Jump to content

Vlak 48900 na 5 lokacija


ikar

Recommended Posts

Evo danas smo kiki273 i ja imali malu potjeru za vlakom duž riječke pruge.

 

Čekali smo u Plasama Nagibni vlak 500 za Zagrebu u 17:18.

 

Pogled prema Rijeci:

Picture271.png

 

Pogled prema Zagrebu:

Picture270.png

 

I otvorilo mu je izlaz:

Picture272.png

 

E, taman kad je nagibni ulazio u kolodvor na fotiću su se ispraznile baterije.

 

Uslijedila je promjena baterija i čekanje vlaka 4602 iz Moravica za Rijeku koji je trebao doći u 17:36. On po voznom redu ima križanje sa teretnim vlakom 48900 iz Bakra za Mađariju u Meji, ali kako je 4602 kasnio 15-ak minuta križali su se u Plasama.

 

Kilometarska oznaka:

Picture273.png

 

Počela je padati blaga kišica, Vozna lokomotiva vlaka 48900 je bila 104:

Picture274.png

 

A zaprežna 016:

Picture275.png

 

Počeo je pljusak, a vlak 4602 vučen lokomotivom 106 je došao:

Picture276.png

 

Pljusak je bivao sve jači i jači dok je 4602 odlazio:

Picture277.png

 

Picture278.png

 

Kreće i 48900:

Picture280.png

 

Pljusak je tolko jak da se lokomotive jedva vide sa udaljenosti od 50-ak metara:

Picture281.png

 

Slijedeći susret imali smo s njim na rampi u zlobinu gdje je taman prošao.

 

Nastavili smo ga loviti i u Fužine smo stigli minutu prije njega. Tamo se križao sa vlakom 61204 kojeg je vukla lokomotiva 017.

 

U Fužinama:

Picture282.png

 

Picture283.png

 

On je čekao križanje sa lokomotivskim vlakom 69214 koji se sastojao od llok. 005 i 102 dok smo mi zauzeli slijedeću poziciju ispod vijadukta Ličanka:

Picture284.png

 

U Lokvama su već spojili vlak kad smo mi došli jer vlak ima kraći put. Tamo je bio vlak 61704 sa lok. 001. Dečki sa prve lokomotive su se zamijenili sa osobljem na 001.

 

Izlazak iz izvlačnjaka:

Picture285.png

 

Picture286.png

 

Picture287.png

 

I vagon iz vlaka 61704:

Picture288.png

 

I vlak 48900 kreće prema Delnicama:

Picture290.png

 

Picture291.png

 

Picture292.png

 

Kako je vozna brzina između Lokava i Skrada 50 km/h stigli smo u Delnice debelo prije njega.

 

U Delnicama je parkirana Remontova manevra:

Picture293.png

 

Detalji:

Picture297.png

 

I za kraj ulazak u Delnice:

Picture295.png

 

I taman dok smo mi došli do Delnica i nazad po staroj cesti u Rijeku, na mostu na Vežici je prošao vlak 61704 ispod nas :)

Prvi forum namijenjen autobusima u Hrvatskoj:

http://www.autobusi.org/

Link to comment
Share on other sites

Stigli bi mi u Fužine dosta prije vlaka da nismo slijedili putokaz na glavnoj cesti koji je očito namjenjen pješacima,stoga vam skrećem pozornost da neidete tim putem ukoliko imate auto veći od golfa III ili ukoliko niste za volanom poput Marcusa Grnnholma (mene) :mrgreen::mrgreen::mrgreen::kul

Nemoguce, nek me neko pljusne da se probudim. HZ popravlja zatvorenu prugu.

Link to comment
Share on other sites

A sto niste malo skoknuli do Moravica, pa do Ostarija, pa mozda Generalski Stol :mrgreen: .

Kiki, zatrazi da ti HZ refundira trosak za benzin, jer im radite besplatnu promidzbu. :D

A sad ozbiljno:

sad cu ja kao kolega Thomcro-zao mi je sto nisam bio ( ali ne mogu rec da me niste zvali ), ali ako nastavite ovim tempom, necemo od rujna imati sta snimati.

Trebalo je po ovom teskom vremenu stici na sve ove lokacije i uhvatiti pravi kadar. No, nasoj ekipi prolom oblaka ne prestavlja ozbiljnu zapreku ( a povremeno treba i nahraniti bateriju fotica :mrgreen: ).

A sad pitanje ( i nemojte mi se smijati )-zasto je signalizacija prema Rijeci "jaca" od one prema Zlobinu ( vidim 5 naprama 3 )?

Fotka na fuzinskom mostu je zakon. 8)

Vidim, postoji vaga i u Lokvama, sto nisam prije zamijetio. :oops:

Bravo za letecu ekipu. Sef i pomocnik stanice Ivani su na specijalizaciji kako bi spremni docekali otvaranje novog ranzirnog. :D

Link to comment
Share on other sites

Plan uopće nije bio takav,mislili smo Plase i Meja ali pošto su baterije za nagibni bile :kul odlučili smo čekat sljedeći pa ga lovit na Zlobinu i tako malo pomalo finili smo u Delnicama :mrgreen:

Nemoguce, nek me neko pljusne da se probudim. HZ popravlja zatvorenu prugu.

Link to comment
Share on other sites

Oba izlaza iz Plasa imaju 3 izlazna signala. Prolazni kolosijek u smjeru Rijeke ima granični kolosiječni signal koji dijeli kolosijek na dva dijela (zbog one ručne skretnice) a na sporednim kolosijecima su postavljeni ponavljači predisgnala zato što su izlazni signali iza zavoja.

Prvi forum namijenjen autobusima u Hrvatskoj:

http://www.autobusi.org/

Link to comment
Share on other sites

Odlicne fotke. Stovise, izvrsne. Uspjeli ste nam prenijeti atmosferu gorskokotarske kise, sto nije nimalo lako. Bas sam uzivao u tim slikama.

 

Barney

Najpametniji čovjek na svijetu je onaj koji je izmislio WC školjku. Nikom nije uzeo mjeru, a svima odgovara.

Link to comment
Share on other sites

Odlicne fotke. Stovise, izvrsne. Uspjeli ste nam prenijeti atmosferu gorskokotarske kise, sto nije nimalo lako. Bas sam uzivao u tim slikama.

 

Barney

A ja nisam nimalo uživao u kiši,mi smo bili obučeni za more a gore baš i ni preveć tolo :kul:kul

Nemoguce, nek me neko pljusne da se probudim. HZ popravlja zatvorenu prugu.

Link to comment
Share on other sites

Neću vam reći da ste ludi, ali svaka čast šta ste i po takvoj kišurini imali hrbrosti ganjati vlak do delnica.

 

Ali se slažem sa kico101, ako tako nastavimo nećemo imati više što slikati i početi ćemo se ponavljati a to će onda postati nezanimljivo za ostatak svijeta.

 

Još ću jednom pohvaliti izniman trud i volju za slikanjem po ovako ružnom vremenu! Zaboravih skoro! Jeste imali bliski susret sa prometnikom u Lokvama? Sa jednim koji mrko, mrko gleda i izgleda opasno k'o pitbull? I ima spojene obrve!

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Da nismo opičeni ziher nebimo šli va Delnice :mrgreen:

Na kolodvorima baš nismo izlazili iz prometala a zbog vremenskih (ne)prilika

tako da nismo se sreli ni sa kime,osim ako nas strojovođe nisu primjetili na toliko mjesta :mrgreen:

Nemoguce, nek me neko pljusne da se probudim. HZ popravlja zatvorenu prugu.

Link to comment
Share on other sites

A ja nisam nimalo uživao u kiši,mi smo bili obučeni za more a gore baš i ni preveć tolo :kul:kul

Ova kiša daje fotkama poseban štih .... bravo !!! :D

Ali kad već spominješ neprikladnu odjeću ... zar ipak niste došli na ideju da akciju odgodite za neki idući dan ? :wink:

Link to comment
Share on other sites

A ja nisam nimalo uživao u kiši,mi smo bili obučeni za more a gore baš i ni preveć tolo :kul:kul

Ova kiša daje fotkama poseban štih .... bravo !!! :D

Ali kad već spominješ neprikladnu odjeću ... zar ipak niste došli na ideju da akciju odgodite za neki idući dan ? :wink:

Tko zna kada bimo se opet uputili u te krajeve,kad smo već bili tamo bila bi šteta to ne napravit :lol:

Nemoguce, nek me neko pljusne da se probudim. HZ popravlja zatvorenu prugu.

Link to comment
Share on other sites

Dublje analizirajuci ovu sjajnu reportazu ( ovo ozbiljno ) i trazeci razloge zasto je doslo do kasnjenja ekipe na kolodvor Fuzine, ekipa Istrage dosla je do slijedece rekonstrukcije:

Rekonstrukcijom dogadjaja u "Istrazi" dosli smo do slijedeceg:

Zeleci uhvatiti planirani teretni vlak na stanici u Fuzinama, trebalo je, jeli, do nje cim prije i stici. Da bi se to napravilo, treba slijediti putokaze:

P8250009.jpg

Pa kad vec putokaz kaze, pa zasto da ne skrenemo desno:

P8250010.jpg

Pocetak je obecavajuci. No s vremenom se cesta suzuje:

P8250020.jpg

i suzuje:

P8250003.jpg

No to pravom soletu ne predstavlja problem. Motaj lijevo:

P8250007.jpg

uvuci retrovizor, motaj desno:

P8250005.jpg

pomakni kamen koji smeta:

P8250021.jpg

i izadji na magistralu:

P8250002_edited.jpg

Ako je to to, skidam kapu na umjesnosti, jer ja tamo ne bih prosao ni peglicom. ;D

Ufatio ja i teretni u letu:

P8250022.jpg

Cekam novu ekspediciju. ;)

Link to comment
Share on other sites

Pa niste valjda sa autom po toj pješačkoj stazi vozili :mrgreen: ? Pa trebali ste dolnjom cestom, kroz selo! Dobro da niste koga pokupili na toj stazi! Ili te fotke krijete, nećete pokazati kako rade brisači :mrgreen: ?

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

Pa niste valjda sa autom po toj pješačkoj stazi vozili :mrgreen: ? Pa trebali ste dolnjom cestom, kroz selo! Dobro da niste koga pokupili na toj stazi! Ili te fotke krijete, nećete pokazati kako rade brisači :mrgreen: ?

upravo po toj stazi!!! :kul

mislim da nisam nikoga pokupil

pravo mi budi kad drugog poslušam

Nemoguce, nek me neko pljusne da se probudim. HZ popravlja zatvorenu prugu.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...