Jump to content

Zadar....


bubimir_1

Recommended Posts

Pošto nisam bio nastanjen blizu Zadra dobio sam jednu priliku otići u njega... Bilo je to u večernjim satima pa su i slike noćne...

Nisam čak ni gledao VR ali sam sasvim slučajno nabasao na zadnji vlak, prema Vinkovcima....

 

Vlak je bio dosta popunjen, većinom su to bile grupice turista...

Zanimljivo je bilo to da kad je spiker najavljivao polazak vlaka da je i napomenuo da je zabrarenjo bacati iz vagona opuške i sl.... Mislim i pametno, kad se sve zadnjih dana vrti oko požara... I najmanja iskra može " šit " napraviti..

 

Nije mi jasna jedna stvar... Ak je dizel na čelu kak ga izvučeju van dok dojde u ZD... Ili ide vlak od Knina naopčke, vagoni na čelu..... :roll::D

 

Malo mi je žal kaj su noćne slike, ali sam pokušo opalit najbolju moguću sliku..

 

Glavni ulaz..

 

dsc00810ht6.jpg

 

Šalter

 

dsc00806cx3.jpg

 

Mršavi VR

 

dsc00807on9.jpg

 

Peron

 

dsc00798kf2.jpg

 

dsc00802lt3.jpg

 

dsc00805hy9.jpg

 

Pozdrav..!!

 

dsc00737jq5.jpg

Jedino me zora, ko najvjernija žena, svako jutro čeka raširenih ruku...

Link to comment
Share on other sites

Idu dva vagona, jedan do Knina, drugi ide na vlak 1823, pa 748 do Vinkovaca.

U voznom redu je bio predviđen i treći vagon do Zagreba, no od njega su očito odustali.

 

Na 782/783 ove sezone iz Dalmacije prema Osijeku (i obrnuto) ide samo jedan vagon; Split - Osijek.

Veza Osijeka i Dalmacije, u sezoni, je spala na jedan jedini direktni vagon. :evil:

Ako Turci grade prugu, da li pruga gradi nas? :hm

Link to comment
Share on other sites

Nije mi jasna jedna stvar... Ak je dizel na čelu kak ga izvučeju van dok dojde u ZD... Ili ide vlak od Knina naopčke, vagoni na čelu..... :roll::D

Ovdje smo to pričali:

http://www.zeljeznice.net/forum/viewtopic.php?t=2422

 

E to me zanimalo...thanks.. :wink:

Jedino me zora, ko najvjernija žena, svako jutro čeka raširenih ruku...

Link to comment
Share on other sites

jel za Vinkovce idu sva 3 vagona (ili koliko ih je već)? nekad je jedan išao do Zagreba, jedan se kačio na 413 za Vinkovce, a jedan na 783 za Osijek

zapravo, pogriješio sam. nije bio Zadar - Osijek, već se moglo presjesti bez izlaska iz vlaka. jedan vagon je išao do Knina, jedan u zg i jedan u vk.

 

ovo za Split - Osijek da je samo jedan vagon je strašno. meni se baš činilo da idu bar 3-4. nekad je ta linija bila dosta popunjena, ne znam kako je sad

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...