Jump to content

Sisak Caprag-Petrinja-Glina-Gvozd-Vojnić-Skakavac...(SLIKE)


Portos

Recommended Posts

Obnavljanje pruge bilo bi isplativo ako se vrati teret, kojeg sada nema jer nema ni bogzna kakve gospodarske aktivnosti.

A pruga bi bila jedno od idealnih ''šetališta'' za muzejski vlak.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Pruga je gotovo u cijelosti očuvana od Sisak - Capraga do mosta na Kupi kod Skakavca. Jedino su neki ŽCPR zaliveni asfaltom i mjestimice nedostaju komadi trase (npr. Blatuša), ali to se da riješiti.

A najljepši dijelovi trase počinju upravo iza Petrinje.

Na krčenje poslati huligane da tamo potroše energiju, umjesto da tuku dječurliju.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Na krčenje poslati huligane da tamo potroše energiju, umjesto da tuku dječurliju.

Točno! A što se mene tiče, mogu i čistiti minska polja (trčeći gore-dole kroz njih) :twisted:

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Na krčenje poslati huligane da tamo potroše energiju, umjesto da tuku dječurliju.

Točno! A što se mene tiče, mogu i čistiti minska polja (trčeći gore-dole kroz njih) :twisted:

 

A pobjednik je onaj koji prvi stane na minu ili onaj koji prvi dođe do špilje... :twisted:

Link to comment
Share on other sites

Pruga je gotovo u cijelosti očuvana od Sisak - Capraga do mosta na Kupi kod Skakavca. Jedino su neki ŽCPR zaliveni asfaltom i mjestimice nedostaju komadi trase (npr. Blatuša), ali to se da riješiti.

prije cca 5-6 godina sam setao uz prugu kod Skakavca, kada se (ako se dobro sjecam) iz smjera karlovca prodje vojarna i krene prema (tada jedinom) ducanu trasa pruge prolazi iza tog ducana i na dosta mjesta fali tracnica, pragova je uglavnom bilo, a sve je jaaaaaaaaako zaraslo

 

u sjecanju mi je da je postojao i kolosjek do vojarne, ali na karti nije ucrtana ni vojarna ni kolosjek...

Chuck Norris vozi elektru bez žice. :mrgreen:
Link to comment
Share on other sites

Joj, joj.................kak su dobre slike...........e da ste bar znali ne bi trebali tolko tražit stanice - djed i baka mi žive blizu stanice Utinja Vrelo, a drugi djed mi je 5-10 minuta hoda od stanice Slavsko polje........i do stanice čini mi se postoji makadamski put, ono skretanje kod pruge.......eh, da sam znala kako bi vam se pridružila..........

 

BTW u ovu kućicu u Crevarskoj strani se neke godine frajer s autom zakucao - zato je ova ogromna rupa naprijed.......umjesto da skrene, on je produžio........ :D

Bože budale..............

Link to comment
Share on other sites

Joj, joj.................kak su dobre slike...........e da ste bar znali ne bi trebali tolko tražit stanice - djed i baka mi žive blizu stanice Utinja Vrelo, a drugi djed mi je 5-10 minuta hoda od stanice Slavsko polje........i do stanice čini mi se postoji makadamski put, ono skretanje kod pruge.......eh, da sam znala kako bi vam se pridružila..........

Hvala ti na pohvalama. Šteta da si tek kasnije otkrila naš forum ... nekim momentima bi nam stvarno itekako dobro došao netko tko poznaje teren. :D

Link to comment
Share on other sites

Iskreno mislim kada bi se KLJŽ dobro organizirao da bi brzo doveli prugu barem u profil i očistili od drača,a neka manja motorna kola poput 7221 sigurno bi prošla do Petrinje ako ne i do Gline baš zahvaljujući svojoj težini.

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Dečki svaka čast na slikama. Stvarno su odlične. Al da netko može zapustiti takvu prugu to nrmogu vjerovat. Pa da bar to počnu uređivat ili nešt. Ovak izgleda grozno.

Link to comment
Share on other sites

Jeste li možda naišli na ove znakove na svom putu?

Samo na jednom mjestu: na željezničkom nasipu kod srušenog mosta preko Kupe (Skakavac).

Mina je svojedobno bilo i kod Mošćenice (od Capraga prema Petrinji), gdje je nekada bila bojišnica, ali je to očišćeno.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Dal netko više zna.. Čujem da su jedno vrijeme prije rata putničke vlakove vozile manevarke serije 2131

Nisu. Nakon ukidanja parne vuče, u putničkom prometu vozili su isključivo šinobusi.

Pročitaj prvi post u ovoj temi (uvodni tekst by Stanley).

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Moj stari je vozio do rata po toj pruzi šinobus, ali se sjećam da sam jednom prilikom išao s njim sa manevarkom i sa 4 kaubojca, ali se ne mogu sjetiti točno godine.Bila je to nekakva izvanredna situacija, zbog kvara pa im je prifalilo šinobusa...

Link to comment
Share on other sites

Moj stari je vozio do rata po toj pruzi šinobus, ali se sjećam da sam jednom prilikom išao s njim sa manevarkom i sa 4 kaubojca, ali se ne mogu sjetiti točno godine.Bila je to nekakva izvanredna situacija, zbog kvara pa im je prifalilo šinobusa...

Prifalilo? Pa bar je toga bilo u Karlovcu k'o salate :roll:

"Lovac je dobro pucao, ali je zec krivo trčao!"

VracamSeOdmah.jpg

Sunger meteo

Link to comment
Share on other sites

Znalo se to dogoditi, ne tako često ( možda u dvije godine jednom, ali ipak se događalo). U 90-tim na pruzi za Metliku i često (uvijek sam samo čekao takvu priliku da se propeljam u manevarki kao pravi strojovođa), ali tada je bilo dobro da je to uopće i funkcioniralo s obzirom na održavanje.

Link to comment
Share on other sites

Trebali ste vidjeti lica ljudi koji su čekali vlak kada su ugledali takvu kompoziciju na svojoj pruzi.Sve su to bili ljudi koji svaki dan putuju pa je bilo smiješno gledati kako se iščuđavaju toj čudnoj kompoziciji.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Vadim temu iz naftalina jer mislim da je najprikladnija za fotografije koje slijede. Snimljene su na pruzi Karlovac - Sisak u kolovozu 1983. godine, autor je Colin Garratt. Izvor (web stranica) se vidi na fotografijama.

Kako je već spomenuto, vuču su u to vrijeme obavljale parne lokomotive serije JŽ 51:

 

69421218.jpg

 

Lokomotive 51 u ložioni Karlovac:

 

51karlovac.jpg

 

51karlovac2.jpg

 

Dva teretna vlaka:

 

51teretni.jpg

 

51teretni2.jpg

 

Za kraj tri fotografije iz kolodvora Vrginmost:

 

51vrginmost.jpg

 

51vrginmost2.jpg

 

51vrginmost3.jpg

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...