Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
STIB

Nedostupnost foruma, errori i ostala gamad

Recommended Posts

Meni je fascinantno da skoro svaki admin svijeta se trudi da ima što manje bandwitha, ali eto Anton je kontra tog i još nagovara ljude da hostaju fajle gore. Naravno da će izbacit: Bandwith limit exceeded...

Heureka! Napokon, nakon cijelih 24 i nesto sati ponovo connectiran. Preko htneta cijeli dan samo poruke tipa "the page not display". kako bi rekao Djuro iz nadrealista-fercera! :kul

u zadnjih 24 sata pokusao sam se spojiti preko Carneta, T-com i VIP, no nista.

Tek prije 15-tak minuta sam uspio.

Ocito se nesto dogada? :shock:

meni je cijeli dan izbacivalo "firefox can't find the server at www.zeljeznice.net " kak na poslu (adsl) tak i doma (xnet) ,eto do prije pol sata.već sam se uplašio da stranica više ne postoji..

Sada mi sve normalno radi, nakon dva dana potpune tišine. Ispravka, uspio sam jučer ući na site, ali samo preko mobitela - Opera Mini. Naravno nije htjelo ući na forum :( .

Auuu, nakon dugog vremena, evo mene opet... 8)

Evo i mene... preko T-COM DSL-a nisam mogao na forum. Ocito nesto ne stima.

Sada sam na netu preko Vodatela i vidi vraga, stranica radi.

Vrijeme je da riješim dilemu...

Dakle, Bandwith limit exceeded je javljao zbog prevelikog prometa, i to je jednostavno stvar koja vas može zeznuti, konkretno ja imam 60 GB mjesečnog prometa, ali povećao sam usporedo sa "padom" stranice na 70 GB.

Da, Fitz je dobro primjetio ( doduše ne znam je li sarkastično ili ozbiljno ), da ja ne radim na tome da se smanji promet, kao drugi admini.Meni je cilj da ljudi ovdje stavljaju slika kolikog god žele, a da ih ja u tome ne sputavam, dok se na drugim forumima ovo jako često ograničava.Nažalost eto, to ima svoju cijenu, pa se zna dogoditi da nepredviđeno veliki broj korisnika u kratkom vremenu posjeti stranicu, a vrlo brzo se onda prekorači i mjesečni promet, pa se javi greška bandwith limit exceeded.

Druga greška Server not found je čisto zbog moje greške i moga previda, nema nikakve veze sa samim serverom, da ne kompliciram, nazvati ćemo ju administrativnom greškom.

Nadam se da je dilema riješena 8)

Hehe... Čim smo ga tam gore nahvalili, on je počel delati pi.darije.

Serija 05 je zakon!

Vrijeme je da riješim dilemu...

(...)

Nadam se da je dilema riješena 8)

Hvala, sad je puno toga jasnije.

Pozdrav iz Zagreba

Da, Fitz je dobro primjetio ( doduše ne znam je li sarkastično ili ozbiljno ), da ja ne radim na tome da se smanji promet, kao drugi admini.Meni je cilj da ljudi ovdje stavljaju slika kolikog god žele, a da ih ja u tome ne sputavam, dok se na drugim forumima ovo jako često ograničava.Nažalost eto, to ima svoju cijenu, pa se zna dogoditi da nepredviđeno veliki broj korisnika u kratkom vremenu posjeti stranicu, a vrlo brzo se onda prekorači i mjesečni promet, pa se javi greška bandwith limit exceeded.

Ozbiljno sam mislio, možda bi bilo bolje da se za neke stvari koristi rapishare i to, a ne sve na server :)

Ozbiljno sam mislio, možda bi bilo bolje da se za neke stvari koristi rapishare i to, a ne sve na server :)

:D

Promet većinom čine slike koje su hostane na Imageshacku, a kojih ima na tisuće o porukama, a ovo što je na serveru su uglavnom .pdf dokumenti te slike iz Galerije. 8)

Promet većinom čine slike koje su hostane na Imageshacku, a kojih ima na tisuće o porukama, a ovo što je na serveru su uglavnom .pdf dokumenti te slike iz Galerije. 8)

a kakve veze imaju slike sa drugih servera? Pa nije valjda da server na kojem su zeljeznice.net povuče sliku sa npr. Imageshacka pa se i to računa pod promet?

A jel možemo saznati što je TOČNO bio problem, meni je najfascinantnije kako to da sam ja cijelo vrijeme bez problema uspio pristupati serveru...

#1 truth hurts

#2 It's hard not to hate..

a kakve veze imaju slike sa drugih servera? Pa nije valjda da server na kojem su zeljeznice.net povuče sliku sa npr. Imageshacka pa se i to računa pod promet?

A jel možemo saznati što je TOČNO bio problem, meni je najfascinantnije kako to da sam ja cijelo vrijeme bez problema uspio pristupati serveru...

Neka me netko ispravi, ali sve se to računa kao promet ove stranice, znači odlazni/dolazni, sve to ide u "bandwith".

Pa kad već inzistiraš, šta je bio problem, ajde i da napišem.Nažalost zbog hrpe emailova koje primam dnevno i gužve u kojoj sam bio, previdio sam ponudu za produženje usluga.

Eto, tko radi, taj i griješi. 8)

Neka me netko ispravi, ali sve se to računa kao promet ove stranice, znači odlazni/dolazni, sve to ide u "bandwith".

Pa kad već inzistiraš, šta je bio problem, ajde i da napišem.Nažalost zbog hrpe emailova koje primam dnevno i gužve u kojoj sam bio, previdio sam ponudu za produženje usluga.

Eto, tko radi, taj i griješi. 8)

ne bih htio proturječiti :) ali meni se čini da se gleda promet na serveru a ne baš stranice... jer browser (IMHO) učita stranicu sa servera i onda povuče slike direktno sa imageshacka ili od kud već... bez posredstva matičnog servera. To bi bilo logično.

Anyway, slike od 500 kB se ionako ne bi smjele stavljati na forum a još gore serije od 150 takvih :roll: (karikiram :wink: ) Mislim da bi bilo dobro (predlažem) da se uvede obveza da se za velike slike i bilo kakve serije slika (od dvije na više na istu temu u istom postu ili u sukcesivnim postovima) mora u postu postaviti (vrlo) male "thumbnailove" - pa koga zanima sve bude i pogledao. Možda i da napravimo kakvu "fotoreportažnu galeriju" - podforum gdje bi se otvarali topici sa takvim (ogromnim) serijama fotografija i isto stavljali "thumbnailovi" da se ne radi nepotreban promet.

#1 truth hurts

Dakle može se dalje "minirati" forum sa slikama..

Jedino me zora, ko najvjernija žena, svako jutro čeka raširenih ruku...

phpBB : Critical Error

Could not connect to the database

danas u 9:37 i trajalo je dvije minute :puc

#1 truth hurts

phpBB : Critical Error

Could not connect to the database

danas u 9:37 i trajalo je dvije minute :puc

Jako rano jutros je bilo "server unavailable" i trajalo je više od sat vremena :evil:

Danas oko 6.15 ujutro je odjedamput ponovno javio: "The page cannot be displayed ... The page you are looking for is currently unavailable. The Web site might be experiencing technical difficulties, or you may need to adjust your browser settings....". Niti nakon 15 minuta nije bilo bolje.

Možda bi sve skupa bolje radilo ako stranicu i forum preselimo na neki drugi server ?

mislim da zasad nema potrebe za selidbom jer ovaj server zasad radi odlično. to što tu i tamo imamo problema (jednom mjesečno ili rjeđe) to nije niti najmanje zabrinjavajuće. pogledajte forum.hr ili ssc, preselili se na nove kakti bolje servere i cijelu večer su nedostupni

možda je, ali sve je u okvirima podnošljivog. zapravo, ja sam u zadnjih mjesec dana primijetio 2 ili 3 zastoja. i tu nema mjesta bilo kakvoj uzbuni.

My two cents...

Slike ne ulaze u bandwidth servera ako nisu hostane ne njemu.

Preporuka je da se slike prikazuju kao thumbnailovi zbog bandwidtha koji ubijate sebi i drugim korisnicima, da ne spominjem ekipu koja je još na modemima, ISDN-u, ili plaća paprenu cijenu nekog DSL paketa. Nemaju svi monitore visoke rezolucije, niti neogranbičeni up/download.

Iako se čine zgodnim detaljem, animirani avatari, animirani ili veliki banneri u potpisu su čisti žderači bandwidtha... da ne velim da smetaju pri pregledavanju postova. Ima ekipe koja ima veći i šareniji / slikopisniji banner u potpisu nego cijeli post. Čemu?

Kvalitetan host bi riješio dobar dio stvari, ali i malko oštrijih uputa za objavu sadržaja, pogotovo slika i avatara... osobno imam brzu vezu na net, ali mi se često zna dogoditi server-time-out ili mi se ne učita stranica ispravno jer je neko nakrkao previše velikih fotki u post... o čitljivosti stranice da ne govorim...

Malko O.T. ali budući je zaključana tema o Avatarima... vidim da se neki igraju avatarima ... zadnji je bio kolega drazenb67 koji je blagonaklono sa nama podijelio prekrasan avatar od nevjerojatnih 750x512 pix, težak "samo" 62.49 KB (63994 bytes)... podforum Modelarstvo liči na veliku bjelinu, a tek scrollanjem (horizontalnim) čovjek može vidjeti o čem se u stvari piše.

Admini... ograničite veličinu avatara putem skripte... ovo nema smisla.

The difference between men and boys is the price of their toys.

John Woodall, WorldRailFans

www.malezeljeznice.net

danas cca 18:30 mi je forum bio nedostupan. zna netko detaljnije što se događalo?

#1 truth hurts