Jump to content

Vlakom iz Rijeke u Buzet


Pfaff

Recommended Posts

Lijep izlet! Još bolja reportaža!! Izvrsne fotke!!! Nego zanima me da li je još uvijek na životu planinarski dom na Poklonima. Bio sam tamo prije nekih 25 godina i bilo je stvarno izvrsno. :P

Na Poklonu (jednina). Dom je živ i zdrav jedino je bijo zatvoren kad sam ja prolazijo. Piše nešto na vratima, ali kako mi nije bijo predmetom interesa...

Inače, da. Tamo je uvijek bilo ugodno!

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Na drugoj slici se vidi preluk(a) :) a na trecoj bivio... :cry: Ja bi na moreeeeeeeeeeee!

 

Super su ti slike!

Malo je OT, ali ovo sam samo za Tebe (ostali neka pokriju okice) uslikao jutros sa svoje terase...

 

SubotnjeJutro1.jpg

SubotnjeJutro2.jpg

Ugodan dan Ti želim...

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Oni koloturi na skladišnoj zgradi? - Možda su služili da se teret podigne na gornji kat? Ne vjerujem da je u to doba tu bila velika cirkulacija tereta, par vitla i nešto (čitaj: čovjek) za potezanje i voila!

 

p.s. odlična reportaža, mislim da sam jednom prolazio tuda na putu prema Puli '97. Nešto se sjećam sela i pruge preko ceste svako malo.... :kul

Bonus vir semper tiro

Link to comment
Share on other sites

Malo je OT, ali ovo sam samo za Tebe (ostali neka pokriju okice) uslikao jutros sa svoje terase...

Ugodan dan Ti želim...

Hvala!!! :wink:

To je divlji badem; ništa nije tako lepo kao kad procveta, a ništa tako gorko kao kad se prvi put proba...

Link to comment
Share on other sites

E, ovo mi je falilo: S ovog kolosijeka u Rijeci polazi vlak za Lupoglav

 

http://i204.photobucket.com/albums/bb287/mkrema2/RijekaBuzet/RijekaBuzet122.jpg

 

I tko sad još može reći da šinobusi više ne voze ? :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Pfaff

 

Samo jedno pitanje. One dvije povjesne fotke u stanici Buzet. Dali su snimljene u Buzetu? I kada? Naročito me zanima ona sa "Borsigom" (serija 06). Pitam zbog toga, jer smo pre koju godinu na Slovenskoj Yahoo grupi imali jedan mali diskurz oko toga, dali su 06 uopsšte saobračale u Istri....

 

Pozdrav iz danas malo toplijeg Maribora...

 

Jože

Link to comment
Share on other sites

Pfaff

 

Samo jedno pitanje. One dvije povjesne fotke u stanici Buzet. Dali su snimljene u Buzetu? I kada? Naročito me zanima ona sa "Borsigom" (serija 06). Pitam zbog toga, jer smo pre koju godinu na Slovenskoj Yahoo grupi imali jedan mali diskurz oko toga, dali su 06 uopsšte saobračale u Istri....

 

Pozdrav iz danas malo toplijeg Maribora...

 

Jože

Also, snimljene su u stanici Lupoglav i aboridžini tvrde da su i snimljene tamo :lol: Teško je prepoznati jer sve K.u.K. željezničke stanice jednako izgledaju... Čak i da nisu, slike su snimljene najvjerovatnije na istarskoj pruzi... Ako imaš mogućnost doći do nekoga tko je skupljao nekadašnji slovenski modelarski časopis "Mali tir", negdje u 3 ili 4 broju je bila reportaža o vožnji vlakom u Istri (Lupoglav - Štalije). Ja te brojeve imam, ali su mi u skladištu (selili smo se prije 9 godina i još uvijek nisam sve dovukao doma! :oops: ). Tamo piše nešto više o lokomotivama...

 

Fino za vrijeme! Da Te utješim: Ovdje je počelo kišiti - sasvim malo :mrgreen:

 

Pozdrav

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...