Jump to content
zeljeznice.net
thomcro

Riječki kolodvor

Recommended Posts

Ma zezam se. Evo, otici cu ti to pogledat, i mozda slikati. Mene i tako tamo vole i cijene :mrgreen: ...

Moraš znati nešto o vlakovima. Nije važno kamo idu. Važno je odlučiti da se na njih ukrcamo.

OK-mural!

No dobro, onda dali ga još ima ili ne? Ima li tko kakvu sliku toga?

E, jesi navalentan! Sutra se vraćam u RI i dmaho Ti to idem poslikati :mrgreen:

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Evo slikica...

Mural u glavnoj dvorani (blagajna):

StanicaRijeka037.jpg

Mural u hodniku gdje su garderobni ormarići:

StanicaRijeka038.jpg

Mural u čekaonici II. razreda:

StanicaRijeka039.jpg

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

:mrgreen:

Čovjek bi nakon svega ovog očekival i "Cres" ...

:kul

He, he... das im prst, odmah bi cijelu ruku... :D

Barney

Najpametniji čovjek na svijetu je onaj koji je izmislio WC školjku. Nikom nije uzeo mjeru, a svima odgovara.

Hvala na trudu, ali šmrc! one slike na koju sam ja mislio više nema...

To je bila zaista prava slikarija, a sada je na njenom mjestu bezvezni logo.

Btw cijeli interijer sa svim tim bojama i igrarijama po zidovima mi pomalo djeluje kao neki vrtić za djecu ...

drazen

Btw cijeli interijer sa svim tim bojama i igrarijama po zidovima mi pomalo djeluje kao neki vrtić za djecu ...

Izgled je primjeren ozbiljnosti pruzanja usluge, a jos kad bi znao koliko je sve to kostalo, zabolila bi te glava.

Moraš znati nešto o vlakovima. Nije važno kamo idu. Važno je odlučiti da se na njih ukrcamo.

Kako "Cres" više ne stanuje na riječkom kolodvoru prostor je neko vrijeme zjapio prazan i prije petnaestak dana zamjetio sam nekakvu dinamiku, uglavnom sa civilne strane, a unatrag par dana vidi se da se nešta dela u onim salama šta gledaju na peron. Danas su dovezli zaštitu za prozore i to istovarivali na peronu ...

PJ5jp7N.jpg

Doznao sam da je prostor zakupila nekakva firma za taxi prijevoz (Kameo?) i da će u drugom djelu bit nešto za trgnut s nogu i da će tu imat ketering.

Ovi koji su dovezli zaštitu za prozore imali su kasnije neke čudne manevre (fotka je malo mutna jer je kropana pa povećana al sve se vidi šta se treba vidjeti) po peronima

l78XhSJ.jpg

Ako ti svi priznaju da si istinski nezavisan, znači da su te obilježili kao luđaka, pa se možeš družiti jedino s drugim marginalcima – Denis Kuljiš

Ovako je to bilo 1986. godine, a preslike iz časopisa ''Željezničar'' dostavio je kolega zglajzan:

Eteesvz.jpg

c6sVdbj.jpg

rXunBbs.jpg

Serija 05 je zakon!

Započeli su radovi na rekonstrukciji teretnog dijela željezničkog kolodvora Rijeka

688AUAY.jpg

N37wYri.jpg

4IPrors.jpg

oeOFsCq.jpg

eCc8grI.jpg

FPzxupz.jpg

"Samo" teretni dio se sada rekonstruira u sklopu projekta povezivanja novog kontejnerskog terminala na zagrebačkoj obali , ostatak kolodvora će se rekonstruirati u sklopu projekta izgradnje drugog kolosijeka kroz Rijeku

Više o projektu http://www.hzinfra.hr/?p=9442

Rekonstrukcija teretnog dijela željezničkog kolodvora Rijeka i izgradnja terminala za željeznički intermodalni prijevoz na kontejnerski terminal Zagrebačko pristanište planira se u tri etape:

1. Rekonstrukcija teretnog dijela željezničkog kolodvora Rijeka obuhvaća rekonstrukciju i produljenje 12 kolosijeka i izvlačnjaka, izradu kabelske kanalizacije te ugradnju telekomunikacijskih kabela, kabela napajanja i rasvjete kao i radove na kontaktnoj mreži, a također i radove na donjem ustroju u cilju poboljšanja nosivosti i odvodnje podloge (investitor HŽ Infrastruktura).
  2. Izrada priključka kolosiječnih postrojenja i izgradnja kabelske kanalizacije u području spoja rekonstruiranih kolosijeka teretnog kolodvora Rijeka i terminala na postojeće stanje (investitor Lučka uprava Rijeka).
  3. Izgradnja četiri kolosijeka duljine 400 m na novom dijelu kontejnerskog terminala na Zagrebačkom pristaništu te dva kolosijeka za portalne dizalice (investitor Lučka uprava Rijeka).

Mislio sam na kompletni teretni.. jer sam mislio samo dijelom da ce ga obnoviti

slika013jg2am4.jpg

ide kompletan teretni, ovako bi to trebalo izgledati

98PVp2O.jpg

Mrak... napokon ce to izgledati kako spada... jos kad obnove ostatak kolodvora 👏👏👏

slika013jg2am4.jpg

... snimljeno 25.10.

vR0Bdio.jpg

PNbjz7h.jpg

FhdqBdk.jpg

cfcyGWZ.jpg

tPNNiRD.jpg

xB6EDiV.jpg

Vidi se da su neki pragovi markirani a neki ne ... zašto, nisam uspio saznati jer nije bilo ni jednog barbića u blizini. Također, na prvoj fotki vidi se skroz lijevi kolosjek na kom su se čistili vagoni i pitanje je hoće li i dalje biti tako ili će se vagoni čistiti negdje drugdje (prvenstveno Eas-i, Eaos-i, Eanos-i ...). Vidi se da je na 'Abaciji' dignuto dva kolosjeka koja su služila za parkiranje putničkih vagona i njihovo čišćenje i pitanje je što će u budućnosti biti sa njima kao i sa ova dva skroz lijevo na kojima se peru vagoni (koji imaju betonsko 'korito' umjesto pragova)

Ako ti svi priznaju da si istinski nezavisan, znači da su te obilježili kao luđaka, pa se možeš družiti jedino s drugim marginalcima – Denis Kuljiš