Jump to content

moji đirevi,ekstra ukratko.


zlikovac

Recommended Posts

najgori su rumunjski vlakovi, mađarski su isto u sličnom rangu, u italiji san iša besplatno na jednoj relaciji pa su mi ostli u pozitivnom sićanju a i spava san sasvim solidno.u nišu jednom krepala lokomotiva, čekali priko 2 ure da dođe nova i to bez grejanja poludija san jer san bija sa 3 žene koje su kokodakale stalno o istoj temi. bugari isto nisu nešto baš,slovenski onako ki naši al njih ne volin jer su slovenski pa su onda ipa lošiji.oni austrijski šta idu za beč, crveni vagoni sasvim dobi,ne pašu mi oni naši šta voze nazad di nema kupea i di nemoš odspavat ka čovik u miru. makedonci isto onaj balkanski đir, šporkica, srbi isto klasika.kad san iša u bosnu neznam jesan iša sa našim il njihovim, svakako više je bilo za požalit se kondukteru kad je upa u naš kupe nakon šta smo cilu noć bili izuveni :mrgreen: ža mi šta nisan proba albanske kad san bija doli i crnogorske,al bit će prilike. zaključak, nema do vlakova i amen. samo zahode malo prat i minjat vodu u slučaju da se spadne na to da ju se mor apiti iako piše nije za piće. :wink:

ZAO-ZLI-ZLIJI ! :) :)

Link to comment
Share on other sites

He, he, a ja se sjecam 80tih kad je vozio "Zurich-Beograd express". Pun svega, uvijek kasnio bar 2 vure u Zagrebu, a sto sam se nagledao svakakvih ljudi unutra... Jednom sam stajao od ZG do Vinkovaca. U hodniku smo bili natrpani do kraja, a kupeo polu plazni, ljudi su lezali preko sjedala. Gastarbajteri, jasno.

A ja sam bio u zadnjem vagonu gdje se zahod zastopao i ljudi su se jednostavno ispraznili u hodniku pred zahodom.

U Vinkovcima mi se smilovala jedna zena koja me pozvala kod sebe u kupe jer je vidjela da "imam mio pogled", pa je sterala svoju svekrvu da se skupi na jedno sjedalo i onda mi je do Beograda tupila o zetvi.

A kad sam se taj put vracao iz BG, sjecam se kita - nas covjek - koji je imao neku firmu u Svicarskoj, zvala se nesto kao Jugo-agencija, bavio se slikanjem golih ljudi i meni je obecavao garant 500 franaka mjesecno. Ha, ha, imam jos uvijek njegovu vizitku u Zagrebu.

 

Eh, dobri stari dani JZ-a. Svacega bi se tu jos dalo napisat.

Link to comment
Share on other sites

ma film je vlak samo takav,moćniji od busa masu recimo baš jer je opuštenije i svako malo neko prolazi, ulazi,neki moraju pričat jer nemogu spavat il jednostavno šutiti. kad san iša za skoplje upala 3 vozača kamiona,srbi u kupe..i vozimo se, 2 starija i jedan 23 godine,tek početnik..i voze se i skuži ovaj najmlađi da nema putovnicu,a ima je slovenski u srpsku..i ništa dobro, krene vlak, kao zvat će mater da mu pošalje srpsku u šid kad vlak stane pa će samo pokazat i sve u redu. međutim, nema ni srpske putovnice,nemože mu mater poslat,jadnik nezna šta če sa sobom.ova dvojica ka kao savjetuju al više ga sprdaju i u apr navrata se nije moglo nego smo se svi dobro nacerili..i odluči on da siđe u novskoj,bilo je iza ponoći, ništa ne radi, mrak, on sam...baš me oduševija a i ova dvojica su ga okaljali kasnije kad je izaša da koji je glupan...premoćno je bilo sve to slušat.

ZAO-ZLI-ZLIJI ! :) :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...