mrgreen:

A sad književno: "... i onda je svizac zamotao čokoladu...." :):):)

slika013jg2am4.jpg

A sad književno: "... i onda je svizac zamotao čokoladu...." :):):)

Aj,pliz, prevedi književno za nas prestarjele. Otkud taj izraz?

NePipajA.jpg

Otkud taj izraz?

sa idiotske Milka TV-reklame :wink:

Tako je! Kupujmo hrvatsko - jedimo 'Kraš' čokolade (iako priznajem da mi se ni ime Dorina pretjerano ne sviđa, al' je zato čokolada zakon, osobito ona gorka :kul)

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Ovu reklamu sam napisao književno jer je nema smisla stavljati u dijalektalni istarski, a odnosilo sa kao ironični komentar na sve te priče i obećanja o gradnji tunela... :D:D:D

što se često koristi (bar u mojem društvu) kad vidiš da netko verbalno kenjari, mulja i priča isprazne priče... :mrgreen:

slika013jg2am4.jpg

Hvala za brzi odgovor. Mislio sam da možda ima veze sa svizcem-meteorologom iz filma. Sorry za OT.

NePipajA.jpg

Je, se neg družine vrne na pravu diskusiju....ak se, kakti, mene pita, bi rekel da je ova tema jako zanimliva i da sam si se već dost leta prezgruntaval kaj je bilo i jel kaj bu s tim tunelom. Kak veliju oni Primorci, tu bi škuju trebalo zbušit, al' je...se meni vidi - niš od tega. Neg, morti bi se to moglo deti na višu inštanciju, da se, prosim lepo, malo agitira za tu stvar. Em kaj se nisu i nekli političari tiknuli vu to? Em znate koja je godina, morti bi to bila kakova prilika :wink: E ne da se peneze zlupava za kakav most :twisted:

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Nek idu penezi i vu most i vu škulju. Kulike jezerač ode v mosta, tulike jezerač treba v škulju denuti. A političarima frišku figu pokazati. ;)

Barney

Najpametniji čovjek na svijetu je onaj koji je izmislio WC školjku. Nikom nije uzeo mjeru, a svima odgovara.

Je, v redu, niš ne velim, , al predi v tunel :wink:

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Je, se neg družine vrne na pravu diskusiju....ak se, kakti, mene pita, bi rekel da je ova tema jako zanimliva i da sam si se već dost leta prezgruntaval kaj je bilo i jel kaj bu s tim tunelom. Kak veliju oni Primorci, tu bi škuju trebalo zbušit, al' je...se meni vidi - niš od tega. Neg, morti bi se to moglo deti na višu inštanciju, da se, prosim lepo, malo agitira za tu stvar. Em kaj se nisu i nekli političari tiknuli vu to? Em znate koja je godina, morti bi to bila kakova prilika :wink: E ne da se peneze zlupava za kakav most :twisted:

Mmmmmuahahahah! Zaboravljaš da su Primorci u pravilu studirali u Zagrebu, a vi se samo ovdje brčkate po ljeti i/ili slušate Šajetu i Gustafe :mrgreen:

Nice try, buddy :kul

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Ajmo malo ozbiljno...

Gledam Učku s moje terase u ovo burovito jutro (a gledam i kartu Istre)

PoljaneTunel.jpg

Poljane su naselje točno ispod liburnijskog portala cestovnog tunela Učka. Sjećam se da je u vrijeme upisa prvog zajma za taj tunel (proljeće 1972.) tamo već bilo iskopano nešto tunela. Trebao bih negdje imati i sliku jer se sjećam da sam bio tamo tj. vozio nas je pok. tastina na izlet novim autom :mrgreen:

Je li moguće da je za početak cestovnog tunela iskorišteno ono što je JNA iskopala 1951.???

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

a kaj bi falilo pruzi drito uz kvarnersku obalu Istre drito do Pule? Sa eventualnimo odvojkom od Brestove prema Pazinu? Zakaj baš treba kroz (k)Učku? :D

#1 truth hurts

#2 It's hard not to hate..

Dužina trase! Kroz Učku je puno kraće. Treba spojiti samo Matulje/Jušiće/Jurdane sa Lupoglavom. Istina da bi bilo zanimljivije okolo uz obalu ali ... a lova? Ni tunel ne mogu izgraditi a kamo još okolo prugu.

Ako ti svi priznaju da si istinski nezavisan, znači da su te obilježili kao luđaka, pa se možeš družiti jedino s drugim marginalcima – Denis Kuljiš

meni se ipak čini da 5+ km tunela košta pun kufer novaca i da se za to može igraditi puno pruge na otvorenom. ne?

#1 truth hurts

Nije to ravna Slavonija. teren je takav da bi trebalo izgraditi masu nadvoznjaka, manjih tunela, usjeka itd., i duzina je poprilicna ( od Matulja do Brseca ima sigurno 35 km, a do Plomina i 50-ak ). Osim toga pruga bi morala ici dosta visoko, jer su pod Uckun brojna naselja, a cisto sumnjam da su svi objekti izgradjeni na lokacijama po planu. To bi definitivno bila najskuplja varijanta.

To bi definitivno bila najskuplja varijanta.

ali to bi bila potpuno nova varijanta. Mjesta na toj obali Istre bi dobila fenomenalnu vezu. To bi mogao biti dobar početak jadranske pruge.

#1 truth hurts

meni se ipak čini da 5+ km tunela košta pun kufer novaca i da se za to može igraditi puno pruge na otvorenom. ne?

Rekli su još "47 da je pruga okolo naokolo duga,a teren je kakav je znači sve puno zavoja,malih tunela,podvožnjaka,nadvožnjaka znači brzina u prosjeku 40 na sat a k tome još i park prirode,kako da ni dosta što su plinovod napravili

Tunel jedino pametno rješenje

Nemoguce, nek me neko pljusne da se probudim. HZ popravlja zatvorenu prugu.

Jedino pametno? Ne nuzno. Ova pruga uz obalu ima izvrstan turisticki potencijal. Koliko bi se tu specijalnih vlakova s posebnim cijenama karata moglo prodat zapadnim ljubiteljima zeljeznice. A narocito, ako bi neke kompozicije vukla kakva stara parnjaca. Vratio bi se sav ulozeni novac. Garantirano.

Barney

Najpametniji čovjek na svijetu je onaj koji je izmislio WC školjku. Nikom nije uzeo mjeru, a svima odgovara.

...Ni tunel ne mogu izgraditi a kamo još okolo prugu.

Nema mi goreg nego kad moram sam sebe citirati!!! Tko bi ulupao silne novce u takvo nešto? HŽ ne može sam sa sobom izaći na kraj pa da još ide raditi takvu prugu. Nitko ne osporava da takva trasa ne bi bila isplativa sa turističkog aspekta, samo tko će to isfinancirati? Tko će biti faca pa se isprsiti i dati šuške za takvo nešto? Država? Ma dajte, molim vas! Pa i tunel se gradi već ... koš i još. HŽ para nema. Rajić :mrgreen: se lufta po Švici i tamo ulaže. Todorić ima Konz ... I tko ostaje? Ostasmo mi koji možemo samo maštati o tome i nabijati si posteve :mrgreen: . A mi nemamo €!!! Ne toliko za takvu prugu.

Ako ti svi priznaju da si istinski nezavisan, znači da su te obilježili kao luđaka, pa se možeš družiti jedino s drugim marginalcima – Denis Kuljiš

HŽ para nema.

ima, ima, za prošlu godinu je haže dobio po pixi jer nisu potrošili sva sredstva kaj im je država namijenila. A radilo se o mnogomilijunskim iznosima :wink:

#1 truth hurts

Oftopičarimo! Tema je "Tunel kroz Učku - mit ili stvarnost? Istraživanje"! Je.e mi se živo šta HŽ nije potrošio lovu, mene zanima kako slikati ostake tunela.

... mene zanima kako slikati ostake tunela.

fotičem???

Neeee! (Sad si provalijo foru: Čovjeku smo za rođendan kupili štafelaj, tempere & blok br. 5.) :lool

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo