Jump to content
zeljeznice.net
garlic

YouTube

Recommended Posts

Evo nešto za ljubitelje vodenih para & vrtnih željeznica:

• Like 1

13 hours ago, DB said:

Evo nešto za ljubitelje vodenih para & vrtnih željeznica:

Fascinatno, ako uzmemo u obzir da je u Rusiji "supkultura" vrtnih željeznica gotovo nepostojeća, nasprem jedne Engleske npr. Baš me zanima je li radio sam ili po nekim nacrtima. Kako god, svaka čast.

I kolosijek je, čini mi se, malo već "ozbiljniji", tipa 384 mm. Vjerojatno koristi postojeću trasu neke industrijske željeznice. Bilo bi u svakom slučaju zanimljivo iskopati detalje.

12 minutes ago, Renato said:

Pretpostavljam da se radi o nekakvim ribnjacima. Ima prilično pruge i mostova preko kanala i hrpa skretnica. Sumnjam da je to u kućnoj radinosti nastalo.

Infrastrukturu je sam postavio (1.5 km) i lokomotivu je sam napravio. Čovjek je poznati ruski orguljar i inženjer po struci, a lokomotivu je radio 10 godina.

Bio sam blizu - kolosijek je 300 mm.

https://lv.sputniknews.ru/photo/20191106/12718818/lichnaja-zheleznaja-doroga-svoj-parovoz-postroil-inzhener-dache-foto.html

A evo i jedne njemačke vrtne željeznice, isto samogradnja, ali ovo je 600 mm kolosijek, što je već ozbiljniji uskotračni kolosijek:

Ono što sam uspio saznati je sljedeće:

- 250 metara kolosijeka

- sam je sve gradio

- peterocifrena brojka što se cijene tiče

Meni osobno jako lijepa lokomotiva.

Više detalja pogledajte ovdje:

https://www.feldbahnmanufaktur.de/projekt-kyra/

smiley.gif

Ne znam jeli i ovo spada u kategoriju vrtne željeznice - Semaphore Miniature Railway, Adelaide, South Australia.

Dužina oko 2 km, širina kolosijeka  457 mm. Dio je dobrovoljnog društva i ima ih puno ovakvih u Australiji i na NZ.

Medo

----

The 50-50-90 rule: Anytime you have a 50-50 chance of getting something right, there's a 90% probability you'll get it wrong.

Ovi prilozi bi prije trebali biti na modelarsku temu. Tamo ima ima dosta priloga na ovu temu. Naši Željko i Dražen su postavljali slike izgradnje koje su oni radili.

Ovi prilozi bi prije trebali biti na modelarsku temu. Tamo ima ima dosta priloga na ovu temu. Naši Željko i Dražen su postavljali slike izgradnje koje su oni radili.

Hm... I da i ne. Medin prilog možda, ali moj je 600 mm i ne radi se o modelu. :)