Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net

Recommended Posts

Je...baš me zanima kolko od tih "grafitera" ima doma pošarane zidove,po mogućnosti na zidu roditeljske spavaone.Mislim ak se već isfuravaju onda nek budu dosljedni :twisted: To me podsjeća na one antiglobaliste kaj demonstriraju.Nakon fighta s policajcima odu doma ,sjednu na kauč, cuclaju kokakolu i gledaju Bikbradera... :mrgreen:

Nek se grafitiraju za to predviđena mjesta, nekakvi zidovi, kaj ja znam.

Raditi tako nešto na bilo čemu drugome (ne samo vlakovima) je, ako ne divljaštvo, onda visok stupanj nekulture i neodgoja i iskaljivanja svojih frustracija. Nek idu kopat pa nek se ispucaju...

Evo, da se nadovežem - sve ovo stoji, plus vlakovi su privatna imovina koja se šaranjem oštećuje i ne služi svrsi (da reklamira same sebe i reklame vanjskih naručitelja). Privatnu imovinu u razvijenim zemljama štite zakoni, tako bi zakoni trebali štiti vlakove a počinitelje oštećenja treba procesuirati pravosuđe.

Al ga serem, kaj mogu kad kod nas u Mafijalandu zakon ne štiti nikoga.

Bok!

Ante

41830019715_d1a15f23c9_o.jpg

42012054674_dc7b12daa5_o.png

a035.gif

...vlakovi su privatna imovina koja se šaranjem oštećuje i ne služi svrsi (da reklamira same sebe i reklame vanjskih naručitelja...

Ima jedna fora sa grafitima - grafiteri ne saraju po povrsinama koje su same po sebi atraktivne. Da su nasi vlakovi ofarbani u reklame (moze i za HZ), mislim da na njima ne bi bilo grafita...

Zasto HZ-ov marketing ne iskoristi mogucnost stavljanja reklama na vlakove; bog zna...

pozdrav

toma

Three Blind Mice

Zasto HZ-ov marketing ne iskoristi mogucnost stavljanja reklama na vlakove; bog zna...

Puno je tu pitanja - malo logičnih odgovora...

Bok!

Ante

41830019715_d1a15f23c9_o.jpg

42012054674_dc7b12daa5_o.png

a035.gif

Puno je tu pitanja - malo logičnih odgovora...

Lijepo je primati placu i ne raditi nista.... :evil:

pozdrav

toma

Three Blind Mice

Ima jedna fora sa grafitima - grafiteri ne saraju po povrsinama koje su same po sebi atraktivne. Da su nasi vlakovi ofarbani u reklame (moze i za HZ), mislim da na njima ne bi bilo grafita...

Hm, interesantna ideja, ali ne znam koliko bi bilo ekonomski opravdano reklamiranje po vlakovima. Ipak se oni većinom kreću izvan naseljenih mjesta i prometnica, s većim brzinama (OK, to je diskutabilno za HŽ :wink: ) , pa je broj ljudi koji bi vidio reklame poprilično mali.

Ima li već negdje vlakova s reklamama ? Ja ih još nisam vidio.

A da ih ofarbaju na kockice pa da šaranje po njima bude djelo vrijeđanja državnih simbola?

I ide, ide mali vlak,

u njem želi biti svak....

...osim ako na vlaku ne piše HŽ!

Hm, interesantna ideja, ali ne znam koliko bi bilo ekonomski opravdano reklamiranje po vlakovima. Ipak se oni većinom kreću izvan naseljenih mjesta i prometnica, s većim brzinama (OK, to je diskutabilno za HŽ :wink: ) , pa je broj ljudi koji bi vidio reklame poprilično mali.

U Sloveniji imamo 2 taka vlakova, odnosno dva DMV 713/715 sta ofarbana u reklamne boje.

Ovo uslugu nudi i HŽ ... http://www.hznet.hr/hr/marketing/oglasavanje.htm#vanjsko

Dečki, dečki...

Dajte malo bolje pogledajte...

Pa mi već i imamo vlak s reklamom...

Mađara s naljepnicom "Podravka" zaostalom od zadnjeg Tin-expressa... :mrgreen:

da, danas sam bas njime oko pola 8 isao od vrapca do glavnog. to je 6 111 015.

Prigradski nisu u tako losoj poziciji - ipak se krecu unutar urbanog podrucja.

Al i oni malo dalji putnički, primjerice kroz zagorje, velikom većinom prolaze pored vrlo prometnih cesta i kroz gotovo centar skoro svakog mjesta, tak da bi ih puno ljudi vidjelo...

A ovo kaj se tiče prigradskih, samo na ovom potezu od autobusnog do zapadnog, mogu ga vidjet hrpa prolaznika, pošto pruga prolazi kroz vrlo frekventne pješačke puteve, a ak će se gledat iz automobila skroz do zaprešića ga možeš vidjet i pogotovo na Bolonji, tam skoro idu kotač uz kotač...

Još ak bi bili ofarbani u neke zanimljive boje, puno ljudi bi ga pogledalo..

... a ak će se gledat iz automobila skroz do zaprešića ga možeš vidjet i pogotovo na Bolonji, tam skoro idu kotač uz kotač...

Nemoj zaboraviti da je bolje da vozač gleda ispred sebe, a ne na vlakove pored sebe, pogotovo na Bolonji :lol:

Dobra je okolnost za ovu vrstu marketinga što vlakovi kod nas voze poprilično sporo, pa ih ipak više ljudi stigne vidjeti. Evo napokon jedne prednosti naših zapuštenih pruga :wink:

No, ako Mađari počnu dobivati reklame onda se moram preseliti nekamo izvan centra Zagreba (ali ipak između D. Sela i V. Sela) da ih mogu pratiti... :lol: :wink:

Pozdrav iz Zagreba

Nemoj zaboraviti da je bolje da vozač gleda ispred sebe, a ne na vlakove pored sebe, pogotovo na Bolonji :lol:

Je, a one gole tete na plakatima uz Bolonju... :lol:

Reci da ti nikad nisu odvukle oko bar na stotinku.. :mrgreen:

To je današnji marketing, jednostavno ti mora odvuć oko...

Dobra je okolnost za ovu vrstu marketinga što vlakovi kod nas voze poprilično sporo, pa ih ipak više ljudi stigne vidjeti. Evo napokon jedne prednosti naših zapuštenih pruga :wink:

A i netreba biti, da je npr uređena pruga X-koridora od glavnog do Zaprešića, opet bi stigao vidjet vlak, jer zbog relativno malih razmaka između stanica nemože postić sad neke astronomske brzine...

To je današnji marketing, jednostavno ti mora odvuć oko...

Pa kaj baš moram ovako javno na forumu priznati ? :oops: :lol:

hehe, razmisljam bas kako bi tek forumasima odvlacio paznju vlak sa golim tetama.... :kul

pozdrav

toma

Three Blind Mice

baš sam htio otvorit temu o tim prigodno ofarbanim vlakovima i lokomotivama, al mi je parilo da ne bi nitko ništ pisao. jel otvaramo?

Baš je jučer došel mađar za Goricu u pol pet i prednji dio uz vozačku kabinu je ima nekakav grafit i mogu vam reći bilo urbano ili ne, izgledalo je odurno.

Što se mene tiče, nek si doma zašaraju zid kuće pa da vidim kaj bu mu se desilo! :evil:

Nisam fulal topic... ? :?

Zakaj u mađarima, u onim međuprostorima kod vrata, nema kakvih rukohvata, mislim da bi to stvarno dobro došlo. Istina, ima nekaj na stapanicama, ali mislim da je to malo...

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

Zato što one koji bi trebali mislit o takvim stvarima boli briga dali se ljudi imaju za što držat ili ne.I u samim putničkim prostorima su rukohvati malo previsoko.

Zato što one koji bi trebali mislit o takvim stvarima boli briga dali se ljudi imaju za što držat ili ne.I u samim putničkim prostorima su rukohvati malo previsoko.

to je sam na vratima predviđenim za ulazak invalida u kolicima u vlak....

ovo možda ne spada ovdje, ali vlak spada u prigradski promet kojim prometuju mađari:

koji maloumnik daje dopuštenje određenom vlaku da uđe iz smjera zapada u zg - glavni kolodvor?

jutros oko pola 8 sam štopao, vlak je na signalu stajao točno 13minuta, ljudi su već ludili, neki i psovali da krene. to nije prvi puta da tako dugo stoji. mislim da barem u jutarnjim gužvama se treba malo bolje organizirati jer ovo je očajno.

i još nešto. da li mađare farbaju uz redovno održavanje?? 6 111 013 izgleda izvana kao da je iz gruzije