Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
Sign in to follow this  
ruxrux

Zeljeznice u Indiji (800x600)

Recommended Posts

Kolega s posla je bio na svadbi svoje necakinje u Hyderabadu. Do tamo je putovao spavacim kolima iz Bangalorea. Poslije je posjetio obitelj u Mumbaiju (bivsi Bombay). Zamolio sam ga da poslika malo vlakove za zeljeznice.net i evo vratio se jucer i dopustio mi da njegove slike postam na mom omiljenom forumu. Kit inace nema nikakvog interesa za zeljeznicu, ali razumije moju znatizelju.

Ovo je stanica Bangalore City, 28. 5. 2007. oko 17:30. Vlak na liniji Bangalore Express na liniji Bangalore-Kacheguda, spavaca kola.

img1054mediumhp6.jpg

img1055mediumpr8.jpg

S-sleeper, 3-3. vagon. Moj prijatelj to zove 3rd bogie.

Kao i svi vlakovi u Indiji, i ovaj ima resetke posvuda. Vec smo pisali o tome na forumu - protiv ispadanja ljudi, protiv zivotinja i lopova (!).

Primijetite izlaz za nuzdu (crvene resetke).

img1056mediumer3.jpg

Vlak je imao 22 vagona taj dan.

img1057mediumks3.jpg

Slike s perona 2 (od 8 ):

img1058mediumdv8.jpg

img1059mediumuy3.jpg

U/R - Unreserverd

41-90 to seat - seat je ovdje imenica, a ne glagol u infinitivu; dakle ulaz za sjedala do broja 90

img1060mediumlp2.jpg

A sad malo Mumbai, lokalni vlakovi - voze samo po Mumbaiju. Stanica Matunga, 2. peron, nedjelja, 2.9.2007.

Ovo je vlak koji ide za centar, odrediste mu pise iznad onog zutog T: C.S.T., sto znaci Chhatrapati Shivaji Terminus, nekad se ta stanica zvala Victoria Terminus. Kraj slike invalida pise "6th coach".

img1088mediumqe2.jpg

Ista stanica, 1. peron. Vlak ide iz C.S.T. do stanice Thanne, zadnji kraj vlaka.

Primijetite IR klasifikaciju:

YSYL = Driving motor coach with Second Class + Luggage = class 76

img1089mediumbo8.jpg

Guzva je i u nedjelju:

img1090mediumxu2.jpg

Odlično, bravo! Da se vidi i drugi dio svijeta! Zanimljivo, jako zanimljivo.

Ako ti svi priznaju da si istinski nezavisan, znači da su te obilježili kao luđaka, pa se možeš družiti jedino s drugim marginalcima – Denis Kuljiš
4111601737.gif

Kaj, ona dvojica jos nisu postali nista? Ha, ha, docekat cemo mi to, hocemo, hocemo, taman tako nekako o mjesecu Limburgu...

Zahvali kolegi na fotografijama!

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Vec jesam, mada njemu je bilo najvece zadovoljstvo kad sam ga ispitivao o putovanju, ja sam valjda jedini kojeg je to zanimalo, osim njegove obitelji. Doduse, ne bi ni mene zanimalo da nije bilo vlakova...

Ruxrux hvala tebi i tvome kolegi na intereseantnim i nadasve egzotičnim fotografijama iz daleke Indije.

U tim siromašnim zemljama Azije i Afrike željeznica je, naravno ako je imaju, jedino sredstvo prijevoza.

Na stanicama ogromna količina putnika čeka na vlak. U vlakovima neviđena gužva. Putnici vise po vratima a negdje i na krovovima vagona. To čak i za nas iz ovog reakao bih siromašnijeg dijela Europe izgleda egzotično.

Sa nestrpljenjem očekujemo već jednom i te fotgrafije iz IRANA !

Pozdrav iz Osijeka

Pozdrav iz Osijeka !

Ovaj puta je kolegica bila u Indiji, a buduci da sam ju tako lijepo zamolio, nije mi mogla odbiti.

Ovdje kod mene u firmi ima dosta Indijaca, pa se nadam da ovo nije kraj!

Zemljopisni podatak: ovo je Indija, drzava Andhra Pradesh, grad Visakhapatnam , a vlak se zove Shatabdi Express.

Shatabdi Express je "superbrzi" putnicki vlak (za indijske prilike) i Indian Railways ga smatraju prestiznim. Vozi na kracim udaljenostima, dok brat blizanac Rajdhani Express vozi na duzima. To su najbrzi vlakovi u Indiji, s brzinama 130 - 150 km/h.

p1010890mediumaa2.jpg

p1010893mediumlq3.jpg

p1010894mediumyt5.jpg

p1010896mediumtz8.jpg

p1010900mediumdq6.jpg

Ovak se nekad islo po Jugi:

p1010913mediumpf7.jpg

p1010921mediumuo3.jpg

A, gdje su ostale fotografije, taman sam se uživio a ono kraj. :wink:

samoborcekver1_zps9440815b.gif

A, gdje su ostale fotografije, taman sam se uživio a ono kraj. :wink:

Eh, kaj mogu kad se doticna gospodja zasitila slikanja za mene za taj dan. No, hvala Bogu imam jos prijatelja Indijaca, pa ce biti jos slika.

Mislim da i ovo tu spada - kako struja ubija:

http://www.youtube.com/watch?v=RwsqTD2p4Z8

ovo spada u rotten... uzas.. kak se smudilo iz njega

“HŽ je jedna od najgorih hrvatskih kompanija, umjesto da je jedna od najuspješnijih”
Slavko Linić

"Wer nix weiss, wer nix kann, geht zum post oder eisenbahn."

Naši raniji komentari na spomenuti video:

http://www.zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?p=231643#231643

Da, samo što je:

http://www.youtube.com/watch?v=uscxFUQS2XI&feature=channel

uklonjen, jer su ga prijavili kao jako nasilan. :mrgreen: Pitanje je, koliko će i ovaj repost trajati, dok ga ne uklone...

RAZOČARANJE

VIDEO: VELIKI ŽELJEZNIČKI DEBAKL Trebao je to biti najbrži vlak u Indiji, ali već na prvoj vožnji nakon one svečane otkazale mu kočnice

16.02.2019. u 14:39

Adnan Abidi / REUTERS

Premijer Narendra Modi svečano predstavlja najbrži vlak u Indiji

Najbrži vlak ikad izgrađen u Indiji nije se, nažalost, proslavio na svom prvom putovanju. Samo dan nakon što ga je svečano predstavio premijer Narendra Modi, vlak je doživio kvar.

Vezane vijesti

Radi se o polubrzom vlaku Vande Bharat Express koji se vraćao u glavni grad Delhi iz Varansija. Na tom prvom putovanju navodno su mu zaglavile kočnice vagona. Indijski mediji prenijeli su riječi glasnogovornik željeznice koji je rekao da je moguće da je vlak negdje na putu naletio na govedo, piše BBC.

Na trasi kojom se kretao vlak je dosegao brzinu od 180 kilometara na sat.

Ubrzo nakon što su kočnice otkazale, vozači su primijetili dim u posljednja četiri vagona, a potom je u svim vagonima nestalo struje. U vlaku su bili uglavnom zaposlenici, državni dužnosnici i novinari. Svi su morali presjesti na drugi vlak i tako se vratiti u Delhi.

Premda su iz željeznica rekli da je vlak najvjerojatnije udario kravu, televizija NDTV izvijestila je da nije bilo znakova štete i udubljenja s prednje strane vlaka.

S komercijalnim vožnjama trebao je početi u nedjelju. Očekuje se da će do tada kvar biti detektiran i popravljen. Ideja polubrzog vlaka bila je skratiti putovanje između Delhija i Varanasija za čak šest sati.

Top of Form

Bottom of Form

Top of Form

Bottom of Form