Dragi forumaši zeljeznice.net, budući da je od 27.11.2019. omogućen upload fotografija na forum, molim vas da koristite isključivo forum za upload fotografija, kako bi izbjegli probleme s nestankom fotografija, koje smo imali u prošlosti. Upute za postavljanje fotografija se nalaze na ovoj poveznici.

Jump to content
zeljeznice.net

Recommended Posts

U Mađaru sam dva-tri puta putovao do Vinkovaca i natrag (ex ubrzani ''Cibalia''). Nije baš da je neki komfor, ali moglo se izdržati.

Kad je to bilo ? Mislio sam da prometuju samo do Novske.

Pisao sam o tome u topicu o imenima vlakova.

Ubrzani vlak CIBALIA (tarifa putničkog) vozio je Zagreb Gl. kol. - Vinkovci i natrag krajem sedamdesetih i, čini mi se, sve do pred kraj osamdesetih.

Služio je kao surogat za putnike plićeg džepa koji su putovali na dulje relacije, a nisu si mogli priuštiti recimo 1. razred u ''Emoni'' i ''Savi''.

Konkretno, ''Cibalia'' je iz Vinkovaca kretala prema Zagrebu desetak minuta iza ''Save''.

Ne znam kako je bilo radnim danom, ali vikendom su vozile 3 (tri) spojene garniture.

Vlak je prašio 120 km/h gdje god je mogao, a po mojem prisjećanju stajao je u kolodvorima (od Zagreba): Dugo Selo, Kutina, Banova Jaruga, Novska, Okučani, Nova Gradiška, Nova Kapela, Slavonski Brod, Strizivojna-Vrpolje i Vinkovci. Ako sam gdje pogriješio, prije će biti da sam dodao nego oduzeo. Dakle, nikakve Sesvete, Garčin i slične... kha-kha.

Uvijek je bio pun kao šipak. Ja sam se vozio samo dva ili tri puta, isključivo iz razloga jer su rezervacije za ''Savu'' ili ''Emonu'' bile rasprodane. I preživio sam, iako to fakat nije kombinacija za put od 25X km.

Serija 05 je zakon!

Ali ima još nešto neudobnije od Mađara, a to je obnovljeni Mađar :evil:

i stara macosa (izuzetak: ona sa zelenim sjedalima, svega ih je par bilo, mislim da 2). mađar bar nema visoke naslone pa ti kičma nijeosuđena na ravnanje na dasci kao u spomenutoj macosi

Ne znam kako je bilo radnim danom, ali vikendom su vozile 3 (tri) spojene garniture.

Eh, da mi je to bilo vidjeti :D

A mi se tu danima trudimo da ugledamo duplog Mađara našoj prigradskoj liniji. :wink:

Eh, da mi je to bilo vidjeti :D

A mi se tu danima trudimo da ugledamo duplog Mađara našoj prigradskoj liniji. :wink:

Meni se prije nekih mjesec dana, kada sam putovao u Rijeku, ukazao dupli Mađar u Vrapču (prema Savskom Marofu). Jedna garnitura bila je prazna, a u drugoj pet i pol putnika. To je bilo rano ujutro (žurio sam na ICN, dakle nešto iza 6 sati). Nisam ga viđao ni prije ni poslije.

Serija 05 je zakon!

Ja sam više puta zadnjih tjedana vidio duplu garnituru kako izlazi/ulazi u GK.

svako jutro oko 7.25 (ne znam tocno) ide dupli madjar kroz vrapce za glavni kolodvor.

svako jutro oko 7.25 (ne znam tocno) ide dupli madjar kroz vrapce za glavni kolodvor.

Točno, kad idem ujutro na posao, viđam oko 7 duplić prema D. Selu.

Inače, vraćao sam se danas s 6 111 019 i taj vraški smrdi po paljevini (kad se izađe na stanici)...

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

koji su sve modernizirani?

6 111 019

6 111 022

...

i znam da je to negdje bilo, ali jel moze netko rec koliko ima madjara? 25?

koji su sve modernizirani?

6 111 019

6 111 022

...

i znam da je to negdje bilo, ali jel moze netko rec koliko ima madjara? 25?

...004, 012 i 020 koliko se sječam

ima ih još 21 garnitura (004-024)

Dinamika vozila i Okretna postolja

KONČAR – Električna vozila d.d.

Kad smo već kod Mađara, moje je pitanje zar je tako teško čuvati bar ove modernizirane Mađare od "grafitera"; boli me gledati kako nagrđuju lijepi modernizirani vlak; zar ne mogu tih 5 spremiti pod ključ?

Kad smo već kod Mađara, moje je pitanje zar je tako teško čuvati bar ove modernizirane Mađare od "grafitera"; boli me gledati kako nagrđuju lijepi modernizirani vlak; zar ne mogu tih 5 spremiti pod ključ?

Slažem se. Užasno ih je vidjeti išarane, a tek su friško ofarbani.

Moderniziran je i 6 111 011:

11dq7.jpg

Samo je jedan lučni zagrebački željeznički most: ZELENI MOST (ili Most "Sava")!!!

koje godine su nasi madjari kupljeni i koliko sam procitao na forumu 6 111 025 postoji i stoji negdje(malo je drugaciji)

vise pratim autobuse i tramvaje, ali me i ovo zanima pa se ispricavam ako nekoga davim. :)

koje godine su nasi madjari kupljeni...

Vjerojatno 1977. Osobno sam se prvi put vozio Mađarem u siječnju 1978. na relaciji Zagreb - Lekenik i natrag. Tada su bili novi-novcati, tek pristigli i ubačeni u promet. Drugi će znati više.

Serija 05 je zakon!

Slažem se. Užasno ih je vidjeti išarane, a tek su friško ofarbani.

Od grafitera treba čuvati sve, a ne samo modernizirane Mađare. Isti problem imaju i druge željezničke uprave. Čitam na slovenskom forumu topic ''Grafitarji'', tamo je sranje kao i kod nas, a u Mađarskoj sam osobno vidio unakaženih vagona i DMU-a ko u priči.

Priznajem da mi jedno nije sasvim bistro. Izdrkavanje grafita (pardon na izrazu, ali drugog nemam) traži stanovito vrijeme. Zar ne postoji nekakva čuvarska služba, ili su ti RVR-ovci (i kako se već ne zovu u pojedinim zemljama) opsjednuti samo subverzivnim elementima s fotoaparatima?

Serija 05 je zakon!

Točno, kad idem ujutro na posao, viđam oko 7 duplić prema D. Selu.

Inače, vraćao sam se danas s 6 111 019 i taj vraški smrdi po paljevini (kad se izađe na stanici)...

to ti je miris spaljenih kočionih papuča...

proizvođač Plobest Novi....

sad riskiram ban, ali ću izreći pa kud puklo. naime, meni ne smeta previše kad vidim mađara s grafitima. ne neke izdrkotine tipa "uzalud ste prali" i slični natpisi, već baš oni pravi grafiti u vidu stiliziranih slova i slika. to mi djeluje totalno u skladu sa prigradskim vlakovima jedne metropole. naravno, ne sviđa mi se kad su stakla zašarana. s druge strane, kad bi svi vlakovi bili izšarani ne bi mi se sviđalo. i naglašavam - ne našarane gluposti, već pravi grafiti. na vagonima mi se to nikak ne uklapa jer se niti oni ne uklapaju u društvo nekakvih gradskih elemenata.

Zar ne postoji nekakva čuvarska služba, ili su ti RVR-ovci (i kako se već ne zovu u pojedinim zemljama) opsjednuti samo subverzivnim elementima s fotoaparatima?

čuj, u fotoaparat stane puno boje.... na objektivu imaš malu rupicu i špricaš... manualnim fokusom mjenjaš širinu mlaza.... ti hodaš sa crvenim a pajdo sa zelenim lakom, jedan u Zenithu a drugi sa leicom, smenom itd... :kul

Zar ne postoji nekakva čuvarska služba, ili su ti RVR-ovci (i kako se već ne zovu u pojedinim zemljama) opsjednuti samo subverzivnim elementima s fotoaparatima?

čuj, u fotoaparat stane puno boje.... na objektivu imaš malu rupicu i špricaš... manualnim fokusom mjenjaš širinu mlaza.... ti hodaš sa crvenim a pajdo sa zelenim lakom, jedan u Zenithu a drugi sa leicom, smenom itd... :kul

A tek kad spaze nekog vlakoljupca s videokamerom ... njega valjda tretiraju kao pravog agenta 007 :lol:

sad riskiram ban, ali ću izreći pa kud puklo.

Zakaj bi izražavanje takvog stava povlačilo ban? :?

pa zato što su svi ful protiv grafitiranja vlakova, a meni to izgleda baš metropolski

pa zato što su svi ful protiv grafitiranja vlakova, a meni to izgleda baš metropolski

Berlin je malko veća metropola od Zagreba pa nema niti jednog išaranog vlaka - fakat neka ruralna sredina! :twisted:

Bok!

Ante

41830019715_d1a15f23c9_o.jpg

42012054674_dc7b12daa5_o.png

a035.gif

Pa dobro, ali izražavanje vlastitoga stava (koji nije protivan s nekim državnim zakonom) jest dopušteno, jer je to sloboda govora.

Kaj, da ja sad teoretski napišem da je željeznica smeće, i da trebamo graditi šesterotračne autoceste, onda bih pobral ban?

Berlin je malko veća metropola od Zagreba pa nema niti jednog išaranog vlaka - fakat neka ruralna sredina! :twisted:

na zapadu ima koliko hoces isaranih vlakova; i u vecim sredinama od Berlina...

problem je da se nas RVR za''bava fotografe, a dozvoljava grafitiranje (i kradju nafte)...

pozdrav

toma

Three Blind Mice

Nek se grafitiraju za to predviđena mjesta, nekakvi zidovi, kaj ja znam.

Raditi tako nešto na bilo čemu drugome (ne samo vlakovima) je, ako ne divljaštvo, onda visok stupanj nekulture i neodgoja i iskaljivanja svojih frustracija. Nek idu kopat pa nek se ispucaju...