Jump to content
zeljeznice.net
Alen

Gomulke

Recommended Posts

ako misliš na gomulku, vrlo vjerojatno bu se prodala ili pe na staro željezo

“HŽ je jedna od najgorih hrvatskih kompanija, umjesto da je jedna od najuspješnijih”
Slavko Linić

"Wer nix weiss, wer nix kann, geht zum post oder eisenbahn."

auuu jako šteta ..zar se nebi isplatio neki remont nekako mi je u zeljeznickom pogledu taj voz zastitni znak rijeke kao u zg mađar.

auuu jako šteta ..zar se nebi isplatio neki remont nekako mi je u zeljeznickom pogledu taj voz zastitni znak rijeke kao u zg mađar.

Kako bi se isplatilo, kad je taj vlak napavljen za 3 kV napon, a uskoro (godina-dvije) će na cijeloj mreži HŽ-a biti 25kV napon, dakle, nema smisla obnavljati nešto što će ti voziti samo jako kratko vrijeme..

Bolje je novce uložiti u ono što će ti voziti i dalje.. :(

to je vec druga stvar ,nisam znao da se to sprema tako brzo.uglavnom steta je sto nece vise voziti.

pozdrav

Postojala je dokumentacija za pregradnju ovog vlaka u svosustavni emv ali nakon analiza troskova, pokazalo se da je to malo skuplja investicija za recimo godinu 1986-7, kada su ti planovi bili aktualni. Litorina je trebala postati dvosistemski vlak ali nista od toga!!!

Postojala je dokumentacija za pregradnju ovog vlaka u svosustavni emv ali nakon analiza troskova, pokazalo se da je to malo skuplja investicija za recimo godinu 1986-7, kada su ti planovi bili aktualni. Litorina je trebala postati dvosistemski vlak ali nista od toga!!!

to bi zbilja bilo sjajno, hvala za informaciju!

Mogu zamislit taj dugačak vlak kako vozi kao prigradski u Zg, vjerojatno bi bio pouzdaniji od 6111.

Nešto mi upada u oko stalno sada vidim i što, zna li netko postoji li kakva podudarnost toga što Litorina isto kao i žutka ima 3 prednja stakla? ili jednostavno čista slučajnost?

i još jedna stvar

zašto ovo čudo ima 2 različita pantografa ili je tu riječ o 2 vlaka, nevidim dobro!

421789_10150583085722304_276946597303_9174747_1740623047_n.jpg

Moje fotografije.

zašto ovo čudo ima 2 različita pantografa ili je tu riječ o 2 vlaka, nevidim dobro!
Izgleda da su to dvije trodijelne Litorine (naravno u poljskoj, moderniziranoj izvedbi).

Pozdrav iz Zagreba

Ex-hrvatski vlak(6011 009+010) u Varsavu ako EN71-100.

25366.jpg

Koliko ih predano iz HZ za PL?

:wink: Bok dečki!

Je li ima tko sliku ovog vlaka u HŽ bojama, odnosno kako je izgledao dok je bio kod nas? I ako mi netko može reći koja je oznaka bila Gomulke sa velikim okruglim svijetlima? :D

Navcom

:D

pa samo par posta gore moreš videti i kakvo je bilo bojanje i kakva je bila oznaka. :wink:

“HŽ je jedna od najgorih hrvatskih kompanija, umjesto da je jedna od najuspješnijih”
Slavko Linić

:kul

pa samo par posta gore moreš videti i kakvo je bilo bojanje i kakva je bila oznaka. :wink:

:D Pitanje za bojanje se odnosilo na vlak na maloj sličici tj. na 6011 009/010, a pitanje oznake na Gomulku sa velikim jednostrukim okruglim svjetlima. Gomulke na gornjim slikama imaju dupla svjetla ako nisi primjetio razliku.

Navcom

:???

pa samo par posta gore moreš videti i kakvo je bilo bojanje i kakva je bila oznaka. :roll:

:??? Pitanje za bojanje se odnosilo na vlak na maloj sličici tj. na 6011 009/010, a pitanje oznake na Gomulku sa velikim jednostrukim okruglim svjetlima. Gomulke na gornjim slikama imaju dupla svjetla ako nisi primjetio razliku.

http://www.zeljeznice.net/galerija/details.php?image_id=985

:mrgreen: Čini mi se da ni ti nisi shvatio moje pitanje.

Samo sam odgovorio na tvoj post:

:mrgreen: Bok dečki!

Je li ima tko sliku ovog vlaka u HŽ bojama, odnosno kako je izgledao dok je bio kod nas?

Tražio si sliku tog vlaka dok je još bio kod nas, ja sam ti je i dao :D

:mrgreen: Da, ali na slici za koju si postavio link nije taj vlak (govorim o vlaku sa male sličice) nego onaj sa duplim svjetlima (koja stoje vodoravno).Ako je tako bil obojan onda si to mogao napisati, jer sam očekivao da ću vidjeti vlak sa male slike na tom linku. :mrgreen:

Navcom

:mrgreen: Da, ali na slici za koju si postavio link nije taj vlak (govorim o vlaku sa male sličice) nego onaj sa duplim svjetlima (koja stoje vodoravno).Ako je tako bil obojan onda si to mogao napisati, jer sam očekivao da ću vidjeti vlak sa male slike na tom linku. :mrgreen:

Vlak na maloj sličici je ex HŽ 6011 009/010, prodan poljacima.

Nakon modernizacije u poljskoj vlak izgleda onako kao na maloj sličici.

A još slika istoga možeš nać ode.

http://rail.phototrans.eu/15,7342,5.html.

Vlak na maloj sličici je ex HŽ 6011 009/010, prodan poljacima.Nakon modernizacije u poljskoj vlak izgleda onako kao na maloj sličici.A još slika istoga možeš nać ode.

http://rail.phototrans.eu/15,7342,5.html.

:roll: Jel to hoćeš reć da je taj vlak ustvari dok je bio kod nas izgledao kao na onom linku koji si dao prije, a ne ovako kao na maloj sličici? 8)

Navcom

Pa očito, jer je ovaj s male slike moderniziran.

:loko Hvala na informaciji! :loko :loko :roll: 8)

Navcom

Zar nismo mi mogli na HZ-u modernizirati tako isto kao i poljaci gomulke!!!]

Već se na više mjesta pričalo o toj temi, i ja sam postavio pitanje koliko je isplativa modernizacija, odnosno prvenstveno promjena na napon izmjenične struje 25kv , 50 Hz (nemoj zaboraviti da je to istosmjerna lokomotiva 3kv!).

Pokušalo se s promjenom napona žutki i nije uspjelo, tako da bi modernizacija i promjena napona 6011 vjerojatno bila preskupa i neisplativa.

421789_10150583085722304_276946597303_9174747_1740623047_n.jpg

Moje fotografije.

Već se na više mjesta pričalo o toj temi, i ja sam postavio pitanje koliko je isplativa modernizacija, odnosno prvenstveno promjena na napon izmjenične struje 25kv , 50 Hz (nemoj zaboraviti da je to istosmjerna lokomotiva 3kv!).

Pokušalo se s promjenom napona žutki i nije uspjelo, tako da bi modernizacija i promjena napona 6011 vjerojatno bila preskupa i neisplativa.

Pitanje je koliko se isplati bilo kakvo vece ulaganje u vozilo staro 40+ godina. OK, HZ to radi zato da u Gredelju i Koncaru ne bi bilo otpustanja...

pozdrav

toma

Three Blind Mice

OK, HZ to radi zato da u Gredelju i Koncaru ne bi bilo otpustanja...

pozdrav

toma

ali i ruku na srce, da se dobro zmulja s novcima, htel to neko priznati ili ne!

a o kvaliteti istih, moglo bi se također raspravljati u nekoliko točaka..

Slavko Linić

Nisam za obnovu krama, ali Gomulke su imale svoj posebni čar. NO, ako nećemo imati obnovljene gomulke, srećom imamo gotovu prugu s novim naponom. I to - kako stoji u zamislima - još od 2009. ...

Biće da je izvođač bio zauzet elektrifikacijom autocesta, pa je pruga malo na čekanju. Ipak je to "kućna" firma koja smije što hoće ...

PS: kad ćemo više u EU da se to sve fino odvede na vožnju, kao jutros bivšeg potpredsjednika vlade, a vjerojatno uskoro i njegovog (bivšeg) šefa?

Moraš znati nešto o vlakovima. Nije važno kamo idu. Važno je odlučiti da se na njih ukrcamo.

Gomulku u muzej!!! I koristiti je koji put kao muzejski vlak! Na rados svih!!! Ako nema para za modernizaciju naprijed stavis odgovarajucu loksu i za posebnu prigodu moze proci!!

Gomulku u muzej!!!

A gdje bi vozila? Gomulku pogoni 3kV što će uskoro biti zamjenjeno s 25kV i na Riječkom području.