Jump to content
zeljeznice.net
ben

gdo kaj posluša?

Recommended Posts

I ti znači voliš maratonske kompozicije?

Tarkus traje skoro 25.minuta.A recimo Karn Evil,sa LP Brain Salad Surgery?

Ako smo već kod maratonaca,meni se lično veoma dopada kompozicija od Iron Butterfly - In A Gadda Da Vidda,to je posao,kao i live Space Truckin od Deep Purple,sa bilo kojeg oficijelnog ili bootleg albuma.Ili July Morning sa,crnog,Live albuma Uriah Heep Live(1973)...Ili....Mogu do naksutra nabrajati.......

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

...Kraftwerk...

ha! To majstore!!!

a sada, gospodin administrator (tj. ja) slusa jos i PanSonic, dosta elektronike (uglavnom elektronski noise, hehe), nesto metala (stvari tipa Slayer) itd... Laibach, Idole, EKV... Klasika uglavnom :kul

pozdrav

toma

Three Blind Mice

znam. samo mi je malu puno dati dost prek 3000 kuna za njega + onda još neko dobro pretpojačalo od bar 500 kuna i tak... A da bi njega htel, to je :lol:

A nemreš imati ofce i nofce :mrgreen: , nešta moraš prežaliti.

Ako ti svi priznaju da si istinski nezavisan, znači da su te obilježili kao luđaka, pa se možeš družiti jedino s drugim marginalcima – Denis Kuljiš

U mom slučaju najviše svira radio Quirinus (županijski radio SM županije) Imaju kvalitetan program baziran na domaćoj zabavnoj i puštaju dosta starih stranih hitova. Imaju legedarnog voditelja Cezara (svaka slićnost s Cezarom iz Noćne more je iskljućena). Svaki dan imaju boje uspomena gdje puštaju glazbu od 50-tih na ovamo. Na svaki puni sat puštaju vic i tako slićno da neduljim. Ipak najdraže su mi obrade stranih i domaćih velikih hitova, filmske glazbe koje izvodi Big Band HRT-a i slični orkestri kao što je i Big Band grada Petrinje i orkestar Svea iz Slovenije

I ti znači voliš maratonske kompozicije?

Tarkus traje skoro 25.minuta.A recimo Karn Evil,sa LP Brain Salad Surgery?

Da, Tarkus uglavnom slušam u komadu. Iako najviše volim onaj dio battlefield. Ali bez obzira, nekako uvijek moram u komadu to odslušati.

A Karn evil, imam samo na best of CD-u, samo dio (onaj "see the show"), nemam cijelu, tako da ne znam kakva je cijela.

Ali općenito volim tako duge kompozicije.

I isto tako volim ideju koncept albuma, recimo kao The Wall od Floyda, gdje ni jednu pjesmu ne možeš baš skužiti ako ne slušaš cijeli album.

--------------------------------

Pa da,tematske ploče,pogotovo od Floyda(tu bih dodao još i The Final Cut) ne možeš skontati ako ih cele ne preslušaš u komadu.

Nego ono što si nazvao See The Show od ELP se zove Karn Evil,1st.Impression,Part 2.i odista je najbolji deo kompozicije.

...Tangerine Dream, Kraftwerk, Jean Michel Jarre, Vangelis, Kitaro, Enya...

Svojedobno sam slušao i odličnog Klausa Schultza koji je također drmao elektronskom glazbom i od kojeg su Kraftwerk-i preuzeli izričaj, ali LP je posuđen i nikada vraćen i ostala su samo sjećanja. Poslije sam tražio po raznoraznim dućanima ali niš od toga! Niti prelaskom na CD ga više nisam mogao naći. Jednostavno je nepoznat na riječkom području :oops: .

Ako ti svi priznaju da si istinski nezavisan, znači da su te obilježili kao luđaka, pa se možeš družiti jedino s drugim marginalcima – Denis Kuljiš

Ja uvijek počinjem kao Nr.1. Dok sam bio mlađahni dečko volio sam "metalurgiju",kao AC/DC,Cheap Trick,Van Halen,Def Lepard,Led Zeppelin.Volim i Iggy Popa i Texas a Floydi su zakon. Ali kad se ne pije mlijeko nego nešto drugo,onda su dobri i Vuco i Mate Bulić i ...

Kolko vidim dost vs sluša Dire Stairs.... je i ja ga slušam a najbolja mi je " Sultans of Swing ".. Puno domaćih volim, skoro sve... Da zagorske ne izostavim, od Maestrala do Pepelka...

Ima i tu stranog puno, techno, pop......

Atb, Maddona... Imam dosta od svake grupe pjesmi ali ono dobre su par njih.... A za jedno se mogu izjasnit... Oni trltrlrltllrl, to NE

Jedino me zora, ko najvjernija žena, svako jutro čeka raširenih ruku...

...Tangerine Dream, Kraftwerk, Jean Michel Jarre, Vangelis, Kitaro, Enya...

Svojedobno sam slušao i odličnog Klausa Schultza koji je također drmao elektronskom glazbom i od kojeg su Kraftwerk-i preuzeli izričaj, ali LP je posuđen i nikada vraćen i ostala su samo sjećanja. Poslije sam tražio po raznoraznim dućanima ali niš od toga! Niti prelaskom na CD ga više nisam mogao naći. Jednostavno je nepoznat na riječkom području :oops: .

ONda te vjerojatno zanima ovaj site. ;)

Kao sto se na siteu vidi, momak se zove Klaus Schulze, a ne Schultz. Sitna greska, ali moze biti velika ako na webu trazis njegove stvari.

Sad kad znamo kako se zove mozemo otici na isoHunt i tamo naci poprilicnu kolicinu njegovih stvari. Klikni ovdje i onda kreni na download. ;)

Vitez od Kisele Štrudle (sad se Inesica ne moze zaliti) ;)

Najpametniji čovjek na svijetu je onaj koji je izmislio WC školjku. Nikom nije uzeo mjeru, a svima odgovara.

Barney;

Ste od Stanleyja dobili traženu pesmu od Schocking Blue?Verujem da jeste,ja,nažalost,imam stanovitih problema sa kompom/odnosno sa sobom jer isti ne znam koristiti jer to nije Tosca 5 već Pentium 4 :lol: /pa nisam odmah mogao poslati nikakav zapis :oops:

Je, je. Stanley mi se javio, ali kako sam ja sad malo zauzet onda jos nisam pjesmu preuzeo, no to cemo lako obaviti cim me posao pusti na miru. :)

Hvala jos jednom. :)

Barney

Najpametniji čovjek na svijetu je onaj koji je izmislio WC školjku. Nikom nije uzeo mjeru, a svima odgovara.

No problem :lol:

Šta god treba tu sam,iako dolazim u HR nakon koncerta Gary Moore-a/prvim sledećim jutarnjim vozom/iz Beograda 7.09,pa se dao Bog i lično upoznamo.

Kolko vidim dost vs sluša Dire Stairs.... je i ja ga slušam a najbolja mi je " Sultans of Swing "..

Onda ti ne bi bilo loše upoznati se i s legendarnim J. J. Caleom, od kojega je Mark Knopfler pokupio inspiraciju za Dire Straitse (a i Clapton je na svoj način odsvirao njegove stvari Cocaine i After Midnight) :D

Ja sam kombinacija drstoke i seabrala. Metal, Deep purple, Black sabbath i to.

Al ima i bend koji se zove Accept, kojeg jako volim.

A i slusam sto god ima na kanalu 46 mojeg XM radija.

ErrAser, kaj dok vozite slušate radio ili kajgod sl. da si malo ugodite.... Da nemorate non stop slušati zvuk ventilatora.....

Radio se nesmije slušat,ali zato postoji MP3 i slični uređaji,a dok je netko s tobom u kabini onda se razgovara

ko kaže da je zabranjeno ??? :hm

mogu TV gledat dok vozim, al ko bu ga nosio ?

samo je upitno to sa TV-om jer vozit putnički vlak po magli i gledat "zabranjenu ljubav" :mrgreen:

Pustiš Speed King i peglaj 155 km/h po slavonskoj ravnici...:mrgreen:

Pustiš Speed King i peglaj 155 km/h po slavonskoj ravnici...:mrgreen:

Pa lijepo presretač sa 170 pijuuu ispred tebe i samo ti blinkne da se zaustaviš u kraj... :kul

Zaustaviš,premotaš pesmu i ajmo opet jovo-nanovo:kul

Crotram...šokiraš me, majke mi :shock: :!: :lol:

DOMAĆI

Srebrna krila

Novi Fosili

Animatori

Arsen

Gabi

Haustor

Zvonko Špišić

Jadranko Črnko

Drago Mlinarec

Gustafi

Azra

Josipa Lisac

Hrvoje Hegedušić

Prva ljubav

Patrola

Zvijezde

Film

More

Oliver (starije)

Stijene

Neno Belan i Djavoli

K.K.Slabinac

Aerodrom

Zrinko Tutić

Psihomodo-pop

Parni Valjak i Prljavci (starije stvari)

Drugi način

Kaj se tiče THOMSONA citirat ću onu Pattierinu: Prođi me se

:mrgreen:

EX YU

Balašević (+ Rani mraz)

Buldožer

Indexi

Zabranjeno pušenje

Seid Memić Vajta

Zdravko Čolić

Bijelo dugme

Idoli

Divlje jagode

Dragan Stojnić

Kad vam netko nafrlji narodnjake (naše/njihove, svejedno, kao protuotrov predlažem Rokere s Moravu ili Balaševićevu pjesmu Narodnjaci!

STRANI

Buzzcocks

Dylan

Abba

Boney M

The Kinks

The Beatles

Pink Floyd

Status Quo

Dire straits

J. Cash

B. Springsteen

The Clash

Blondie

The Hollies

L. Cohen

The Shadows

Creedence CL. R

...najde se tog još

Dobitna kombinacija: ugodan zvuk, odmjeren, melodioznost i kvalitetan/intigantan tekst :wink:

I, Ne daj se Ines, ne daj se godinama... :wink:

Rokeri s Moravu su stvarno zakon,ako netko treba koju njihovu pjesmu samo neka javi,imam cijelu zbirku!Slušam Rolling Stonese,Beatlese,malo Elvisa,uglavnom stariji rock i rock `n` roll,malo Guns `n` Roses i tak...uglavnom rock

Jedan je strojovođa (čini se neki Zagrepčanec) jednom u mađaru (u kabini, jasno) pustil rock, mislim da je bil Clapton. Svaka čast :jup

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

ja uglavnom slusam hrvatsko (prljavci, valjak, crvena jabuka, skoro, oliver, hladno pivo, stublic&film, ) a od stranog :R. H. C. P. par pjesama od stonesa, green day, to bi bilo ono kaj imam sortirano po izvodjacima, i par solo pjesama