Jump to content

Kolodvor Ploče i Metković ( jako puno slika! )


Anton

Recommended Posts

Igorail mi je konačno objasnio zašto nova željeznička stanica u Sarajevu nije čeona. Ta velika i impozantna zgrada uvijek mi se činila malo prevelika za samo jednu prugu normalnog kolosjeka koja je došla u taj grad sad već daleke 1947 godine, kasnijom noramlizcijom dobila je i krak do Mostara i Ploča i to je bilo sve. Da je trebalo da se produži na istok nešto sam načuo iz novinskih napisa još kada je otvrana pruga Beograd-Bar, tada se pisalo da je barska pruga nekompletna bez povezivanja Valjeva preko Zvornika sa Tuzlom i Užica sa Sarajevom. Ovaj spoj Užica sa Sarajevom uvijek mi je bio nepoznanica posebno gdje bi ta pruga ulazila u Sarajevo i dali bi koristila uskotračnu trasu preko Pala. Da je to realizirano Sarajevo bi usitina bilo velika željeznička raskrsnica.

Pozdrav iz Osijeka !

Link to comment
Share on other sites

 

Matisa:

 

P8170082.jpg

 

 

Čemu služi taj stroj na slici? Pretpostavljam da je za nekakvo održavanje, čega? I da li je vagon koji je iza sastavni dio cjeline ili je tu slučajno? S obzirom da nije prikopčan za sam stroj. :kul

kpjstar.gif.19648035a936debebea313dbc37b8ab7.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Lijepe slike!

 

A da se vidi kako sve to izgleda lijepo na karti s razmjerom 1:100000, od Metkovica do Ploca, ukljucivo deltu Neretve sa prugom normalnog kolosijeka:

http://www.baharis.cz/mapy/24_ploce-peljesac-mljet.gif

 

Inace, veoma zanimljive karte u razmjeri 1:100000:

http://www.baharis.cz/stranky/mapy-chorvatsko.html

... pa ako netko sto treba, neka izvoli.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...