Jump to content

Muzej oldtimera Presečki i Krapina


superjura

Recommended Posts

Kako je situacija sa putovanjima i svime ostalim dosta loša evo jedan neželjeznički putopis, ali bolje išta nego ništa u ova sušna vremena.

Bio sam nedavno u okolici Krapine, a otvorilo se par sati slobodnog vremena pa rekoh idem vidjeti Muzej oldtimera Presečki i malo prošetati do starog grada Krapine gore na brijegu. Prije par godina bio sam u Muzeju krapinskih neandertalaca i prošetao gradom pa sad mi to nije bilo u fokusu nego ovo gore spomenuto. Koga zanima grad Krapina i željeznica ima opširan Stanleyev putopis iz 2018.

 

Dakle, muzej oldtimera je malo južnije od krapinskog kolodvora, može se i pješice prošetati do njega. Radi od ponedjeljka do petka od 10 - 15 sati i cijena ulaznice je prihvatljivih 25 kuna. Više informacija može se naći na web stranicama https://muzej-oldtimera-presecki.hr/

 

Unutar muzeja je i autosalon Mercedesa, ali on zauzima vrlo malo mjesta ;-), oldtimeri zauzimaju puno više što je pohvalno.

U prizemlju su izloženi kapitalci, kako mi reče prodavač ovaj žuti primjerak Mercedesa je u vlasništvu CVH i procijenjen je na par milijuna kuna, koliko mi se čini svi su u voznom stanju.

 

Muzej oldtimera Presečki-01.jpg

 

Muzej oldtimera Presečki-02.jpg

 

Muzej oldtimera Presečki-03.jpg

 

Muzej oldtimera Presečki-04.jpg

 

Muzej oldtimera Presečki-05.jpg

 

Muzej oldtimera Presečki-06.jpg

 

Muzej oldtimera Presečki-07.jpg

  • Like 6
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Idemo na prvi kat gdje su nešto noviji modeli, neke se još i može vidjeti na cestama.

 

Fićek i Mini Morris

 

Muzej oldtimera Presečki-08.jpg

 

Muzej oldtimera Presečki-09.jpg

 

Neki opaki američki model, težak oko 3 tone

 

Muzej oldtimera Presečki-10.jpg

 

Muzej oldtimera Presečki-11.jpg

 

Amerikanac, a nije automatik...tada toga još nije bilo.

 

Muzej oldtimera Presečki-12.jpg

 

Vrlo lijepa dva Fiata, ovaj pickup je fantastično uređen (kao i svi modeli ovdje izloženi).

 

Muzej oldtimera Presečki-13.jpg

 

Muzej oldtimera Presečki-14.jpg

 

Muzej oldtimera Presečki-15.jpg

 

Muzej oldtimera Presečki-16.jpg

 

Muzej oldtimera Presečki-17.jpg

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Idemo na drugi kat gdje su motocikli. Stvarno ih ima dosta od svih mogućih proizvođača.

 

 

Muzej oldtimera Presečki-19.jpg

 

Muzej oldtimera Presečki-20.jpg

 

Muzej oldtimera Presečki-21.jpg

 

Muzej oldtimera Presečki-22.jpg

 

Muzej oldtimera Presečki-23.jpg

 

Muzej oldtimera Presečki-24.jpg

 

Muzej oldtimera Presečki-25.jpg

 

Muzej oldtimera Presečki-26.jpg

 

Muzej oldtimera Presečki-28.jpg

 

Muzej oldtimera Presečki-29.jpg

 

Eto, to je to što se tiče muzeja, ima vani još par autobusa i kamion, ali sam se zapričao sa prodavačem pa sam zaboravio poslikati. Gužve nema, bio sam sam u muzeju. Brzinski se pogleda za pola sata, detaljnije za sat i više. Može se kupiti majica i čaša i još neke sitnice.

Sve pohvale vlasniku da postoji ovako nešto i kod nas.

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Bio sam par puta u Krapini i nikako da odem gore na stari grad, rekoh sad je prilika. Parkiralište je ispod samog starog grada. Odmah je tu vrlo dugačak i visok zid, zaista impresivan. Još par minuta i dođe se do ove stare i obnovljene zgrade, a lokacija je prelijepa za panoramski pogledati Krapinu, barem ovaj središnji i sjeverni dio. Stazom se kroz veliku pećinu može dalje gore popeti na vrh brijega gdje su ostaci stare utvrde. Na vrhu je stijeg sa hrvatskom zastavom. Lagani spust u grad i to je to.

 

 

Krapina-01.jpg

 

Krapina-02.jpg

 

Krapina-03.jpg

 

Da budemo ontopic tu je i Macosa.

 

Krapina-04.jpg

 

Krapina-05.jpg

 

Krapina-06.jpg

 

Krapina-07.jpg

 

Krapina-08.jpg

 

Krapina-09.jpg

  • Like 7
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...