Jump to content

Sisak Caprag-Petrinja-Glina-Gvozd-Vojnić-Skakavac...(SLIKE)


Portos

Recommended Posts

Poštovana Gospodo putopisci,PUNO HVALA na lepoj i nadasve nadahnjujućoj slici predivne dunsflaše od 2 litre,zahvaljujem Vam što ste u tako nadahnutom trenutku mislili na moju malenkost.Danas kupujem dve i nazdravljam.Živeli!!!

Nemanja.

BTW:Fotoreportaža ocena 1 do 10 je 11.Zaista vredno pažnje.Svaka čast!!!

 

Pa gdje si ti Hadžibane....

Već sam se zabrinuo. 1 dvolitrenka još stoji u pričuvi, a do Mercatora još nisam stigao da potražim nove delikatese Apatinske pivovare!

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Pa,imao sam omanjih tehničkih problema sa Commodore-om ali sad je sve OK.

Samo ste jednu smazali dunsflašu?!Koliko se sećam kupio si 2(ili beše 3 :?: ).Dobro,to je bio putopis a ne alkoholopis,ali se uz dobro društvo i čist vazduh,barem meni,otvori drugo grlo na karburatoru,pa idem kao stari Tristać u četvrtoj :lol::lol:

Pozdrav Stanley!

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Link to comment
Share on other sites

Koliko se sećam kupio si 2(ili beše 3 :?: ).

 

Pa zapravo kupio sam 6 ali su popijene do sada 4, 1 čeka prigodu a jedna je bila rođendanski poklon :lol:

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

Samo ste jednu smazali dunsflašu?!Koliko se sećam kupio si 2(ili beše 3 :?: ).Dobro,to je bio putopis a ne alkoholopis,ali se uz dobro društvo i čist vazduh,barem meni,otvori drugo grlo na karburatoru,pa idem kao stari Tristać u četvrtoj :lol::lol:

Pozdrav Stanley!

Obzirom na to da sam ja vozio Portosa i Stanleya, mogu odgovorno potvrditi u autu nisu bili žedni, naravno zahvaljujući Portosovim akvizicijama iz Mercatora :lol:

Link to comment
Share on other sites

Pa,imao sam omanjih tehničkih problema sa Commodore-om ali sad je sve OK.

Samo ste jednu smazali dunsflašu?!Koliko se sećam kupio si 2(ili beše 3 :?: ).Dobro,to je bio putopis a ne alkoholopis,ali se uz dobro društvo i čist vazduh,barem meni,otvori drugo grlo na karburatoru,pa idem kao stari Tristać u četvrtoj :lol::lol:

Pozdrav Stanley!

 

Pozdrav i tebi. Već sam mislio da su te strpali u zatvor kao ''autonomaša'', hehe :lol::lol: .

Jedan Apatinac bio je dovoljan Portosu i meni, čak je nešto i ostalo. Dalo bi se potegnuti i više, ali smo stalno bili u žurbi i pijuckali smo uglavnom za vrijeme vožnje (što inače nije preporučljivo iz puno razloga). Ali moram se otkačiti od ove pod-teme, jer sam ionako na Forumu došao na glas kao mogući referent za ''pivska pitanja''. :kul

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Najstariji mlađi referent?!Hehehe,neka i za pivska pitanja mora neko da bude odgovoran,a red je da stariji i iskusniji preuzmu rukovođenje nad tako delikatnim resorom :lol:

Druže Stari,skrenuo sam s' puta...

Sad me jaše i Kurta i Murta.......

Link to comment
Share on other sites

... jer sam ionako na Forumu došao na glas kao mogući referent za ''pivska pitanja''. :kul

 

I kao referent za parnu vucu, sto se mene tice. Vidis recimo ja cak nisam znao ni da se otpad iz lokomotive zvao les. Grdo zvuci - les. Bio je samnom jedan u skoli koji se prezivao Les, siroti.

Link to comment
Share on other sites

Vidis recimo ja cak nisam znao ni da se otpad iz lokomotive zvao les. Grdo zvuci - les. Bio je samnom jedan u skoli koji se prezivao Les, siroti.

 

Hehe, a moji najbliži rođaci (mamini bratići tj. polu-ujaci) u Ivaniću prezivaju se Leš! Istog prezimena ima i u Zagorju (oko Zlatara). I moj nekadašnji ''kućni'' soboslikar, rodom Zagorec, bio je Leš.

Prezime inače potječe iz Češke, a Leševi su etničkim porijeklom Moravci. Naseljeni su u 18. stoljeću u Gorskom kotaru (područje Vrbovsko - Mrkopalj - Ravna Gora), kada je Josip II. tamo htio otvoriti neke rudnike ili kamenolome i doveo je majstore iz cijele Monarhije. Zato ja imam po maminoj strani pretke iz Dalmacije (Lukšić) i Njemačke (Kufner).

Plan Josipa II. se izjalovio, a majstori i njihove obitelji postali su sirotinja i razišli se mili moji - kuda koji. Veliki broj naselio je tada puste krajeve u Ivaniću i oko njega (bivša Vojna Krajina).

Da se vratimo na topic: pravi naziv otpada iz ložišta je šljaka, a popularni ''leš''.

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Samo ste jednu smazali dunsflašu?!Koliko se sećam kupio si 2(ili beše 3 :?: ).Dobro,to je bio putopis a ne alkoholopis,ali se uz dobro društvo i čist vazduh,barem meni,otvori drugo grlo na karburatoru,pa idem kao stari Tristać u četvrtoj :lol::lol:

Pozdrav Stanley!

Obzirom na to da sam ja vozio Portosa i Stanleya, mogu odgovorno potvrditi u autu nisu bili žedni, naravno zahvaljujući Portosovim akvizicijama iz Mercatora :lol:

 

A jadan Seabral, koji se prije 14 mjeseci odrekao alkohola u potpunosti nije htio probati okus Apatinca. Još kada smo se nakon roštilja s lukom vratili u Megana pa nastavili po pivi...

No nije pokleknuo, trpio je do kraja!

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Link to comment
Share on other sites

A jadan Seabral, koji se prije 14 mjeseci odrekao alkohola u potpunosti nije htio probati okus Apatinca. Još kada smo se nakon roštilja s lukom vratili u Megana pa nastavili po pivi...

No nije pokleknuo, trpio je do kraja!

Hm, možda smo ovaj izlet zapravo organizirali 14 mjeseci prekasno ? :mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

sad sam tek ulovio vremena pa sam procitao reportažu...

 

ovo je najjača reportaža do sada, koja je osvanula na našim stranicama....

a i jasno mi je zakaj je Portos postao direktor .... :kul

 

bravo dečki, nadam se da bu sa zagorskih brega još bolja ispala....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...
Rečica, Orlovac

Još nešto je ostalo nedorečeno, a riječ je o dionici pruge koju nismo obišli: most na Kupi - Karlovac. Tamo nismo išli, ne zbog poodmaklog vremena već iz razloga što pruge na toj dionici više nema. Ostao je samo nasip, zarastao u žbunje. Ostaci trase dobro se vide iz vlaka od kolodvora Karlovac prema Draganiću (desna tj. istočna strana), te iz autoceste sa vijadukta Orlovac.

Rekli smo u prvom postu da je pruga na ovoj dionici izvađena još početkom devedesetih godina, a kolosječni materijal ugrađen je u prugu Bjelovar - Kloštar. Na toj dionici nije bilo kolodvora, već stajališta Rečica i Orlovac.

 

moja baka zivi u recici, a i znam da nakon sto su ''uzeli'' sine sav nasip je bio ''razbacan''!(neznam kak bih se izrazio)

 

i da su domaci ljudi (medju njima i moj deda :mrgreen: ) su sami navažali kamenje (kak ti da ''obnove'' nasip) jer je receno (normalno prije izbora) da c se pruga ponovno vratit u promet

 

jos je cudnije da je pruga ucrtana na većini karata

 

pri spominjanju obnove tj. izgradnji nove pruge za rijeeku se spominjala i ova kao direktna poveznica Rijeke sa Savom(prek karlovca te Siska) pa bi se umjesto crnomorskih luka koristila nasa Riječka

Link to comment
Share on other sites

Ne treba ništa čuditi jer nove karte često objavljuju stare planove, što ponekad može biti vrlo korisno kod potrage za starim nepostojećim prugama. :wink:

 

A pruga Sisak Caprag -Karlovac se i kod HŽ-a vodi na popisu pruga ... dakle formalno i dalje postoji, pa nema ni razloga da se briše iz karata. Proći će još izbora i izbora prije nego što ju i formalno ukinu ... :mrgreen:

 

Je li odeš koji put kod bake i dede, pa ako imaš fotić da nam poslikaš kako to tamo izgleda ?

Link to comment
Share on other sites

pa svaki drugi vikend ali problem je mama i tata me ne pustaju samog zato kaj je dosta tog i zaraslo pa da nedaj boze da me zmija ugrize i slicnoo ali sta cu ne mogu se odupret roditeljima

 

ali probat cu ih na govorit ali mislim da cu(ako cu )onda sam oko recice mooooozda i orlovca

 

imam fotic bas i nije nes ali je digitalac :lol:

Link to comment
Share on other sites

Možeš pokušati i mamu ili tatu nagovoriti da te prate ... reci im da je to za jedan vrlo važan prilog na ovom forumu :wink:

Vjerojatno neznaju za forum kao što niti moji nisu znali neko vrieme ;)

To je divlji badem; ništa nije tako lepo kao kad procveta, a ništa tako gorko kao kad se prvi put proba...

Link to comment
Share on other sites

Možeš pokušati i mamu ili tatu nagovoriti da te prate ... reci im da je to za jedan vrlo važan prilog na ovom forumu :wink:

Vjerojatno neznaju za forum kao što niti moji nisu znali neko vrieme ;)

 

kod mene doma vrijedi jedno pravilo: bolje reci odmah je ce se kad-tad saznat i ondaa ce tek biti problema

 

ma vidjet cemo

ma najgore je kaj nije prohodno biciklom inace bih ja od orlovca do mosta sve vec sliko

Link to comment
Share on other sites

Možeš pokušati i mamu ili tatu nagovoriti da te prate ... reci im da je to za jedan vrlo važan prilog na ovom forumu :wink:

Vjerojatno neznaju za forum kao što niti moji nisu znali neko vrieme ;)

 

kod mene doma vrijedi jedno pravilo: bolje reci odmah je ce se kad-tad saznat i ondaa ce tek biti problema

 

ma vidjet cemo

ma najgore je kaj nije prohodno biciklom inace bih ja od orlovca do mosta sve vec sliko

Vidiš meni nikad nisu delali problema, osim kaj je mama znala bacit oko na forum... :roll: Al' sad se već pomirila s tim i neradi nikakve probleme. :)

To je divlji badem; ništa nije tako lepo kao kad procveta, a ništa tako gorko kao kad se prvi put proba...

Link to comment
Share on other sites

nego znali netko da li je postojao spoj, od tam sa orlovca di je ta pruga isla na onu magistralnu za rijeku, za bubnjarce tj. prema Ozlju

Nije bilo direktnog spoja, tj. za Bubnjarce si mogao ići samo nakon promjene smjera u Karlovcu.

Link to comment
Share on other sites

da krenemo od početka

 

prvo cu slike pa cu poslije prepricat događaj

 

moje prijevozno sredstvo:

p1010063ze3.jpg

 

prepreke:

 

 

p1010064hv7.jpg

 

p1010065oy5.jpg

 

Slike mosta (ostatak):

p1010066pt9.jpg

 

p1010067kx7.jpg

 

''tunel'' (iznad je pruga!) koji vodi do Kobilića(mjesto uz Kupu):

 

p1010068as9.jpg

 

Negdje iza ovog je pruga :wink:

 

p1010069yc5.jpg

 

 

________________________

da nebi bilo da je previse slika u jednom postu(upozoravali su(admini) po forumu) nastavak u sljedećem

Link to comment
Share on other sites

(nešto je slikano u smjeru Brođana a nešto u smjeru Rečice(Karlovca)

 

Sad je na redu stanje pruge:

 

p1010070oz6.jpg

na ovoj se slici i ne vidi bas stanje

 

ovo j e s likano u smjeru KA iznad ''onog'' tunela

p1010071ru3.jpg

 

na ovoj se vidi stanje pruge

p1010072uo5.jpg

 

 

ovo je ostatak mosta nisam mogo skroz na most ''ulaz'' je zarašten

p1010073rl5.jpg

 

p1010074ai9.jpg

 

znali netko sta je ovo :shock:

p1010075ne2.jpg

to je uz most

 

 

vraćamo se na stanje pruge

p1010076un8.jpg

kao što vidimo i ovdje bi trebao kemijski vlak :mrgreen:

p1010077ur1.jpg

p1010078yc6.jpg

pogled sa tunela na bicikl

p1010079dd2.jpg

 

(ukoliko moderator misli da je slika nepotrebna nek mi kaze maknut cu je iz posta)

 

ovdje se vidi da si je netko ''posudio'' malo nasipa ima dobrih 30cm ispod praga da kamenja a nekim je mjestima i gora situacija

p1010080ao1.jpg

 

MOLIM VAS dobro pogledajte ovu sliku i recite da je pruga u dobrom stanju

p1010081yv0.jpg

 

ovdje se jos bolje vidi

p1010082hm7.jpg

 

ove su dvje slike propale htio sam docarati ''ravninu'' tracnice

p1010083um1.jpg

p1010084so0.jpg

 

ponovno zbog istih razloga nastavak u sljedećem postu

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...