Jump to content

Zagreb danas


1borna

Recommended Posts

Hmm i ja sam često vodio grupe turista kao vodič (doduše pred 40-45 godina) i kod nas a i u Europi, sjećam se da su i naši ljudi sa

zanimanjem razgledavali ponude na tržnicama vani. U Parizu koji je tada imao na desetke tržnica bilo je na onim većim možda više

turista negoli domaćih kupaca pa se nitko nije bunio.

Link to comment
Share on other sites

10 minuta, 1borna said:

Hmm i ja sam često vodio grupe turista kao vodič (doduše pred 40-45 godina) i kod nas a i u Europi, sjećam se da su i naši ljudi sa

zanimanjem razgledavali ponude na tržnicama vani. U Parizu koji je tada imao na desetke tržnica bilo je na onim većim možda više

turista negoli domaćih kupaca pa se nitko nije bunio.

 

Paaa, dobro si rekao....samo su razgledavali....a kupovali?...

 

Je li se netko bunio o tome ne možeš znati...nisi razgovarao sa prodavačima..

garlic

Link to comment
Share on other sites

Tu i tamo bi netko kupio kakvo voće i poneki suvenir kojih je također bilo. Domaći su nas uvijek pozdravljali (i mi njih naravno) te 

nas gledali sa zanimanjem. Kad bi kupili nešto znali su nas pitati odakle smo?

    Dobri prodavači su uvijek nasmiješeni jer mrkom facom odbijaju potencijalne kupce. Ja i dan danas kada šećem gradom i vidim

turiste znadem im ponekom prilikom kimnuti glavom kao pozdrav ili ako čujem da mi poznatim jezikom govore pozdravim ih!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ako se neki mloderator ne naljuti i izbriše postove......budem ti rekao....

 

Ja prodajem na Dolcu....kad gazda ode obaviti neke svoje stvari...ostavi me na štandu. Prodajemo samo domaće uzgojeno povrće...zasađeno i ubrano u HR. Područje Vrbovec. Imamo digitalnu vagu, svi kupci mogu sami birati što će kupiti. Damo im vrećicu i sami izaberu što će kupiti. NIŠTA ne utrpavamo.

Na digitalnoj vagi upišem cijenu proizvoda i kad stavim određenu količinu robe odmah mi je prikazana cijena. Nema nikakve muljaže! Display vage vidljiv je i meni i kupcu.

Određeni kupci dolaze po 20 godina kupiti povrće.....

  • Like 1

garlic

Link to comment
Share on other sites

Prvi put čujem, da je bio Gubec uhapšen na području, kde je sada tržnica Dolac :wink:


Po drugoj strani ni hrvatski ni slovenski historičari nemaju podataka ni o imenu ni o datumu pogubljenja Gubeca :nezna:

 

podaci iz: https://hrcak.srce.hr/file/86792

 

Nije sahranjen ni zapis o saslušavanju Gubeca...

 

pozdrav

Darko

  • Thanks 1

"Problem sa činjenicama je u tome što ih ima tako mnogo." Samuel McChord Crothers

Link to comment
Share on other sites

52 minuta, železocestnik said:

Prvi put čujem, da je bio Gubec uhapšen na području, kde je sada tržnica Dolac :wink:


Po drugoj strani ni hrvatski ni slovenski historičari nemaju podataka ni o imenu ni o datumu pogubljenja Gubeca :nezna:

 

podaci iz: https://hrcak.srce.hr/file/86792

 

Nije sahranjen ni zapis o saslušavanju Gubeca...

 

pozdrav

Darko

Kao mjesto pogubljenja bi bilo ispre crkve svetog Marka. Ali i to su sve nagađanja,. Sjećam se jednog teksta neke povijesničarke koji je objavljen negdje krajem osamdesetih u Glasu koncila. Ona je napisala da čak nije niti pogubljen Matija Gubec. Trebalo bi vidjeti da li je to digitalizirano pa potražiti. Nije bilo previše tih izdanja? Tada je Glas koncila izlazio svako 2 tjedna, godišnje možda 26-27 brojeva?

  • Confused 1
Link to comment
Share on other sites

Jučer sam bio u Ivanić Gradu na sahrani jednog rođaka, a dok sam čekao buraza i nećakinju da me pokupe autom kod Lisinskog imao sam priliku prvi put razgledati ovu Bandićevu zaostavštinu:

 

1526270955_1P1010003(1024x768).jpg.08290e22f9cceedea7545a31118bba50.jpg

 

1029656026_2P1010006(1024x768).jpg.fea56fe888217c463a95311ea68f1dde.jpg

 

Jedino što me se dojmilo na ovom mjestu je izrazito bučno klokotanje vode iz odvoda u ovim kanalima:

 

2129400372_P1010004(1024x768).jpg.314d657af668cef49a152c1e544b196e.jpg

 

1291744979_P1010005(1024x768).jpg.7043133bd0048087043be6c091841230.jpg

  • Haha 1
  • Confused 1
  • Sad 2

Serija 05 je zakon!

Link to comment
Share on other sites

Motao sam se gradom po trgovinama u potrazi za - retrovizor za motornu pilu....!...Stihl....jel ima netko....??

i naiđem na neke ruševine. To je nekad bila radionica za popravak kamiončina i autobusa.....na uglu Vukovarska-Strojarska...ZAGREBAČKI TRANSPORTI ....a sad CROATIAŠPED..

Preko ograde je radionica GRABA u koju sam gurao neispravne vagone...

 

P9124527.JPG.8f4336d4c42eed567d1f4f50380e6e31.JPG

 

 

 

Sve su razvalili..

 

P9124523.JPG.8e5bd0d7dbd0b6f7f86c17c81351f844.JPG

 

P9124524.JPG.e2ce4c12838978487ffd966b93ce2ba7.JPG

 

P9124526.JPG.d3755d094342fa303648d793a558da19.JPG

 

P9124525.JPG.7663035fa26ee4b4010f0f5c4ad2a028.JPG

 

 

 

 

 

  • Like 1

garlic

Link to comment
Share on other sites

8 minuta, železocestnik said:

garlic, pozdravljen,

 

jedan neispravni vagon su zaboravili odvući na otpad ;)

 

pozdrav

Darko

 

 

Da, to je Baat...koji stoji u Grabi valjda desetljećima...

  • Like 1

garlic

Link to comment
Share on other sites

Prije oko 66 milijuna godina ocean Tetis prekrivao je dio Europe i Sredozemnog mora. Dramatične promjene se događaju prije između 24 i 20 milijuna godina kad se uslijed jakih tektonskih pomicanja i poremećaja izdižu masivi kao što su Alpe, Dinaridi i Karpati. Dotadašnji jezerski sustavi koji su se nalazili u sadašnjem Panonskom bazenu bivaju prekriveni morskom vodom. To more se zvalo Paratetis, odnosno Panonsko more. (wikipedia)

     I na vrhu sljemena su pronađeni ostatci morskih životinja!

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

7 minuta, 1borna said:

Prije oko 66 milijuna godina ocean Tetis prekrivao je dio Europe i Sredozemnog mora. Dramatične promjene se događaju prije između 24 i 20 milijuna godina kad se uslijed jakih tektonskih pomicanja i poremećaja izdižu masivi kao što su Alpe, Dinaridi i Karpati. Dotadašnji jezerski sustavi koji su se nalazili u sadašnjem Panonskom bazenu bivaju prekriveni morskom vodom. To more se zvalo Paratetis, odnosno Panonsko more. (wikipedia)

     I na vrhu sljemena su pronađeni ostatci morskih životinja!

Baš si partibrejker.😁

  • Haha 3
Link to comment
Share on other sites

On 11. 09. 2021. at 7:08, Stanley said:

Jučer sam bio u Ivanić Gradu na sahrani jednog rođaka, a dok sam čekao buraza i nećakinju da me pokupe autom kod Lisinskog imao sam priliku prvi put razgledati ovu Bandićevu zaostavštinu:

 

 

Samo da se podsjetimo kako je ova lokacija nekada lijepo izgledala prije nego što je kriminal, bolesna pohlepa i još bolesnija malograđanština nepovratno uništila i ovaj dio našeg nekada lijepog Zagreba. Fakat nije bilo nikakve potrebe ovdje bilo šta graditi ... :roll:

 

P7060076_res.JPG.4d3f0f34e68f23a64da4c412b5a28988.JPG

 

P7060084_res.JPG.b101ea952f51e3a95e8759483ba51b75.JPG

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

9 minuta, seabral said:

 

 

Samo da se podsjetimo kako je ova lokacija nekada lijepo izgledala prije nego što je kriminal, bolesna pohlepa i još bolesnija malograđanština nepovratno uništila i ovaj dio našeg nekada lijepog Zagreba. Fakat nije bilo nikakve potrebe ovdje bilo šta graditi ... :roll:

 

 

Nogać na dva mala...?

garlic

Link to comment
Share on other sites

Zagreb od neki dan....legendarni bircuz "K Željezničaru"....popularno zvan Željo ili Limenka. Jedan od posljednjih naravnih bircuza u Zagrebu. Inventar jednostavan. Jednom je tu zabasao Robert Knjaz i oduševio se lokacijom i socijalističkim inventarom i uređenošću.

Kadrovi nekih filmova snimani su tu....kraj bircuza je original bunker iz drugog svjetskog rata...vidite skroz desno na slici....obojan u sivo.

 

Dok sam radio na štreki i ja sam bio dio inventara, ha, ha....

 

P9124529.JPG.70b64fefde0855180a58b0b4fb7dd3a0.JPG

  • Like 1

garlic

Link to comment
Share on other sites

Ovako obljepljen u crveno je neprepoznatljiv, ubit će nas sa tim reklamama na svakom ćošku!

Ja sam znao navratiti ovdje dok je još postojao pješački nathodnik kojeg sam koristio jer mi je to bio najkraći put do 

koncertne dvorane Vatroslav Lisinski.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...