Jump to content
zeljeznice.net
Perando

HO modelari

Recommended Posts

ima li netko iz pule ili okolice na forumu tko se bavi modelarstvom u ho skali :?:

vidio sam na stranicama maketarskog kluba zagreb da su svojevremeno izdavali literaturu. zanima me ima li netko nesto od toga.

Bok.

Ja imam onu staru knjižicu "Uvod u željezničko modelarstvo" ak ti to kaj znači, možda mogu pomoći.

Pozdrav.

Danijel

Bok. Ja sam novi u ovom slažem maketu kolosijeci su gotovi. Imam par pitanja. 1. Koje se lokomtive više isplate Roco, Kleinmodelbahn ili Trix?

2. Da li se isplati graditi kontaktnu mrežu? 3. Gdje se u Zagrebu mogu kupiti modeli?(prvenstveno mislim na Roco ili Trix) Ako nema u Zagrebu gdje se u HR ili SLO mogu kupiti modeli.

Hvala

es64f409437sqzr5.gif

Bok. Ja sam novi u ovom slažem maketu kolosijeci su gotovi. Imam par pitanja. 1. Koje se lokomtive više isplate Roco, Kleinmodelbahn ili Trix?

Roco i Trix su veoma kvalitetni, ali je Roco znatno detaljniji.

Edy... :wink:

SD40-2 ... ZAUVEK!!!

Edy, mislim da si negdje spomenuo da prerađuješ neke američke dizele u JŽ ili tako nešto, ne sjećam se baš dobro. Pa kako to ide?

Trix mi za sada više odgovara jer je jeftiniji.

es64f409437sqzr5.gif

ivancrnkoci želi znati gdje kupiti modele. Znam za dva mjesta.

Već sam pisao u Zagrebu ima nešto sitno od Roco-a, Mehana i Herpe, u Varteksovom city centru na jelačić placu. Ak se ne varam i Modelar u Korčulanskoj 3 drži stvarčice za modelarstvo, ima Mehano setove, ali nisam siguran da li ima pojedinačno modele.

Bok.

Danijel

ivancrnkoci želi znati gdje kupiti modele. Znam za dva mjesta.

Već sam pisao u Zagrebu ima nešto sitno od Roco-a, Mehana i Herpe, u Varteksovom city centru na jelačić placu. Ak se ne varam i Modelar u Korčulanskoj 3 drži stvarčice za modelarstvo, ima Mehano setove, ali nisam siguran da li ima pojedinačno modele.

Bok.

OK. Hvala puno.

es64f409437sqzr5.gif

po meni, barem za n sistem, fleischmann ima najbolje i cijenom najprihvatljivije modele. pa onda trix i roco.

naravno ne govorim o modelima koji dolaze u kompletima vec o modelima koji se kupuju odvojeno.

mada roco ima jako dobre teretne vagone druge epohe u pro seriji. ja ih imam 4 komada i jako sam zadovoljan njihovim izgledom.

sto se tice kompleta, trix ima najkvalitetnije modele u tom pakovanju.

vagoni su identicni sto se tice bojenja i plastike jedino tampon stampa bas nije isti i u istoj kolicini, tiskano je samo najbitnije. dok su lokomotive nesto slabije.

samo u zadnji vrijeme kako se trix udruzio za maerklinom mislim da su postali preskupi sa ovim modelima koje su izbacili unazad godinu dana.

opet ponavaljam da govorim o n sistemu. za ho neznam.

btw. da li iko zna kakvi su modeli kod arnolda?

vidim da su cijenom prilicno povoljni i na slikama ne izgledaju lose.

ali kakav je osjecaj "pod rukom" :)

MIBA i NClight su krivi za sve 8)

Kad si u Gorici, dođi utorkom od 19 do 22 sata una adresu ILICA 53, u Klub

(KŽMZ). Dobit ćeš informacije, a često i netko nešto prodaje!

Što se tiče kupovine u Zagrebu imaš u dućanu HMS Zagrebačka 137 radno vrijeme od 15 sati do 20 sati subotom od 9 sati do 12 sati.To je jedini dućan u Zagrebu,ima jedan u korčulanskoj i u Varteksu ali tamo u zadnje vrijeme nema ništa.

ANDREJ