Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net
zeleni_billy

Željezničari i alkohol

Recommended Posts

Uostalom, misliš da mi netko od nadređenih istraživao tko je taj dan, u tom vlaku, na toj lokaciji i toliko sati pušio u putničkom prostoru od željezničara (da sam recimo pisao mail)? Ja pretpostavljam da nebi!

..

Misliš da ne bi istraživao? Grdno se varaš!

A vezano za alkohol, vjerovatno im je smjena bila gotova pa su popili malo...

Lako za alkohol, potegnu i neki drugi putnici iz flaše, pa im nitko ništa ne veli.

Ali pušenje u vlakovima je strogo zabranjeno i tu je kondukter morao reagirati. Dovoljno bi bilo da si prijavio konduktera.

Prije neki dan na ZG GK pri alkotestiranju TRI prometnika pozitivna na alkohol u službi. Dva su odmah dobila otkaz a treći je neki sindikalni povjerenik pa je skinut iz službe.

Prije sam nešto pisao o tom alkoholu na ZG GK i pijanim prometnicima ali jedino što sam izazvao je sljedeće: neki bezveznjak tu sa foruma me tužio prometnicima zbog napisa i imao sam nekoliko neugodnih telefonskih poziva.

No međutim, što bi čovjek mogao očekivati? Kad je prometnik koji je sudjelovao u nezgodi ispadanja manevarske lokomotive na ZG GK bio pozitivan na alkotestu i vraćen je na posao!!? Bilo je prije nekih 1,5 god.

Sad se izgleda šefica kolodvora zaista misli obračunati sa tim alkoholom u službi.

Ajde Mali Paja, nagazi na ovu temu pa reci i ti neku "mudru".

Strojovođe imaju na stotine izvanrednih događaja godišnje i uvijek ih se alkotestira. Pa kad je koji strojovođa bio "pod gasom"??

Nego...dobro plaćeni prometnici na ZG GK iz dosade "malo" popiju. A rade u izvršnoj službi!?

garlic

Pa kad me prozivaš mogu ti reći da sam nekad davno štitio jednog strojovođu sa parne lokomotive. Strojovođa pijan a da ga ne zahebem pokažem mu i prijavu koju sama napisao tako da njega ne spominjem. Iskočila 11 serija sa 1 osovinom na iskliznici. Na kraju ispadnem ja kriv a ne strojovođa. Što se tiče pijače nikad u životu nisam bio pijan. A znao sam puhati za one koji su popili.

Što se ovog zadnjeg tiče znam puno ali neću pisati o tome.

Sramota je da je na jednom ZG GK u istoj smjeni nađeno TRI prometnika pod gasom. Pa ni manevristi ne piju toliko!

Danas ujutro je bilo neko pregaženje na Zelenom mostu i strojovođa sigurno neće biti pozitivan. Aha.

garlic

Ovo bi se u nekoj drugoj prilici dobro uklopilo ovdje, ali, kak nema neke prikladnije teme:

- a povod je sljedeći:

TUŽAN ODLAZAK

ZBOGOM, DRAGI DUDEK: U 88. godini života preminuo legendarni glumac Martin Sagner

untitled-design-1-3.jpg?quality=100&strip=all&w=670&h=400&crop=1

Dugo godina bio je u mirovini, a zadnji put se pojavio u Vrdoljakovom filmu ‘Duga mračna noć’

Legendarni hrvatski glumac Martin Sagner preminuo je nakon kratke i teške bolesti u 88. godini života, piše Podravski list.

Javnosti je ostao zapamćen kao neponovljivi Andrija Katalenić, poznati kao Dudek, iz kultne serije Gruntovčani.

Bogata karijera

Sagner je glumio u desetak televizijskih serija i najmanje još toliko dugometražnih filmova. Početkom 90-ih godina, u dva je mandata čak bio i zastupnik u Saboru, no odlučio je kako to nije za njega.

Dugo godina bio je u mirovini, a zadnji put se pojavio u Vrdoljakovom filmu ‘Duga mračna noć’.