Jump to content

Kupovanje i vožnja s kartom Zagreb-Božjakovina-Prečec-Zagreb


Šampon

Recommended Posts

Zgoda kod kupovanja vozne karte 3.8.2003. Bilješke iz dnevnika.
Karta je izblijedila jer su bili prešli s igličnog (matričnog) pisača na laserski i još na glatkom papiru.
Bio sam hodočastio bl. Augustinu Kažotiću u Lupoglav. Planirao sam sići u Božjakovini, a na povratku ići na stajalištu Prečec da se ne vraćam istim putem, a i Lupoglav je na pola puta između Božjakovine i Prečeca.
Još nisam kupovao kartu s različitim odredištima na odlasku i povratku pa sam bio znatiželjan kako će ići.
Na šalteru na Glavnom kolodvoru sam tražio povratnu kartu. U odlasku Zagreb-Božjakovina, u povratku Prečec-Zagreb. Službenica veli da ne može. Šutke sam čekao jer se nisam dao otpraviti. Službenik pored nje joj nešto šapne, a ona otipka podatke u računalo i ispriča se.
U vlaku za Božjakovinu kondukter je zamišljeno proučavao kartu, probušio i sa smješkom vratio.
Na povratku s Prečeca kondukter je mislio da sam u krivom vlaku i da se vraćam natrag! Objasnio sam mu i veli da nije znao da se i to može.
Ovo je samo jedna od zanimljivih zgoda s putovanja HŽ-om.

 

IMG_20220915_170606.jpg

IMG_20220915_171100.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sličnu situaciju sam imala prije 5 godina kad sam planirala kružno putovanje, ne sjećam se više točno ni rute, nešto u stilu Koprivnica Bjelovar Daruvar - nemam pojma, ali bilo je dobro isplanirano i nekim čudom sasvim izvedivo po voznom redu. Nisu htjeli niti čuti za to i nisam mogla dobiti povratnu kartu. :) Vjerujem da je 2003. još bilo moguće dogovoriti svašta s obzirom da digitalizacija (barem kod nas) uništi hrpu čari putovanja. Stvarno bezveze da ne postoji neka opcija za kružna putovanja, to je samo jedan primjer nemara jer nitko u HŽPP nije briga za ljude koji se i dalje žele voziti vlakom (ja sam u međuvremenu odustala od te želje otkad je vrhunac putovanja vožnja u niskopodnom tramvaju). Godinama dok sam još išla na entuzijastična putovanja redovna pojava je bila da kondukteri nemaju pojma o nekoj akciji koja se reklamira za HŽPP, pa su inzistirali naplatiti kartu za bicikl iako se reklamira da je taj dan besplatno, na šalterima diljem kolodvora nikad čuli za vikend popust (50% za ljude koji rade i kupuju pokaz da mogu vikednom u pola cijene, pa dok baba nađe u knjižurini šifru za taj popust zadnji vlak odlazi za stanice), .... 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Prošao sam tim putem u nebrojeno navrata, kada smo išli automobilom iz Zagreba u Ivanić Grad ''starom cestom'' preko Dugog Sela i Kloštra.

 

Kod crkve se skretalo desno:

 

Lupoglav.jpg.d4396639f2612ebe2e94c35f000fb6a9.jpg

 

Svaka čast na ideji i hodnji, a hoće li biti i koja i fotografija s putovanja?

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...