Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net

Recommended Posts

Ja sam nekako dobio dojam da u zadnje vrijeme grafitiranje nije vise toliko "popularno", ocito sam u krivu....

Pozdrav iz Stubaka

nocas je 016 opet grafitiran :)

Nije, danas sam ga opet vidio i ima izvana iste žvrljotine kao jučer. Jedina razlika je što su čistili displeje, no samo djelomično. Ostalo nije dirano, i prozori stoje zašarani (i nije jedini sa zašaranim prozorima!); šta ih briga mogu li putnici normalno gledati van... (to im ni inače nije bitno, jer kako drugačije opisati teroriziranje božićnim i ostalim reklamama u obliku rupičastih folija)

Inače 016 ima po bokovima čak osam grafita, s jedne strane dva na vagonu A i dva na C, s druge jednog na C i tri na A, te je čelo A zašarano. Vagon B je zasad čist (osim prolaza sa C vagonom). Imam i slike njega zašaranog, ali ih neću objaviti kako ne bih promovirao dotičnu vandalsku gamad.

Moguće je da banda čita forum i koristi ovdje danim informacijama.

(... jer kako drugačije opisati teroriziranje božićnim i ostalim reklamama u obliku rupičastih folija)

Samo sam čekao. :lool

Primjetio sam da su huligani počeli šarati čak i po upravljačnicama - najmanje tri mađara (004, 010 i 024) imaju na jednoj kabini išarana sjenila!

010 :azdaja:

Kiws2Wz.jpg

rGXkfs5.jpg

Kao da su iz pakla izašli, tako izgledaju gotovo svi Mađari... :sad: :rig :puc :puc

Brzi vlak (744 "Cibalia") iz Vinkovaca, Strizivojne Vrpolja, Slavonskog Broda, Nove Kapele - Batrine, Nove Gradiške, Novske i Banove Jaruge, za Ivanić Grad, Dugo Selo i Zagreb dolazi na treći kolosijek.

Nije, danas sam ga opet vidio i ima izvana iste žvrljotine kao jučer.

ja sam ga vidio s jedne strane, pa opet s druge nisam znao da je obostrano :ne zna:

Moguće je da banda čita forum i koristi ovdje danim informacijama.

Ne bi vjerovali koliko je to istina. Ne samo ovi grafiteri nego i operateri prate ovaj forum. Već sam čuo da se neki bune sa informacijama koje se napišu na forumu.

Ne bi vjerovali koliko je to istina. Ne samo ovi grafiteri nego i operateri prate ovaj forum. Već sam čuo da se neki bune sa informacijama koje se napišu na forumu.

Znači po tome nebi se smjelo pisati po forumu da su vlakovi unakaženi i išarani, ili još bolje nebi se smjelo niti slati upite u HŽ da dobiješ odgovor a nebi se smjelo niti slikati išarane vlakove!

Majko mila svašta...

meni prvo i osnovno nije jasno zasto je sadrzaj foruma vidljiv i bez logiranja?

Da a npr. mapeer su znali zaključati za javnost.

Da a npr. mapeer su znali zaključati za javnost.

Pa normalno, trebali su i prije.

Postoji teorija da su gamacidi pratili maper i vidjeli kad ppd nema bruta, da im opljeve lokomotive. :ne zna:

Spile, pogrešno si protumačio Pajin post. Nije uopće stvar u tome kaj se piše o išaranim vlakovima nego je stvar u operaterima. Bune se ako se nešto o njima piše ili još gore, iscuri nešto što nije smjelo iz firme i završi na forumu. U tome je stvar!

meni prvo i osnovno nije jasno zasto je sadrzaj foruma vidljiv i bez logiranja?

A kako bi članovi saznali za forum i odlučili pridružiti se da je sadržaj nevidljiv? :hm

Jedan dio foruma je ipak nedostupan bez logiranja.

Serija 05 je zakon!

Jel' to nekome u PP možda smetaju i moje slike njihovih unakaženih vozila na forumu? :roll:

Pa normalno, trebali su i prije.

Postoji teorija da su gamacidi pratili maper i vidjeli kad ppd nema bruta, da im opljeve lokomotive. :ne zna:

:shock:

Sorry, ali teorija je stvarno blesava, nadam se da to nije ozbiljna teorija servirana samo zbog naplate osiguranja... :lool

Onaj koji je okrao lokomotive je samo iskoristio situaciju i uzeo što su mu ponudili kad su ostavili lomotive bez nadzora, isto kako bi okrao i autobus ili kamion... na sličnom dostupnom mjestu,

tome ne treba pratiti nikakav mapper; dosta su mu zdrave oči, dvije ruke i malo alata...

Znači po tome nebi se smjelo pisati po forumu da su vlakovi unakaženi i išarani, ili još bolje nebi se smjelo niti slati upite u HŽ da dobiješ odgovor a nebi se smjelo niti slikati išarane vlakove!

Majko mila svašta...

Ma ne! Ja sam dosta davno napisao odgovor na post gdje je navedeno datum i vlak kad se netko od forumaša vozio u lokomotivi i slike postavljao. Onda su me neki popljuvali kako sam to mogao napisati i počela je hajka sa izmišljenim nekim stvarima o meni. Kad kažem da se forum prati nije trebalo pisati ime strojovođe. Samo je trebalo pročitati datum i vlak. Ostalo se sve brzo sazna. Nakon nekih naših pisanja, ne samo mojih neki operateri su se bunili sa iznesenim podacima. Sve se prati. Jedanput je izašao neki tekst u jednom tjedniku gdje su novinari došli u Črnomerec u PU i napisali kako se tamo kartaju. Misliš da nije bilo sankcija?

I zbog toga neke stvari treba zadržati za sebe (odnosno ne pisati javno na forumu), a ako se baš objavljuju "škakljive" fotografije, onda obrisati EXIF i ne pisati datum fotografiranja. Za vožnje u upravljačnicama isto tako, ako se i fotografira, fotke zadržati za sebe, a o vožnjama najbolje šutiti (javno na forumu).

A imamo i jednog forumaša koji se vozi u upravljačnicama i onda to ubrzo osvane na forumu (srećom nije već dugo to objavio), pa čak i datum vožnje. Neću ga imenovati, ali to je onaj koji nije dužan šutiti o mapperu bla bla, jer ga je dobio iz drugih izvora.

Predlažem da ovi postovi idu u neku prikladniju temu.

Brzi vlak (744 "Cibalia") iz Vinkovaca, Strizivojne Vrpolja, Slavonskog Broda, Nove Kapele - Batrine, Nove Gradiške, Novske i Banove Jaruge, za Ivanić Grad, Dugo Selo i Zagreb dolazi na treći kolosijek.

Šta fali fotkama i videima iz upravljačnice (uz točno određen datum i VR), ne razumijem kako to može pogodovati grafiterima, ionako će taj vlak prenoćiti na nekom relativno lako dostupnom kolosijeku gdje će ga biti lako išarati. Neka uvedu kamere, zaštitare, povećaju kazne, ograde depoe i sl., a ne da se ovdje trebamo skrivati ..

Šta fali fotkama i videima iz upravljačnice (uz točno određen datum i VR)..

Fali!

Jer strojovođa tada može nayebat, jer je to zabranjeno, ako uhvate strojovođu da vozi neovlaštenu osobu u upravljačnici može dobiti 3 opomene i onda otkaz.

Jel ti to dovoljan razlog za šutnje o vožnjama u upravljačnici "na crno"?

Neki članovi foruma imaju dobre veze u nekim društvima HŽ-a.Kad bi bilo dobre volje moglo bi se tako dogovorom legalno snimiti cab ride snimke po svim prugama, koje bi i HŽ mogao koristiti u promotivne svrhe. Nest slicno se vrti i na DBTV.

mismotunavek

Ma da ne odemo skroz u OT? Počelo je pitanjem da li grafiteri prate forum? Ja sam samo naveo da se puno toga prati sa foruma pa i grafiteri.

Mađar 016 je očišćen od grafita.

Serija 2 044 i dalje ostaje u Zagorju . :grin: :grin: :grin: