Jump to content

Pješačko - motorizirana tura Budinščina - Mađarevo..


ivog

Recommended Posts

Jel vam cure sline... :kul

 

Moja cura ne slini (nije više beba) a općenito baš i ne preferira meso. Pa kaj mislite zakaj sam došao u Budinšćinu? Zbog vlakova? Fotki? Prženja na suncu? Ma neeee. R O Š T I LJ A :twisted:

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 85
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

odlicna reportaza :D

moze li se pridruziti nekoj slijedecoj expedpediciji neki forumas ka na primjer na koji nepise komentare i nije bas tako aktivan ali nepropusta ni jedan post na ovom forumu :?

BOSNO MOJA U SRCUTE NOSIM EVO MENE PO NJEMACKOJ I HRVATSKOJ VOZIM

Link to comment
Share on other sites

Evo i mog viđenja... Nemam slike, ali nešto originalno imam... imam texta i texta :D

 

Ideja za ovim sastankom forumaša na terenu je nastala na kraju posjeta mrtvoj pruzi Sisak - Karlovac; Renato i ja smo baš pričali da bismo mogli sljedeći sastanak održati na živoj pruzi a ja sam predložio zagorsku prugu na relaciji Budinšćina - Novi Marof. Na izlet su se odazvali Stanley, Portos, ivog, egérke te moja malenkost a kasnije nam se pridružio i Renato.

Početak ekspedicije je bio zakazan u Budinšćini. Moja malenkost kao domaćin se je udostojila doći zadnja, uz malo opravdanje da sam pripremao drva za roštilj. Krenusmo cestom od Budinšćine prema Podrutama; nakon otprilike 2 km pruga počinje vijugati penjući se strmo u brdo. Imali smo dovoljno vremena do sljedećeg vlaka te smo prešli cijelu prugu do crkve u Podrutama tražeći najbolja mjesta za fotografije. Imali smo tri fotoaparata te se razmjestili na tri lokacije (slike slijede).

Nakon toga, u nadi da ćemo vidjeti štogod korisno, krenuli smo prema stanici Podrute. Osim prometnika nije bilo nikog, nit putnika, nit parkiranih vagona (postoji teretni kolosjek u Podrutama za tvornicu plastike ali izgleda da se plastika uopće ne prevozi vlakom. šteta) te smo tu proveli neko vrijeme proučavajući vozni red i planirajući sljedeću lokaciju. Otišli smo do Mađareva, mjesta u kojem je sljedeća stanica.

Ponovno ista shema, Stanleya i ivoga smo poslali na pružni prijelaz, Portos se je ponudio da će slikati vlak na nadvožnjaku a egérke i ja smo pronašli genijalnu lokaciju sa koje se vidi nekoliko km pruge, doduše sa malim prekidima. Stanley i ivog su imali okršaj sa HaŽeovcem na pružnom prijalazu koji ih je opomenuo da neka se odmaknu jer ide vlak :lool Da, za napomenu, za razliku od prošlog puta kada su nas mještani gledali čudno na pruzi za Karlovac, sada su nas HaŽeovci gledali čudno. Mještani su se valjda već navikli na foto-safariste :D

Bila je nedjelja i nije baš bilo vlakova pa dok smo mi dočekali ovih nekoliko vlakova, već je bilo pol 2 te smo krenuli na roštilj. Roštilj smo pripremili između Podruta i Mađareva, na mjestu uz prugu a opet je mjesto bilo dovoljno odvojeno da nas putnici ne gledaju iz vlaka kako roštiljamo. I to je mjesto bilo fkors pogodno za slikanje, dečki su išli slikati makozu a ja sam čekao 992. Na zaprepaštenje, 992 je imao samo 3 pullmana :shock: radnim danom ima 5 vagona a petkom i pred praznike 6 ako ne i 7.

Dok smo mi završili sa roštiljem i krenuli, već je bilo skoro pola 5 a vlak kojim su Stanley, Portos i egérke namjerili ići doma je išao u 16:37. Brzo smo krenuli prema Budinšćini, došli do prvog pružnog prijelaza kadli je naišao vlak. Ja sam bio prvi u koloni, naglo zakočio (prijelaz nema rampu) i cuknuo auto u rikverc a ekipa iza mene u Renatovom autu se valjala od smijeha. Pa nije se sa dizelkom za zajebavat :mrgreen: Nakon jurnjave, spuštene rampe na sljedećem prijelazu i ponovne jurnjave za vlakom koji je jurio ispred nas već u daljini (a ekipa iza se pitala rade li mom autu uopće stop svjetla :roll: Pa naravno da rade :kul ), ipak smo stigli isporučiti putnike na vrijeme u Budinšćinu. Čak je i ivog koji je zapeo u koloni uspio dovesti egérkea jer je vlak čekao vozni red. Šteta što je napetost tako brzo splasnula. Ali, barem smo se uspjeli pozdraviti kako treba.

Miting je na kraju završio u birtiji "Cug" u Budinšćini di smo ivog, Renato i ja razglabali. Još smo uspjeli snimiti video polaska vlaka iz Budinšćine za Varaždin te smo obišli industrijski kolosjek u Budinšćini koji vodi u nešto tipa tvornica-skladište-pretovarište.

Sve u svemu, bilo je super i bilo je šteta to propustiti. Do čitanja.

 

prvi od tri ŽCPR-a na kojem ja spašavam sebe i Yuga od pomahnitale lokomotive :lool

 

http://i170.photobucket.com/albums/u276/portosmedex1/Zeljeznice/DR512.jpg

#1 truth hurts

#2 It's hard not to hate..

Link to comment
Share on other sites

evo i filmića by Renato u full kvaliteti... malo bi trebalo primjeniti anti-tilt filter al kaj je tu je :kul 10,7x optičkog zuma na djelu! za jedan foto aparat video i audio su genijalni!

 

vlak mili iz Podruta prema Mađarevu

http://ksetovci.kset.org/~drstoka/slike/DSCF2798.AVI

 

vlak kreće iz Budinšćine prema Varaždinu

http://ksetovci.kset.org/~drstoka/slike/DSCF2804.AVI

#1 truth hurts

#2 It's hard not to hate..

Link to comment
Share on other sites

Primjetio sam da kod Mađareva se lijepo drži i uzgaja kolosječno flora.

Koje brzine vlakova su na toj dionici?

:kul:kul:kul

 

tko bi rekao da je to u biti međunarodna pruga...

 

ali tu je brzina od Budinšćine+2km do Turčina 45 km/h bila i kad je napravljen generalni remont sredinom 80-ih jer je Vž ZOP zbog oštrih zavoja postavio tu, ipak malo prekonzervativnu, brzinu. Bilo je očevidaca i dosta većih brzina na toj dionici i naravno da se nikad nije ništa dogodilo...

#1 truth hurts

#2 It's hard not to hate..

Link to comment
Share on other sites

Drstoka, na kraju balade primi čestitke za ideju, realizaciju i dobar tekst kojim si dopunio opis šalabazanja tvojom rodnom grudom.

Jedino drugi put pripremi mačete i spray protiv puzajuće gamadi. :mrgreen:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

odlicna reportaza :D

moze li se pridruziti nekoj slijedecoj expedpediciji neki forumas ka na primjer na koji nepise komentare i nije bas tako aktivan ali nepropusta ni jedan post na ovom forumu :?

 

Viđe situacije! A kaj ti misliš da smo mi Rotary Club ili masonska loža, pa treba pisana molba za pristup u društvo?

Drugi put ne pitaj, nego donesi kakav specijalitet iz Sjedinjenih Bosanskih Država! :mrgreen:

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Drstoka, na kraju balade primi čestitke za ideju, realizaciju i dobar tekst kojim si dopunio opis šalabazanja tvojom rodnom grudom.

 

hvala. nadam se da su svi bili zadovoljni. vidimo se na drugom izletu... ako bude primamljiv :D

#1 truth hurts

#2 It's hard not to hate..

Link to comment
Share on other sites

E, sad još koja zanimljivost s pruge...

 

Od nagiba je i znak iskrivljen...

 

IMG_3993.jpg

 

 

I isto s druge strane, a nije toliki nagib... :mrgreen:

 

IMG_3992.jpg

 

 

Pruga u nekim zavojima je poprilično istrošena...

 

IMG_3994.jpg

 

 

Malo pobliže..

 

IMG_3995.jpg

 

 

A onih mazalica ima mali milijon, na skoro svakom zavoju...

Iz svih mogućih kuteva i pozicja.. :wink:

 

IMG_4012.jpg

 

IMG_4039.jpg

 

IMG_4041.jpg

 

IMG_4008.jpg

 

 

Mast se cijedi na sve strane..

 

IMG_4009.jpg

 

 

Nekaj za Antona..

 

IMG_4034.jpg

 

 

Eh, još ću stavit koju infrastrukturnu fotku i stop sa slikama od mene... :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

  • Admin
Nekaj za Antona..

 

Vidiš kako si se ti mene sjetio. :mrgreen:

Šalu na stranu, ali stvarno su mi prekrasne te slike sa makovima.Baš imaju onako neki ambijent, neku atmosferu sjetnu.Neopisivo...

loksa.jpgloksa2.jpg

Link to comment
Share on other sites

Vidiš kako si se ti mene sjetio. :mrgreen:

 

A treba se tu i tam malo ulizivat... :kul:lol:

 

Šalu na stranu, ali stvarno su mi prekrasne te slike sa makovima.Baš imaju onako neki ambijent, neku atmosferu sjetnu.Neopisivo...

 

Istina, i meni zanimljivo za vidjet... :wink:

Link to comment
Share on other sites

E i moje zadnja gnjavaža slikama, valjda bute zdržali...

 

Tiče se infrastrukture...

 

IMG_3983.jpg

 

IMG_3998.jpg

 

IMG_4002.jpg

 

IMG_4004.jpg

 

IMG_4016.jpg

 

IMG_4020.jpg

 

IMG_4024.jpg

 

IMG_4032.jpg

 

IMG_4033.jpg

 

IMG_4036.jpg

 

IMG_4038.jpg

 

IMG_4045.jpg

 

IMG_4051.jpg

 

IMG_4062.jpg

 

IMG_4063.jpg

 

IMG_4064.jpg

 

IMG_4067.jpg

 

IMG_4072.jpg

 

IMG_4110.jpg

 

IMG_4133.jpg

 

 

I to je to od mene (znam da me već negdi s batinama čekate, jer pretjerujem s slikama... :mrgreen: )... :!:

Link to comment
Share on other sites

Da se primjetiti da ste puno slikali. Imate li još tih slika? Dajte malo slika staničnih zgrada (ako ih imate).

 

Pa na ovoj dionici baš i nema staničnih zgrada, jedino Budinšćina, dok su Mađarevo i Podrute stajališta...

Link to comment
Share on other sites

Imam ja još slika...

 

Teta sišla zajedno sa nama u Budinšćini...

Bud1.jpg

 

Nadvožnjak u Mađarevu, drstoka i egerke

Bud2.jpg

 

Vlak u Mađarevu

Bud3.jpg

 

stajalište

Bud4.jpg

 

ručak (Stanleyevi uštipci) :twisted:

Bud5.jpg

 

grafit u Zaboku

Bud6.jpg

 

stajalište Kupljenovo

Bud7.jpg

 

oku ugodno

Bud8.jpg

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

 

Ak nakon ovih fotki nebudu zadovoljni, onda mislim... :kul

 

Cekaj... evo nesto i za ljubitelje zivotinja :)

 

Sisao je sa vlaka kojim su otisli Stanley, Portos i Egerke i pretrcao preko ceste.

 

pernatiputnik.jpg

Link to comment
Share on other sites

Sisao je sa vlaka kojim su otisli Stanley, Portos i Egerke i pretrcao preko ceste.

 

http://i94.photobucket.com/albums/l120/rcazin/pernatiputnik.jpg

Imao je sreće da ste onda već bili siti ... :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

Portos, sram te bilo...

 

Više slikaš tete nego vlakove... :mrgreen:

 

Tete su uletjele u kadar dok sam slikao stanične zgrade :roll:

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Portos, sram te bilo...

 

Više slikaš tete nego vlakove... :mrgreen:

 

Tete su uletjele u kadar dok sam slikao stanične zgrade :roll:

 

haha :lol: , kakti slučajno... Ajde priznaj, malo je oko pobjeglo... Šala..

Jedino me zora, ko najvjernija žena, svako jutro čeka raširenih ruku...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...