Jump to content
zeljeznice.net
ben

gdo kaj posluša?

Recommended Posts

Neka mi "Pinkici" oproste na izmjenama koje nacinih, ali inspiriala me thomcroova kreacija. :)

Ticking away the puffs that make up a nice smoke

You fritter and waste the coal in an offhand way.

Rolling away on a piece of rail in your home town

Waiting for the passengers to take them away.

Tired of lying in the sunshine staying in shed to watch the rain.

You are young and life is long and there are miles to travel today.

And then one day you find a century have got behind you.

No one told you when to run, you missed the starting gun.

So you run and you run to catch up with the diesel-electric sun but it's sinking

Racing around to come up behind you again.

The sun is the same in a relative way but you're older,

Shorter of steam and one day closer to scrap.

Every year is getting shorter never seem to arrive on time.

Timetables that either come to naught or half a page of scribbled lines

Hanging on in quiet desperation is the English way

The steam is gone, the rolling is over,

Thought I'd something more to say.

Barney

Najpametniji čovjek na svijetu je onaj koji je izmislio WC školjku. Nikom nije uzeo mjeru, a svima odgovara.

Neka mi "Pinkici" oproste na izmjenama koje nacinih, ali inspiriala me thomcroova kreacija. :)

A novi naslov pjesme je...? :D "Train"? :D

Od domaćih Hladno pivo i Đubrivo, a od stranih AC/DC, Queen, Deep Purple, Eagles, Guns and Roses, Kinks, Offspring, Pink Flyod, Rage Against, Sex Pistols, The Clash, The White Stripes...

Inače, iako je Edgar spomenuo, ja sam veliki, jako veliki obožavatelj Pink Floyda.Osim njih slušam još jako puno toga iz rock glazbe, zatim volim poslušati i jazz, pa razne etno-jazz varijacije, disco, trash pop hitove iz 80tih, filmsku glazbu ( Lalo Schifrin, Ennio Morricone ).Uglavnom, dosta šarolik glazbeni ukus.Bitno mi je da je dobra melodija, tako da mi može proći skoro svaki tip glazbe.

A novi naslov pjesme je...? :D "Train"? :D

He, he... zna znalac znanje i potvrdjuje da je Pink Floyd fan. :mrgreen:

Barney

Najpametniji čovjek na svijetu je onaj koji je izmislio WC školjku. Nikom nije uzeo mjeru, a svima odgovara.

Mi koji smo u najboljim godinicama slušamo ugalavnom istu muziku ali mlađi dio se ne izjašnjava baš! Učem je stvar?
Kako misliš da se mlađi dio baš ne izjašnjva? Pa ponešto nas mlađih je dalo svoj doprinos ovoj temi.

p9180107.jpgp7130020.jpgp7130041y.jpg

Ovak:

Prvo i osnovno, Dire Straits, a onda, Bruce Springsteen, U2-raniji radovi do albuma Rattle & Hum, The Waterboys, Tina Turner, Queen, Lightning Seeds, Credence Clearwater Revival, Eric Clapton, i tako to. Drage su mi i neke strane dance pjesmice iz početka 90-tih ali samo zato kaj je to dio moje mladosti. Inače danas kad ih danas slušam, rade emocije, ali su toliko blentave da te bog sačuvaj.

Što se tiče domaćica, nisam se baš pronašao. Nabrojat ću ono što ću uvijek rado posluhnuti:

Josipa lisac, Gibonni, Parni Valjak, Azra i skoro kompletan Novi Val.

Od zabavnjaka mi se diže kosa na glavi (Daj mi vina da se napijem, a meni pušku da te ubijem), a narodnjaci su u mojoj kući ediktom zabranjeni!

Ne volim ni borbene ni ljevičarske.

Kad se ne vrte CD-i, slušam HR2. A dok visim na netu Virgin Radio ili Radio Luxembourg.

Eto takav sam. Vidim sluša se svega i svačega ali sto ljudi sto ćudi (100 žena, 200 sisa!)

Danijel

Ali prava fešta ne može početi bez:

http://www.youtube.com/watch?v=34AqhIs-jQI

:kul

Bolja je zagora me rodila :kul

Ma nisu vlaji, vlaji dok u svit ne pođu već su vlaji vlaji kada u split dođu :lool

Kakva je to kombinacija? Vuco i thompson? :?

To je divlji badem; ništa nije tako lepo kao kad procveta, a ništa tako gorko kao kad se prvi put proba...

Novi Fosili

Arsen

Azra

Film

Oliver

Stijene

Neno Belan i Djavoli

Parni Valjak

Prljavo kazalište (stare stvari)

Balašević

Indexi

Zabranjeno pušenje

Zdravko Čolić

Bijelo dugme

Idoli

Divlje jagode

Dylan

Abba

Boney M

The Beatles

Pink Floyd

Status Quo

Dire straits

The Clash

ima toga još, ko bi se svega sitija :twisted:

Kad vam netko nafrlji narodnjake (naše/njihove, svejedno), kao protuotrov predlažem Balaševićevu pjesmu Narodnjaci!

Definitivno prava protumjera :)

Ma vidi ti Vicu! I on sluša skoro isto k'o i profesor smilehs8.gif.

Ako ti svi priznaju da si istinski nezavisan, znači da su te obilježili kao luđaka, pa se možeš družiti jedino s drugim marginalcima – Denis Kuljiš

Da, većinu, ima toga još, al ko bi sve nabrojija još, e a da je još svima znat i ime... :kul

Kad vam netko nafrlji narodnjake (naše/njihove, svejedno), kao protuotrov predlažem Balaševićevu pjesmu Narodnjaci!

Definitivno prava protumjera :)

Naravno! :D :jup :bend

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Eh, nemam sad neke preomiljene grupe ili pjevače/ice, slušam ono što mi se svidi i kojeg sam raspoloženja, a to znači da slušam apsolutno sve (osim onoga trofaznoga..)..

Daklem, od zagorskih preko rocka, popa, do željeza, country-a i na kraju klasike...

jel cuo tko od vas za jednu lijepu pjesmu: chiquitita??

Misliš od ABBA-e?

da :roll: :roll: kao da postoji od jos nekoga?

uglavnom, ta pjesma mi je bila uvijek super!

mrzim: kad mi netko nesto zabranjuje (mos mislit)

vidi, vidi, kak se društvo raspisalo.... :D

moja malenkost troši:

- metal (Metallica i odlična parodija na njih - Beatallica, Black Sabbath, Anathema, Cradle of Filth, Nightwish, Dimmu Borgir, Therion, Illnath, Pantera, Slayer, In Flames, Woods of Ypres, Marduk............)

- distorzija koja nije metal (Rammstein, RATM, System of a Down, Papa Roach, AC/DC, Nirvana, Slipknot..........)

- punk (Toy Dolls, Green Day, No Use for a Name, Offspring..........)

- domaće (HP, Kawasaki 3P, Psihomodo, Majke, Daleka obala, Gibonni, Zadruga, hip-hop kojekakav, Josipa Lisac...., ma svašta se može naći)

- klasika (Bach, Beethoven, Carl Orff)

- Apocalyptica (klasa za sebe, naravno :D )

- tehnjava i house pomalo kad dobijem napad da baš moram slušat tak nekaj, dosta često u zadnje vrijeme :lol:

- eto, mogao bih do sutra nabrajati ali mi se ne da :)

Ugl. kao strastveni obožavatelj ploča, imam malu kolekciju koja se povećava, trenutno sam hitio stari gramofon jerbo je bio razvaljen i previše drapao ploče, skupljam lovu za neki dobar novi (prijedlozi?)

isto tako, ako netko ima\zna nekog tko ima\zna gdje ima\..... na ploči Hladno pivo - Džinovski, dajem za to bubreg ili već po želji što treba :lol:

#1 truth hurts

#2 It's hard not to hate..

- klasika (Bach, Beethoven, Carl Orff)

Vidi, vidi, kaj nas još ima...?

Od onog kaj volim poslušati dodajem: Johannes Brahms, Antonin Dvorak, Čajkovski... A Bedrich Smetana i njegova ''Vltava''... Tko bi se na brzinu svega sjetio?

Vidim da društvo, općenito, ima prilično dobar ukus. Gotovo bih od svakog pokupio ponešto. Za mene je, recimo, ugodno iznenađenje (bez uvrede) da strojovođa sluša Dire Straits, jedan od bandova koji su istinski oplemenili rock muziku.

Prije nego me napadnete izjavljujem da sam žrtva predrasuda tj. negativne stereotipije. :mrgreen:

Nemam vremena sastavljati svoju listu, koja je vrlo dugačka. Dodao bih na brzinu i onako iz rukava bandove koji nisu spomenuti: Cream, Blind Faith, Jefferson Airplane, Moody Blues...

A zakon nad zakonima je Clapton i ''Layla''.

Serija 05 je zakon!

Zaboravih spomenuti sve varijacije oko Robert Frippa i legendarnih King Crimson,kao i ELP i njihovu fantastičnu preteču The Nice/Keith Emerson šef i velemajstor na orguljama i inim klavijaturama/.

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

skupljam lovu za neki dobar novi (prijedlozi?)

Technics 1210 MKII

taj te bu nucal do kraja života samo tu i tam zmeniš zvučnicu i iglu

znam. samo mi je malu puno dati dost prek 3000 kuna za njega + onda još neko dobro pretpojačalo od bar 500 kuna i tak... A da bi njega htel, to je :lol:

#1 truth hurts

#2 It's hard not to hate..

ELP i njihovu fantastičnu preteču The Nice/Keith Emerson šef i velemajstor na orguljama i inim klavijaturama/.

Baš sam spominjao ELP u nekoj drugoj temi nedavno.

Keith je stvarno mjastor za tipke, to se slažem.

Meni osobno jedna od najdražih i naluđih skladbi je Tarkus (s albuma Tarkus).

--------------------------------