Jump to content

995


Brunoh

Recommended Posts

Danas, 15.04.2007. ubrzani vlak br. 995 (Kotoriba-Varaždin-Zagreb-Koprivnica-Varaždin) u svom sastavu je imao 9 vagona, što je zaista rijetkost. Vozna lokomotiva je bila 2044 004.

 

Kod Mađareva

p1070479cu9.jpg

 

p1070485gy8.jpg

 

p1070489vi9.jpg

 

Blizu Podruta

p1070492za2.jpg

 

p1070493qy6.jpg

 

p1070505id5.jpg

 

Hum-Lug

p1070514ts9.jpg

 

Zaprešić, ovo na slici koji slika je moderator Ivog

p1070525sd9.jpg

 

Možda nekad ubacim i koji filmić. Zanimljivo je bilo čuti lokomotivu na usponu kod Sv. Ilije.

 

Pozdrav

Link to comment
Share on other sites

Ujutro u Zagrebu ulovio 11+559, a popodne vlakom natrag u Zagreb!

 

Nisam ga ulovio, nego sam se vozio u njem od Cibone preko trga, pa na moj zahtjev smo skrenuli za Zrinjevac i Glavni. Išao sam doma brzim vlakom 703 iz Rijeke. A vratio se s 995.

Link to comment
Share on other sites

Svaka čast, Brunoh!

Ujutro u Zagrebu ulovio 11+559, a popodne vlakom natrag u Zagreb!

 

Što je sve bilo između? :wink:

 

 

Nisam ga ulovio, nego sam se vozio u njem od Cibone preko trga, pa na moj zahtjev smo skrenuli za Zrinjevac i Glavni. Išao sam doma brzim vlakom 703 iz Rijeke. A vratio se s 995.

Link to comment
Share on other sites

A možda dobijemo i koju fotku snimljenu iz kupea ispred tvog ... :wink:

 

Bude bude, a nisu opisani događaji kod Podsused tvornice, ja nemam sliku, bude Brunoh valjda ubacil, kad se vozimo pralelno s Mimarom...

 

I koja je to slučajnost da se forumaši upoznaju u vlaku.. :wink:

 

A i ovo nisam znal da me uhvatil s leđa dok sam slikal ulazak u tunel.. :wink:

Link to comment
Share on other sites

I ... kako je teklo upoznavanje ? Tko je od vas dvojice prvi spomenuo forum ? :lol:

 

A ja sam se išao falit da sam zelen na tom forumu... :mrgreen::lol:

 

Prvo mi je dugo trebalo da skužim da ih zanimaju vlakovi, vidio sam da i oni, a i ja non-stop guraju glavu van kroz prozor i pokušavaju slikat.. :lol::wink:

Link to comment
Share on other sites

Danas, 15.04.2007. ubrzani vlak br. 995 (Kotoriba-Varaždin-Zagreb-Koprivnica-Varaždin) u svom sastavu je imao 9 vagona, što je zaista rijetkost. Vozna lokomotiva je bila 2044 004.

 

Zanimljivo!

Hvala Brunoh!

 

pozdrav

toma

Three Blind Mice

Link to comment
Share on other sites

Evo, kao što sam obećao, stižu slike...

 

E, moje su po običaju malo tamnije, pokušao sam malo posvijetlit s PS... :wink:

 

Zavoj iza Žeinaca..

 

IMG_3478aa.jpg

 

 

Par slika na dionici između Žeinaca i Luke..

 

IMG_3482aa.jpg

 

IMG_3484aa.jpg

 

IMG_3486.jpg

 

 

Zavoj ispred Zaprešića..

 

IMG_3489aa.jpg

 

 

I ona slika koju sam slikao di me Bruno uhvatio... :D

 

IMG_3492aa.jpg

Link to comment
Share on other sites

Danas, 15.04.2007. ubrzani vlak br. 995 (Kotoriba-Varaždin-Zagreb-Koprivnica-Varaždin) u svom sastavu je imao 9 vagona, što je zaista rijetkost.

Pozdrav

 

E pa to uopće nije rijetkost, 995 svaku nedjelju, ako je ponedjeljak radni dan vozi u sastavu 20xx i 9 do 10 BL/BT vagona.

 

Možda nekad ubacim i koji filmić. Zanimljivo je bilo čuti lokomotivu na usponu kod Sv. Ilije.

Pozdrav

 

Čekamo...

 

Ivek

Link to comment
Share on other sites

E pa to uopće nije rijetkost, 995 svaku nedjelju, ako je ponedjeljak radni dan vozi u sastavu 20xx i 9 do 10 BL/BT vagona.

 

Uuuu, ne...

 

Već dugo nije u sastavu bilo toliko vagona, ipak to znam iz iskustva, jer se s njim veoma često vozim, prije je znalo ić, al u zadnje vrijeme škrtare na vagonima...

 

U zadnje vrijeme je 7 komada, ovaj put me iznenadilo kaj u sastavu ima dosta Bl-ova, ipak su mislili i malo na komfor.. :wink:

Link to comment
Share on other sites

E pa to uopće nije rijetkost, 995 svaku nedjelju, ako je ponedjeljak radni dan vozi u sastavu 20xx i 9 do 10 BL/BT vagona.

 

Uuuu, ne...

 

Već dugo nije u sastavu bilo toliko vagona, ipak to znam iz iskustva, jer se s njim veoma često vozim, prije je znalo ić, al u zadnje vrijeme škrtare na vagonima...

 

U zadnje vrijeme je 7 komada, ovaj put me iznenadilo kaj u sastavu ima dosta Bl-ova, ipak su mislili i malo na komfor.. :wink:

 

I to je već veliki napredak za HŽ da se netko sjetil pojačati taj vlak s dodatnim vagonima, kad se sjetim svojih studentskih dana kad je na tom vlaku znalo biti po 4 ajde max. 5 vagona, pa već u Konjščini si jedva ušel u vlak, a ljudi su čak i na hodnicima bili kao sardine i u konzervi.

Link to comment
Share on other sites

I to je već veliki napredak za HŽ da se netko sjetil pojačati taj vlak s dodatnim vagonima, kad se sjetim svojih studentskih dana kad je na tom vlaku znalo biti po 4 ajde max. 5 vagona, pa već u Konjščini si jedva ušel u vlak, a ljudi su čak i na hodnicima bili kao sardine i u konzervi.

 

Ma pitanje dal je napredak, jer tam po "zimi" ih je bilo 7 komada i obično 6 Bt-a i 1 Bl, kad je velika gužva i zadnji vagon je pristojno popunjen i obično se zna dogodit da se stoji od Zaboka... :?

 

A kaj je najbolje, vagon sim il tam, njima niš ne znači, a nama putnicima mnogo, jer je vikendom (nedjeljom) smanjen broj vlakova, pa ima slobodnih vagona "kolko hoćeš"...

Link to comment
Share on other sites

Ma kaj. Jučer su tri vagona vozila potpuno prazna do Zagreba. A od Zg vjerojatno nije bilo više od 10 putnika. Tak da nije bila potreba za ovakvim sastavom. (još sam se šalio da će vlak stati u Mađarevu, da pokupi neku veliku skupinu penzionerčeka-planinara)

Link to comment
Share on other sites

Ma kaj. Jučer su tri vagona vozila potpuno prazna do Zagreba. A od Zg vjerojatno nije bilo više od 10 putnika. Tak da nije bila potreba za ovakvim sastavom. (još sam se šalio da će vlak stati u Mađarevu, da pokupi neku veliku skupinu penzionerčeka-planinara)

 

A kad varira broj putnika, od vikenda do vikenda, ponekad nije dosta 10 vagona, nekad ih je optimalno 7...

 

I u Zaboku predzanji vagon je još imao putnika, recimo 15-ak, dok zadnji, čak 5, uključujući konduktera... :wink:

Link to comment
Share on other sites

Pokušavam si zamisliti sljedeću scenu:

 

Prometnik: "Ej, Milicaaaaa, kolko si karata prodala za Varaždin?"

Milica: "357!"

Prometnik: "Šteeeeeeef, daj skokni do depoa po još dva vagoooonaaaaaa"!

 

:lool :lool :lool :lool :lool :lool :lool :lool

Link to comment
Share on other sites

Pokušavam si zamisliti sljedeću scenu:

 

Prometnik: "Ej, Milicaaaaa, kolko si karata prodala za Varaždin?"

Milica: "357!"

Prometnik: "Šteeeeeeef, daj skokni do depoa po još dva vagoooonaaaaaa"!

 

:lool :lool :lool :lool :lool :lool :lool :lool

 

Ništa smiješno. Valjda ako će u budućnosti željeznica htjeti biti konkurentna, trebat će se prilagoditi i to nebi trebao biti problem, da npr. ova s blagajne traži dodatne vagone....

Link to comment
Share on other sites

Ništa smiješno. Valjda ako će u budućnosti željeznica htjeti biti konkurentna, trebat će se prilagoditi i to nebi trebao biti problem, da npr. ova s blagajne traži dodatne vagone....

Bit će problem sve dok HŽ ne nabavi dodatne vagone. U zadnjem broju Željezničara, kojeg nam je ErrAseR stavio na forum, na str 18 piše:

zljzx6.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ma ne, ne smijem se ja takvom rješenju, dapače, bilo bi idealno kad bi takav postupak bio rutinski, vjerujem da se u razvijenim zemljama tako i radi. Smiješno mi je kako bi to izgledalo u današnjim uvjetima kod nas :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...